Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Hemşehrilerine Racon Kesen Değil, Değer Veren Başkan

31 Aralık 2016

Hemşehrilerine Racon Kesen Değil, Değer Veren Başkan

RİZESPOR’DA DEĞİŞİM ŞART

Dünya değişiyor. Bizlerde bu değişime ayak uydurmalıyız. Bu değişim Rizespor’da da yaşanmalı.

Maddi anlamda Rizespor için güzel şeyler yaptığına inandığımız Metin Kalkavan döneminde Rizespor Sportif alanda başarı gösterememiş, hiçbir Rizeli genci kadrosuna katamamış ve Rize şehri ile bütünleşmek şöyle dursun araya uçurumlar koymuştur. “Biz ayı oynatmıyoruz. Dileyen maça gelir dileyen gelmez” diyerek de bu durumun düzelmesi yolunda bir düşüncesi olmadığını ortaya koymuştur.

Rizespor Eski Başkanlarından Hamit Oral Bey, Rizespor’da değişim için İzmir’den çaktığı çakmak Bizi sevindirmiştir. Kendisini destekliyoruz

Bu gün Rizespor Türkiye liglerinde en çok Teknik Direktör ve futbolcu değiştiren takım konumunda ise, hak ettiği yerde değilse, taraftar, yönetim ve Rize şehri arasında diyalog kopuklukları var ise kalıcı köklü çözümler bulunmalıdır. Çözüm aranırken de taraftar, Rizeliler asla bu oluşumun dışında tutulmamalıdır.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi araştırmalı

Recep Tayyip Üniversitesi Rizespor işbirliğiyle “ Sosyal ve Ekonomik Yönleriyle Rizespor” konulu ciddi bir çalışma yapılabilir ve sorunları araştırılarak çözüm yollarını ortaya koyulabilir. Ortaya atılan sorunlar ve çözüm yolları bir kitap haline getirilebilir. Bu tarz bir çalışma Rize içinde pek tabii faydalı olur. Üniversiteler bulundukları illerde sosyal ve sportif alanlarda da çalışma yaparlar. Bu bağlamda Recep Tayyip Üniversitesi bir görev üslenebilir.

Rizespor Paneli

Rizespor biran önce masaya yatırılmalı Rize’de dev bir panel düzenlenmeli. “Rizespor nereye gidiyor” konulu panele Rize’yi yönetenler, Rizespor’u yönetenler, eski başkanlar eski yöneticiler taraftar temsilcileri sorunları ortaya koymalı.

Zorluklar Yönetim, taraftar, birliktelikle aşılır

19 Mayıs 1953 tarihinde Yakup Temizel, Atıf Taviloğlu, İsmet Bilsel, Yaşar Tümbekçioğlu, Muharrem Kürkçü tarafından kurulan ve 1968 yılında Rize’de faaliyet gösteren spor kulüpleri Fener Gençlik – Güneşspor’un kendilerini fes ederek bünyesine katılması ile profesyonelliği seçen Rizespor Kulübü kuruluşundan bu yana birçok olumsuzlukla karşı karşıya kaldı. Yalnız, hiçbir zaman kulüp Rize’den Rizeliden uzak olmadı. En zor zamanlarda başkanlar yöneticiler hep Rizelilerle iç içe oldu. Bütün bu zorluklar Yönetim, taraftar, birlikteliği sağlanarak ve elele vererek aşıldı.

Rizespor AŞ şeffaf olmalı

Rizespor’da yeni yapılaşmanın hangi şartlarla oluştuğuna, Rizespor AŞ. Kuruluş tüzüğünün veya yönetmeliğinin ne olduğuna ve hangi maddeleri içerdiğine dair kaçımız bilgi sahibiyiz. Bu maddeler neden net bir şekilde basına ve Rizespor Kamuoyuna açıklanmadı.

Hemşehrilerine racon kesen değil, değer veren başkan

Rizespor’un maçlarına Rizespor’un başkanı, Basın Sözcüsü Rizespor Aş. Yöneticileri ilgi göstermiyorlar. Yanı takımı yalnız bırakıyorlardı. Her alanda Rizeliler, kendileri dünyanın süper ligindedir, kulüpleri ise bir alt kümede. Şampiyonluk ve süper lige çıkma mücadelesinde Rize’li işadamlarının gözü kulağı Ali Sami Yen’de, Şükrü Saraçoğlu’nda, İnönü Stad’ında değil, Rize’’de olmalıdır.

Ben yinede taraftara sesleniyorum “Sahipsiz bir takımın batması haktır; Sen sahip çıkarsan bu takım batmayacaktır.

Fatih Sultan KAR/İST.

Paylaş
25 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Hemşehrilerine Racon Kesen Değil, Değer Veren Başkan için 6 Yorum

 1. Oktay BÜYÜKÇOLAK dedi ki:

  Güzel bir yazı, tam olayın kalbine oturan yazı. Ağzına diline kalemine sağlık, FSK

 2. Mustafa Çakır dedi ki:

  Rizespor çok talihsiz bir dönem geçiriyor! Başkanın Rizeliye karşı tutumu tam bir soğuk düş! İşin özü RİZESPOR eriyor! Rizenin siyasetçileri, belediyesi, STK’ları herkesin bildiği bu konuyu niçin gündeme taşımazlar, anlamak mümkün değil.

 3. Kenan dedi ki:

  Maçlara gitmiyorum. Şahsi kararımdır. Başkanın açıklamaları doğrultusunda kişisel tepkimdi. Demek ki benim gibi düşünen insanlar varmış. Ayrıca bu yazının sonunun bağlantı kurulduğu yer başka takıma taraftar olma noktası olmamalıydı. Tutan tutar bize ne.

 4. Ali dedi ki:

  Universite deMissinde universite yetkilikwrinin Rizeyle ilgisi yokki Rizesporla olsun. Sadece Cumhurbaskani gelince sokaga cikiyorlar sadece

 5. Batsın dedi ki:

  ZEVK Ü SEFA DA YAŞAYANLARA GİDİP BİR DE ŞAKŞAKÇILIKMI YAPALIM.İNSANLAR GEÇİM DERDİNE DÜŞMÜŞ SİZİN DERDİNİZ RİZESPOR OLMUŞ.

 6. ADSIZ dedi ki:

  Rize Spor alt yapısı gelişmedikçe başarı gelmez.
  Araştırma falan yapmaya gerek yok.
  Taşıma su ile değirmen dönmez.
  Maliyeti yüksek olan mal üretilmez.
  Rize Spor öz değerlerine,yanı kendi çocuklarına sahip çıkmalı.Rize Spor futbol okulu açılmalı.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle