Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Umutsuz Bir Yıldan Umutlu Yıllara.

01 Ocak 2017

Umutsuz Bir Yıldan Umutlu Yıllara.

UMUTSUZ BİR YILDAN UMUTLU YILLARA

Sistem devam ediyor. 2016 yılı sona ererken yeni yıl 2017 yılını karşılıyoruz. Bu güzel yaşanası dünya da ne yazık ki işler her zaman güzel gitmiyor.  İnsanoğlu bu sistem içerisinde her zamanki gibi bencil yaşamayı bir marifet sanıyor. Ve hep bana isteği dünyayı yoruyor. Yaşayanları yok olmaya itiyor. Dünya bir taraftan daha çok kazanmak uğruna yok ediliyor. Yaşam alanları rant uğruna yok edilirken insanlar her gün daha zorlanarak yaşamaya çalışıyor.

2016 yılında dünya da ve ülkemizde olumsuzluklar ön plandaydı. Savaşlar birçok insanın evsiz ve ailesiz kalmasına neden olmuştur. Binlerce insan bazı kişilerin yanlış politikaları yüzünden ölmüştür. Savaşlar insanlık tarihiyle eş olarak devam etmekte. İnsan denen doğanın en akıllı yaratığı ne yazık ki nefsine sahip olamamaktadır. Bunca insan bunca acıya rağmen savaşlara ölümlere son vermemiştir.

Dünya tüm bu sorunları ne zaman aşacak diye sorduğumuz da, buna kimse yanıt veremiyor. Halbuki Ulusal önderimiz Mustafa Kemal “Yurt da barış Dünya da barış “sözünü yıllar önce demiş. Bu sözü tüm dünya devletleri uygulayabilse barış içinde yaşanmaz mı? Ama gelecekte de barış yolu zor görünüyor. Dünya ülkeleri ders almasını da bilmiyorlar. 1.2. dünya savaşları, mezhep savaşları, din savaşları, etnik savaşlar milyonlarca kişinin ölümüne neden olmuş. Tarih bunları yazıyor. Ve ne yazık ki bizler bu savaşlara bu ölümlere her gün yenilerini eklemek için uğraşıyoruz.

Bir de tersini düşünsek. Hani cennet diyoruz ya. O cenneti yaşarken yaşamayı denesek nasıl olur acaba. Bu dünyada kimsenin kalıcı olmadığını, yaşama ömrümüzün de aşağı yukarı belli olduğunun bilinciyle yaşarken cennet de yaşamak güzel olmaz mıydı? Daha çok kazanmak daha çok rant uğruna paylaşmayı öğrensek.  Bizden daha kötü durumdakileri düşünsek. Tüm dünya yaşayanları olarak herkesin mutlu olması için çaba sarf etsek. Aklımızda düşmanlık yerine sevgi olsa tüm bu canlılara nasıl katkı veririm düşüncesiyle emek harcansa nasıl olurdu acaba.

Yaşam devam ediyor. Yıllar geçiyor. İnsanoğlu akıllanmıyor. Umut nerde diye baktığımızda umudu da göremiyoruz. Ama biz yine de UMUT edeceğiz . Barış için,özgür yaşamak için,savaşsız sömürüsüz bir dünya için umudumuz devam edecek. Gelecek kuşaklara güzel bir dünya bırakmak umuduyla yaşayacağız.

İ.Hakkı Zırh

Paylaş
5 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle