Hoşgeldiniz  
Son Dakika

Rizeli Gençler Hedef Büyüttü

12 Ocak 2014

Rizeli Gençler Hedef Büyüttü

Rize’de yapılan okullar arası atletizm müsabakalarında İkizdere ilçesinden katılan Atatürk Ortaokulu ile Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri öğrenciler başarılı oldu.

2013–2014 Öğretim Yılı Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının faaliyet programı çerçevesinde Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Rizede yapılan Okullar arası Atletizm Yıldız-Genç ( Kız – Erkek ) İl Birinciliği yarışmalarında İkizdere Atatürk Ortaokulu Erkek takımı Yıldızlarda İl 1.olurken Kızlarda İl 2.si oldu. Genç erkeklerde İkizdere Anadolu İmam Hatip Ortaokuluda 3.oldu.

Takım halinde İl Birincisi olarak derece giren ve ferdi olarak ilk üç sıralamada yer alan sporcular Rize ilini 16 Şubat 2014 tarihinde Trabzon ilinde yapılacak olan gurup müsabakalarında temsil edecek.

Kızların 2 bin, erkeklerin 3 bin metre koştukları Rize’deki yarışmada kupalarını alan öğrenciler Beden Eğitimi Öğretmenleri Hamza Pehlivan ile Trabzon’daki bölge yarışmasına daha iyi hazırlanarak katılacaklarını ve hedeflerinin burada da 1.olarak çıkmak olduğunu söylediler.

Anadolu İH. Ortaokulu sporcuları Beytullah Kaymaz, Abdullah Tali, Engin Özdaş, Turan Tığci, Doğan Özçalımlı ve Muhammet Akınçalın.

Atatürk Ortaokulu takım erkeklerde Vedat Aydın, Ramzan Özçelik, Tunahan Odabaşı, Enes Acar, Ali İmran Bilgin, Nihat Baş,

Kızlarda Rubeyye Baş, Beyza Tavukçu, Songül Çanda,Çiğdem Baş ve Beyza Aksu ile katıldı.

Yıldız Erkeklerde Atatürk Ortaokulundan Vedat Aydın 1.olurken takım arkadaşı Ramazan Özçelik’te 3.oldu.

Yıldız Kızlarda Atatürk Ortaokulundan Rübeysa Baş 3.oldu.

Anadolu İH. ortaokulu Genç Erkeklerde takım halinde 3.olurken,Kızlar Yıldızlarda Atatürk Ortaokulu 2.,Erkek Yıldızlarda Atatürk Ortaokulu Rize 1.oldu.

Okul Müdürleri H.Ali Öztürk ve Mücahit Atalay tarafından tebrik edilen öğrencilere önümüzdeki günlerde çeşitli hediyeler verilecek.

Anadolu İH.Ortaokulu takımı Atatürk Ortaokulu takımı

Okular arası yapılan Atletizm yarışında dereceye giren öğrenci ve okulların isimleri şunlar.

Yıldız Erkek Atletizm (Ferdi)

1-​ Vedat AYDIN (İkizdere Atatürk O.O)

2-​ Abdülkadir BOSTAN ( Mehmet Akif Ersoy O.O)

3-​ Ramazan ÖZÇELİK ( İkizdere Atatürk O.O)

Yıldız Kızlar Atletizm (Ferdi)

1-​ Azize Soysal ( Aksu Atatürk O.O)

2-​ Pınar PEHLİVAN (Mehmet Akif Ersoy O.O)

3-​ Rübeysa BAŞ ( İkizdere Atatürk O.O )

Genç Erkek Atletizm (Ferdi)

1-​ Ahmet SAFİ ( Rize And. Lisesi)

2-​ Bayram ÇELİK ( Türk Telekom Spor L.)

3-​ Mevlüt EZEN ( Rize And. Lisesi )

Genç Kız Atletizm (Ferdi)

1- Gülşen KALAY ( Ardeşen ATL METEM L.)

2- Arzu NAVDAR ( Ardeşen ATL METEM L.)

3- Selve KAR ( Türk Telekom Spor L.)

Yıldız Erkek Atletizm (Takım)

1-​ İkizdere Atatürk Orta Okulu

2-​ Gündoğdu 29 Ekim Orta Okulu

3-​ Çayeli Yamantürk Orta Okulu

Yıldız Kız Atletizm (Takım)

1- Mehmet Akif Ersoy O.O

2- İkizdere Atatürk O.O

3- Derepazarı Ali Rıza Yılmaz O.O

Genç Erkek Atletizm (Takım)

1-​ Rize And. Lisesi

2-​ Türk Telekom Spor L.)

3-​ İkizdere And. İmam Hatip L.

Genç Kız Atletizm (Takım)

1-​ Ardeşen ATL METEM L.

2-​ Türk Telekom Spor L.

3-​ Rize And. Lisesi

Paylaş
166 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?



EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle