Hoşgeldiniz  
Son Dakika

Analig Hentbol Gurup Müsabakaları Rize’de Başladı.

23 Aralık 2016

Analig Hentbol Gurup Müsabakaları Rize’de Başladı.

Analig Hentbol Gurup Müsabakaları Rize’de Başladı. 

Sporun tabana yaygınlaştırılması, Kulüplere ve Milli Takımlara alt yapı oluşturulması, amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılından itibaren uygulamaya koyulan Anadolu Yıldızlar Ligi Müsabakaları ( ANALİG ) 2016-2017 faaliyet   kapsamında  Hentbol Kız-Erkek grup müsabakaları 11 ilden 270 sporcunun katılım ile Rize İyidere Spor Salonunda başladı. 

Seremoni de açılış konuşmasını yapan Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK “Sporun tabana yaygınlaştırılması, Kulüplere ve Milli Takımlara alt yapı oluşturulması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılından itibaren uygulamaya koyulan Anadolu Yıldızlar Ligi Müsabakaları ( ANALİG ) kapsamında Hentbol gurup müsabakalarının Rize ilinde yapılmasından ve siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz Karadeniz Bölgemizin 11 ilinden 270 sporcumuzun mücadele vereceği müsabakaların dostluk ve centilmenlik içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Katılan tüm illere, sporculara ve antrenörlere başarılar diliyorum” dedi. 

Seremoni töreni sonrasında gelen il takımlarına katılım sertifikaları Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK, Spor Şube Müdürü Cafer KÜÇÜKMUSTAFA, İyidere Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Md. V. Ali ÇELİK tarafından verildi.  Analig müsabakaları 23-25 Aralık 2016 tarihlerinde İyidere Spor Salonunda devam edecek. 

rize-analig

rize-analig-henbol

Paylaş
0 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle