Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Anzer Balında Son 30 Yılın Rekoltesi.

27 Ağustos 2015

Anzer Balında Son 30 Yılın Rekoltesi.

ANZER BALINDA BEREKET YILI

Bilindiği üzere 2200 ila 3010 metre irtifada 17 kilometre derinliğinde Anzer yaylamızda 2015 yılı bal hasadımız kooperatifimiz ortağı üreticilerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.

KORUMA TEDBİRLERİ BAL ÜRETİMİNİ PATLATTI

Bu yıl ilk defa olarak Anzer yaylamızdaki mera ve otlak alanların kooperatifimiz ortağı ve diğer köyümüz halkından çiftçi ailelerine Anzer balı üretmek amacıyla Rize valiliğimiz tarafından tahsis edilmesi neticesinde Anzer balı üretimimiz rekor bir seviyede gerçekleşmiştir. Son otuz yılın en verimli bal hasadını yaptık.

Valiliğimiz tarafından İl Tarım Komisyonu marifetiyle alınan Anzer mera ve yaylaklarının arıcılara tahsis edilmesi ve diğer koruma tedbirleri tam anlamıyla bir üretim patlamasına neden olmuştur. Mera ve yaylak alanların tahsisini sağlayan sayın valimize, sayın İkizdere kaymakamımıza, tarım il müdürlüğümüze ve muhtarlığımıza üreticilerimiz adına çok teşekkür ediyoruz.

ANZER BALI 20 EYLÜLDE PİYASADA

Kooperatif ortaklarımız ve Anzer köyümüz halkı tarafından üretilen Anzer balları kooperatifimize teslim edilmiştir. Bundan sonraki süreç balların Ankara Hacettepe Üniversitesine tahlil amacıyla gönderilmesi ve Hacettepe Üniversitesinin uygun ballara vereceği Anzer balı olduğuna dair tahlil raporları neticesinde kooperatifimizde heyet huzurunda Anzer ballarının 1 kilo, yarım kilo ve 250 gram olarak   ambalajlayıp etiketliyerek  vatandaşlarımıza satışa hazır hale getirilecektir.

Kooperatifimiz bu yıl 20 Eylül 2015 tarihinden itibaren Anzer balı satışlarına başlayacaktır. Bu tarihten önce kesinlikle Anzer balı piyasaya çıkmayacaktır. Şu an için piyasada hiç Anzer balı yoktur. Kooperatifimiz dışında Anzer balı altında satılan ballar sahtedir. Vatandaşlarımızı sahte Anzer balı konusunda uyarmak ve sahte Anzer balı satıcılarının vatandaşlarımızı aldatmalarının önüne geçmek istiyoruz.

SAHTEKARLARA GEÇİT YOK

Bu yıl geçmiş yıllarda kullandığımız Anzer balı ambalajlarımızı ve güvenlik tedbirlerimizi yoğun sahte ambalajlara karşı değiştiriyoruz. 20 Eylül tarihinde piyasaya yeni Anzer balı ambalajı ve güvenlik tedbirleri ile çıkacağız. Yeni ambalajımızı 20 Eylül tarihinde yapacağımız basın toplantısında görseli ile tanıtacağız.

Kooperatifimize ülkemizin her yerinde telefonla ve internet üzerinden vatandaşlarımız ulaşabilir. (www.anzer.com.tr ve Telefon 0464 214 9360)

 2015 Anzer balı rekoltemiz tümünü olmasa da genel manada talepleri karşılayabilecek durumdadır. Ülkemizin her yerine Anzer ballarımızı şifa arayan hasta ve hasta yakınlarına öncelik vererek ulaştıracağız. Vatandaşlarımız doğrudan kooperatifimizle bağlantı kurarak tahlilli gerçek Anzer ballarına ulaşabilir ve piyasadaki sahte Anzer balı satan kötü niyetli insanların aldatmasına karşı tahlilli gerçek Anzer balı alabilirler.

Anzer balımızın kooperatifimizden bu yılki satış fiyatları 1 kg. 850, yarım kilo fiyatı 450.-TL, 250 gr fiyatımız ise 250 TL’dir. Ayrıca tahlilli Anzer polenlerimizde 20 Eylül tarihinde satışa arzedilecektir.

Osman CİVELEK
S.S. ANZER BALLIKÖY TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ Başkanı

Paylaş
49 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Anzer Balında Son 30 Yılın Rekoltesi. için 23 Yorum

 1. balseven dedi ki:

  abi bu bal fiyatı 900 lira nedir Allah aşkına ?
  demek ki dağ havası yüksek rakım insanın zekasını açıyo 1 kg bal için hayatımızı ……………

 2. Vatandaş dedi ki:

  Sayın Başkan 30 yılın rekoru kırıldı diyorsun bol bol çıkmış maşallah diyelim, yalnız fiyat niye rekor kırmış dolara mı endeksli, arılar dolarla mı çalışıyor?

 3. TONYALİ MÜSLÜMAN dedi ki:

  ANZER BALI HAKKINDA HIC BIR ŞEKILDE KARALAMAK VE YA OLUMSUZ BIR ITTIA DA BULUNMADIM HADDIME DE DEĞİL BUNU DA BOYLE BILINSIN..ANZER BALI ADINDA DA RIZE MERKEZDE HERKES BAL SADIYO

 4. TONYALİ MÜSLÜMAN dedi ki:

  ANZERLI OLMAK GEREKMEZ KARDEŞ

 5. TONYALİ MÜSLÜMAN dedi ki:

  BALLI KÖYÜ KOOP…BAŞKANIM..BU ARA MÜLÜMAN BIZIM TONYA DA HAYVANCILIK COK IYI GIDIYO SUTUN KILOSU 700..TL BIRINCI RANTUMAN DERE YAĞI PEYNIR YOĞURT VAR BUYRUN TONYA YA SIZLERI AĞIRLAYALI MİSAFIR NASIL AĞIRLANIN ……….

 6. TONYALİ MÜSLÜMAN dedi ki:

  sayın başkanım ben ORTA ASYADAIN OĞUZBOYLARINDAN 24 BOYDAN CEBNI TURKLERINDEN TRABZON TONYA CEBNI MAHALLESINDEN IM ASİMILASYONA UĞRAMADIM NASIL GELDIYSEM ÖRF VE ADEDIMI KONUŞDUĞUM GIBI YAZARIM SENI …. BILEMEM…ANZER BALI HAKKINDA SADECE YORUM YABDIUM GÖRUŞUMU BELIRDDIM BENIM ANZERDE ARIM YOKKKKK NE HIKMETSE SADECE SENIN SÖZ EDDIĞIN KOVANALRDA BAL OLDU HAYIRLI KAZANCALAR HEMŞİN BALI DA BIYASADA COK DUDULUYODU ŞİMDI GURCİ BALI GIRDI HEMŞİNE ARDIK HEMŞİN BALININ ADI KALDI NE YAZIK KI YETKILILER ILKILENMEDIĞINDEN GÖREVLERINI YAPMADIĞINDAN KAYNAKLANIYO
  ……….BANA BU ŞEKILDE CEVAP VERMEKDENSE ANZERE YAZ BAŞİ GELEN ARILARI YONEDIMDEKI GÖVEVLI ARKADAŞLARIN ILE TENETLESENIZ KONTROL EDSENIZ ANZER BALINI KORUMA ACINDAN DAHA HAYIRLI OILUR SAYGILAR

 7. ANZERLİ OLMAYAN ANZERLİ dedi ki:

  Ege üniversitesinde Anzer balı tahlili yaptırmak için Ege üniversitesinin Anzerde flora saha çalışmasını yapmış olması lazım. Bütün üniversiteler için aynı şey geçerli.

  Hacettepe üniversitesi Türkiyede bal konusunda tartışmasız en uzman üniversite. Aklına gelen başka bir şey varsa sor söyleyelim.

 8. VAR MI dedi ki:

  yiyipte derdine deva bulmuş bir kimse var mı allah aşkına.hep sömürü

 9. Anzerli dedi ki:

  Türkiye küçük bir köy gibidir herkes şeyi biliyor anzer balı tahlilini bir senede Ege üniversitesine yaptırda sonucu görelim..

 10. ss anzer ballıkoy koop baskanı dedi ki:

  tonyalı müslüman sana gelince aslında sen benim muhatabım değilsin ama milletin kafasını bulandırdığın için sanada cevap vermek mecburi oldu. Rızkı veren Allahtır orda olmaz burda olur bunu biz bilemeyiz Anzer vadisi 17 km belirttik bu vadının her yerınde olan bal Anzer balı olarak tarafımızdan alınır ve tahlile gönderilir.Tahlil sonuçları balın anzer balı olupm olmadığına karar verir biz vermeyiz: Anzer balının Rizede Tahlilinın yapılabileceğini iddia ediyorsunuz. siz ilk önce Türkçe konuşup yazmayı öğrenin ondan sonra bize akıl verin hem senın Anzer balıyla ne işin var git Tonyada hayvancılık yap.yoksa o arılar seninmıydı bu kadar zoruna gitti.ss Anzer ballıköy kooperatif başkanı Osman Civelek

 11. ss anzer ballıkoy koop baskanı dedi ki:

  sn Adem Turgut beyefendı ılk sozum size bız balın fiyatını genel kurul kararıyla 3 ay once aldık bu benim şahşi kanaatım değildır ve bız fiyat belirlerken kooperatifimiz üyeleri haricinde kimseden fikir almayiz. ıkınci olarak ben sizin veya başkalarının Anzer balı ile ilgili Patent almalarına müdahale ederken bunu Anzer balının Kooperatıf haricinde satılmasını onlemek ıcındır yoksa sizin şahsınızla alakalı bir durum degildir.Biz kooperatıf olarak Anzer balı adı altında alınan tüm marklara itiraz etmekteyiz.Tonyalı müslüman sana gelince Anzerdeyani yukarı anzerde 3000 kovanda arıcılık yapılıyor ve bize göre verimli bir sezon geçirdik sen kendi kovanında bal olmadı dıye başkalarının kovanı hakkında yorum yapman gerksiz. Tahlil konusuna gelince beiz yıllardır tahlillerimizi Haceetepe unıversitesinde yaptırıyoruz çünkü Anzer vadisinde en kapsamlı araştırmayı haceetepe üniveritesinden Prof.Dr Kadriye sorkun ve ekibi 4 yıl süreyle yapmışlardır.Bölgenın Flora yapısını bilmeden bie balın Anzer balı olup olmadığını tespıt edemezsınız sadece şeker glikoz ve rutubet tahlıllerini burada yapabilirsınız.Anzer tarımsal kalkınma kooperatıfınde hacettepe üniversıtesıne gönderilmeden bir gram bal satışa sunulmaz.BEn burada aşağı anzer yukarı Anzer ayırımı yapmadım anzer bslı sadece kooperatıften Tahlilli ve mühürlü alınır dedim.Kooperatif haricinde satılan balllara itibar etmeyiniz saygılarımla .ss anzer ballıkoy tarımsal kalkınma koopertaıf başkanı Osman Civelek

 12. ADEM TURGUT dedi ki:

  SAYIN BAŞKAN BALLIKAYA ANZER BALI PATENTINI ALDIK ZORUNAMI GITDI.. BEN ANZERLIYIM . ŞİMDI SORUYORUM SİZE SAYIN BAŞKANA VE SAYIN MUHTARA KOOPERATIFINIZ BALIN KILOSUNU 850 NIYE AÇİKLADI MERAK EDIYORUZ.. .. BAŞKANDAN CEVAP BEKLIYORUZ .. BİZİM MUHATABIMIZ ÇİÇEKLIKOYU TARIMSAL KALKINMA KOOPERATIFIDIR.. BALIMIZ ORDA MUHURLENIR ORDA SATILIR.. İSTERSENİZ . REKORTE AÇİKLAMASİNIDA YAPALIM .

 13. TONYALİ MÜSLÜMAN dedi ki:

  anzer yaylasını bızzat gezdım kardeş ben 23 yıldır arıcılık yapıyom yederlımı

 14. TONYALİ MÜSLÜMAN dedi ki:

  EYYY ANZERLI KARDEŞLERİM BENİM HADDIME DEĞİL ANZER BALI HAKKINDA SÖZ SÖYLEMEK AMA ARKADAŞİM OSMAN TURGUT AŞAĞİ ANZER KÖYUNE ARISINI BENIM ARABAYLA GÖDURDUM BI ARISI VARDI ARIYI ARTVIN TUTUNCULER KÖYUNDEN ALDI 750 TL VERDI KOVANI KENDI GÖDUREMEDI BEN SIRTIMA TASIDIM NE YAZK KI ALMAYA GIDDIK KOVAN BOS KATI ARI DOLU OLAN KOVAN COK YENLIKDI ARI ACDI HAYALKIRIKLIĞINA UĞRADIK ALT KADINDA DAHI BAL YOKDU ACILEN BESLEMEYE BAŞLADIK YUKARI DA OLAN ARISI ARKADAŞİN IKI KIŞI KOVANI ARABADAN ALDIK YER KOYDUK ALMAYA GITTIK TEK BAŞIMA KUCAĞİMA ALDIM KOVAN ICI ALT KADI BOŞ ARILAR ACLIKDAN OLMEK UZER E HAVA KABALIYIDI ALTDARAFDAKI KARDEŞE SELENDIK DURUM NASIL ŞEKER VERIYOM ARILARIN DURUM IYI DEĞİL BAL OLMADI YUKARI Anzerde yok aşağida yok başkan nası oluyo rekolde bu yıl anzer balı dahlılI hacettepe de yapdırıyonuz nıye rıze de kı talıl oluyada ınanmıyonuzmı RIZE DEKI COK GUZEL ISDEDIĞINIZ ORANDA DAHLIL YAPILIYO cıcek balı kestane balı tahlılı yapılıyo NICIN INSSANALRIN KAFASINDA ŞUPHE UYANDIRIYONUZ INSANALR ÖLUMM DÖŞEGİNDE CARE ARIYO BELKI BI UMUT DIYE ANZER BALI ALIYO PARAYLA BU REKLAMI YAPAMAZSINIZ LUTFEN ANZER BALINA LEKE GEDIRMEYIN ALLAH AŞKINA.BIYASA ANZER BALI DOLU kılosu 1200..TL 700 TL 800 TL 850..TL BU NEYAa aldın mı kı ayarına göre fıyat sayın başkan bu RIZENIN SESI HABER SAYFASINDAKI HABERI BELKI SENIN ADINA YAPDILAR LUTFEN CIKIN BI ACIKLAMA YAPIN

 15. TONYALİ MÜSLÜMAN dedi ki:

  ANZER BALI REKLAMI YAPILDI BUNUN KIYMEDINI BILMEK LAZIM HASTALAR UZAKDAN YAKINDAN CARE ARIYO ŞİFA BEKLIYO ŞİFA RABBIM VERIR INŞALLAH BEN ANZER BALI HAKKIN VE KALIDESININ OLMASINDA YORUM YAPMA HADDIME DEĞİL AMA BU ANZER GERCEK BALINIDA KORUMAK BI HEMŞERI OLARAK GÖREVBILŞIRIM BEN OSMAN TURGUT ABIMIZIN AŞAĞİ ANZERDE ARISINI SIRTIMA TAŞIDIM YOLUN USDUNE 40 METRE ZORDAŞIDIM AMA GECEN HAFTA ARIYI ALMAYA GIDDIK INANIN IKIKIŞI YERE ZOR KOYDUK ARTVIN TUTUNCULER KOYUNDEN ALDI 750 TL VERDI NE YAZIKKI KOVAN BOŞ GIARM BAL YOK ALTTAKI BALIDA YEDI ARI MEVCUDU DAM KADINDAARI KUMARDA BU ARI BAL VERDIYSE NEDEN 20 RAMKA ARI ACLIKDAN OLMEK ÜZERE YUKARI ANZERDE BAŞKA BI ARKADAŞİN ARISINI BAKMAYA GIDDIK INANIN BENIN BENIM ARABAYLA GÖDURDUK IKI KIŞI KOVANI INDIRDIK ALMAYA GIDDIK TEK BAŞIMA KOVANI ALDIM ARABAYA KOYDIMUM VE ARIYI ACDIK ALT KADINDA BILE GIRAM BAL YOKBAŞLADIK BESLEMEYE DE ARI CANLANDI AHDI BI AŞAGIDA olmadı yukarıda olmadı nası OLUYOI REKOR BI BAL OLUYO CEVREDE ARICILAR ILE SOHBET EDDIK INANIN KI ŞEKER VERIYOZ DEDILEWR BAL YOK OLMADI BEKI HACETTEPEDE BALI TAHLIL YAPILIYO YAZIYO BAŞKAN RIZEDE TAHLIL YAPILIYO BURDA DA BI CELIŞKI VAR NEDEN HACETTEPE BURDA YAPILMIYO DAHA DA UYGUN FIAT DA LUTFEN BU ANZEL BALINI ŞÜPHEYLE KUŞKUYLA İNSANALRA aldığında ıcınde acaba demesın bu anzer balı ununu parayla alamasıunız ALLAH RIZASI ICIN ANZER BALININ ÜNÜNE LEKE GEDIRMEYELIM ŞUPHE GEDIRMEYINBAŞKAN DAN RICA EDIYOM BU HABERDEN HABERI VARMI REKOLDE SON 30 YILIN BALI OLD
  ĞUNDAN ÖDEKI DÜNYA DA VAR INASANALR ÖLUMCUL HASTALAR BELKI BI ÜMİTLE ANZER BALI ALIYO HERKESE SAYGILAR BEN NACIZANE GÖRUŞUM BU

 16. NE ÇOK ALINAN ARKADAŞ VARMIŞ dedi ki:

  Meydanı boş bulup çaresiz hasta yakınlarını istismar etmek epeyce zorlaştı anlaşılan. Bütün Türkiye duydu ki 20 Eylüle kadar kooperatiften Anzer balı satılmayacaktır.

  Şimdi satanlar ne satıyor acaba? Balına güvenen kooperatife verir, tahlili yapılır olur biter.

 17. ADEM TURGUT'a cevaptır dedi ki:

  Adem Turgut Anzer balı markası almak için müracaat ettiğinde bunu kooperatif engellemiştir. Bütün derdin bu olmasın ?

 18. şenol lazz dedi ki:

  sayın adem beye dikkat çekelşim çünkü sayın başkanımızın beyanları biraz ağıroldugibi. çünkü iki ay önce bizzat ben ancerdeydim ve gördümki arıların birçoğu kattabile değildi. nasıl oluyorda otuz yılın rekoru oluyor. ozaman size ikisene öncesindeki aşağı anzerde 4,5 ton toplamda sağım yapıldı.şimdi bu aşağı anzer köyüdeğilmi.sayın başkandan özürmetnini yayınlamasını bekliyoruz.nutmayalımki reklam yapılırken diğerlerini kötüleme gibi bi hakkınızyok

 19. rızeliii dedi ki:

  yahu bir koyde anzer bali 800 tl bir koyde 850 tl az olanamı ıtımat edelım fazla olanamii sayin başkanlara duyurulur…………

 20. adem turgut dedi ki:

  tonyalıya cevap veren ustad çiçeklı koyumuzde millet tatul yağladı kooperatıf başkanımız çiçeklı koyu taımsal başkanı sayın kazım kanı nıye yok sayıyo burda anzer balı üretil mıyomu .. başkan dan cevap bekliyoruz….

 21. Aşağısı Yukarısı Yok dedi ki:

  Bak Tonyali kardeş, Anzer vadisi 17 km boyunda bir vadidir. Başkanın açıklamasında da var. Nerde ne oluyor, nerde ne olmuyor nasıl bildin sen bunları ?

 22. adem turgut dedi ki:

  balli kaya anzer bal üretım ciflıgı çiçeklı koyunde tarimsal kalkınma kooperatıfınde balın kılosu 800 tl dir

 23. tonyali dedi ki:

  ınanmak ısderım gercekden anzerde bal olduğuna yukarı anzerde arıolar aclıkdan ölmek uzereyken nasıl olıyoda aşagı anzerde rekor bal oluyo arasında bır yada ıkı km yok
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle