Hoşgeldiniz   brazzers porno

LYS Yerleştirmede Rize’nin Lokomotif Okulu

28 Temmuz 2013

LYS Yerleştirmede Rize’nin Lokomotif Okulu

RİZE TOBB FEN LİSESİ 2013 YERLEŞTİRME SONUÇLARIYLA BİR REKORA DAHA İMZA ATTI

2013 LYS Yerleştirme sonuçlarınının açıklanamsından sonra gözle okulların başarılarına çevrildi.

Açıldığı günden bu yana Rize eğitiminin lokomotofi durumund olan Rize TOBB Fen lisesi bı yılda başarılarını artırarak devam ettiriyor.

Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra yapılan değerlendirmede Rize TOBB Fen Lisesi 2013 LYS sonuçlarına göre %72 yerleştirme başarısı elde ederek ;Tıp Fakültesine 14 , Diş hekimliği Fakültesine  7, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesine  27, Eczacılık Fakültesine 1  ,Hukuk Fakültesine 7 ,Beslenme ve Diyetetik Bölümüne 3 ,Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümüne  1, Hemşirelik Bölümüne  de 1  öğrencisini yerleştirdiği tespit edildi.

(www.rizeninsesi.net ÖZEL)

adsız adsız2 adsız3

Paylaş
252 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

LYS Yerleştirmede Rize’nin Lokomotif Okulu için 13 Yorum

 1. YAZAR dedi ki:

  Rizenin lokomotif okulu 🙂 kazandırdığı bölüm hemşirelik 🙂
  Türkiye de ilktir bir Fen lisesinin hemşirelik kazandırdığı 🙂

 2. ÇAKIR dedi ki:

  BENİMDE ÇOCUĞUM BU OKULDAN MEZUN OLDU İYİDE BİR YER KAZANDI ANCAK KUSURA BAKMAYIN ÇOCUĞUM HEM DERSANEDE HAZIRLANDI HEMDE 4 DERSTEN ÖZEL DERS ALDIRDIKBUMU KADRO BAŞARINIZ?TÜRKİYEDEKİ FEN LİSELERİNE GÖRE KAÇINCI SIRADAYIZ ?ONLARCA ÖĞRENCİ AÇIKTA KALMIŞ Bİ BÖLÜMÜDE 20 BİNLE 50 ARASINDAKİ OKULLARA GİTMİŞ SİHALA ÖVÜNÜYORSUNUZ!OTRUP DÜŞÜNSENİZ DAHA İYİ OLURDU.BEN 20 YILLIK EĞİTİMCİ OLARAK DÜŞÜNÜYORUM.

 3. HAKAN dedi ki:

  Rizenin eğitimdeki durumu ortada boşuna yorum yapmaya gerek yok.Sondan üçüncüyüz işte

 4. CAN dedi ki:

  O kadrolara rağmen çocuklar yine iyi başarı gösteriyor.

  • RFL dedi ki:

   Eğitim kadromuz Rize’nin en seçkin öğretmenlerinden oluşuyor. Gerek sayısal gerek sözel derslerdeki öğretmenlerimiz yeterli donanımdadır. Emin olunmalı ki, bu sene kazanamayan, kendini yeterli puanda görmeyen ve hedefine ulaşamayan öğrenci arkadaşlar, ikinci senelerinde çok daha güzel okullar kazanıyorlar.

 5. REŞAT dedi ki:

  Yirmi binden öğrenciyi al yarısını ilk elli bine sokama sonrada başrılı olduk diye reklam yap:) Tam komedi 🙂

 6. EĞİTİMCİ dedi ki:

  96-60=36 SEÇME FEN LİSELİ ÖĞRENCİ,ZİYAN OLMUŞ.36 ÖĞRENCİ NİÇİN KAZANAMADI?SAYISAL DERS AĞIRLIKLI BU OKULUN BÜTÜN ÖĞRENCİLERİ SEÇME ,HEPSİNİN KAZANMASI GEREKİRDİ.OKULUN EĞİTİM KADROSUNU GÖZDEN GEÇİRMEK GEREKİR…

  • RFL dedi ki:

   1- 2013 ÖSYM verilerine göre Fen Liselerinden Üniversite Sınavına Başvuran aday sayısı 10 560 Lisans bölümlerine yerleşen 6 428 dir. Yüzdelik kıyaslamayı buna göre yaparsanız daha sağlıklı sonuca ulaşırsınız.
   2- Yaptığınız hesabın doğrusu şudur: 85-61: 24
   3- Fen Lisesi öğrencisi hedefi yüksek olan öğrencidir. İstediği yeri alamayacak bir puanı varsa tercih yapmaz bir sonraki yıla hazırlanır. Büyük bir çoğunluğu da sonraki yıl istediği yere gider. (Bir eğitimcinin bunu çok iyi bilmesi lazım) İlk Yirmibin içersinde olup tercih yapmayan öğrenci ziyan olmaz bir sonraki yıl hatalarını telafi edip istediği yeri kazanır.

 7. ali dedi ki:

  Değerlendirmenin mantiği elbetteki fen liseleri ile yapılır bence asıl değerlendırme şöyle yapılmalı bu çocuklar rize fen lisesine geldiklerinde türkiye kaçıncısı mezuniyetlerinde kaçıncı oldular bunlari iyi analiz edip öyle yorum yapılmalı ve bölge baz alınmalıdır eminimki okulumuz bölgede iyi durumdadir bunun böyle bilinmesi ve desteklenmesi gerekir

 8. HAYALCİ dedi ki:

  Endüstri meslek lisesiyle mi yarışıyo Rize fen lisesi 🙂 ozaman büyük başarı.Ya yomra fen lisesine göre ve ya Aydın ya da Yalova fen lisesine göre bir değerlendirelim .İnsanlarda doğruyu bilsin.

 9. Yelkan dedi ki:

  Rize TOBB Fen Lisesi’nin başarısını değerlendirirken; Rize deki diğer okullarla değil de Türkiye de ki diğer Fen Liseleriyle mukayese etmenin daha mantıklı olacağı kanaatindeyim nitekim Rize TOBB Fen Lisesi Rize deki liselerin en yüksek puanlısı dolayısıyla mezunlarının da üniversiteyi kazanma oranının diğer liselerden daha yüksek olması gayet doğal.

  Bu bağlamda, boyumuzun ölçüsünü daha rasyonel ortaya koyabilmesi adına; Rize TOBB Fen Lisesi’nin Türkiye deki diğer Fen Liseleriyle karşılaştırıldığı başka bir özel haber bekliyoruz sizden sayın editör 🙂

 10. Ramazan dedi ki:

  Helal olsun çocuklara. İyi de kaç tanesi RTE (Rize) Üniversitesini tercih etmiş? RTE üniversitesinin ya da karadenizdeki diğer üniversitelerin bir eksikliği mi var? Yahut bu bölgenin şehirlerinde mi bir eksiklik var?

  • RFL dedi ki:

   Rize şehrinin bi eksiği yok, RTE üniversitesi henüz gelişmemiş bir üniversite. Rize Fen Lisesi öğrencileri de çok yüksek puanlar alan öğrenciler. Bu yüksek puanlarla RTE
   üniversitesini tercih etmeleri beklenemez. Daha köklü ve eğitim kadrosu yüksek olan okulları tercih ediyorlar. Eminiz RTE üniversitesi de gelişmekte olan bi okul. Ve umarım diğer üniversiteler gibi puanını artırıp kaliteli öğrencileri bünyesine katar.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle