Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Görev Yapan Bir Doktor…

03 Ocak 2017

Rize’de Görev Yapan Bir Doktor…

BU ‘AŞKIN ADI RİZE’

RİZEDE GÖREV YAPAN BİR DOKTORUN HATIRALARI KİTAP OLDU. GELİRİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE.

Rize’de görev yapan bir doktor yıllar sonra orada yaşadıklarını bir kitapta toplayarak ’Aşkın adı Rize’isimiyle yayınladı.

Tüm geliri Üniversite öğrencilerine bağışlanacak olan kitap hakkında sunuş bölümünde yazılan yazıda’ bir şehre, kasabaya ister gezi amacıyla ister iş için olsun giderken aklımızın bir köşesinde o şehrin görülmesi gezilmesini yazar Ayşe Filiz Yavuz ’Rize için yazılan bu kitap, aslında çok eksik başlıklara sahip. Millî Mücadelede Rize, kız kaçırma hikâyeleri, Rize’nin ağaçları ve çiçekleri, Karadenizlilerin silah merakı, Rize-Trabzon atışması, denizcilerin hikâyeleri, takalar, hamsi sevdası, Rusya ve Kırımda geçen gurbet dönemlerinin olayları ve insan ruhunda bıraktığı tortular, dünyanın her yerinde sürdürdükleri fırıncılık işi gibi.

 

Ayrıca pastacılığı ve ekmek yapmayı Ruslardan öğrendiklerini iddia edenlere’ ’neden Rusların ekmekleri böyle güzel değil ’cevabının verilmeside gerekir. Geçmişin fakirlik yıllarının hikayeleride yazılmalı. Bu şehir için yapılacak çok iş, yazılacak çok yazı var. Özellikle çirkin şehirleşmenin engellenmesi şart ’diye yazmış.

 

Rizeli değil Maraşlı olan kitap yazarı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1983 yılında mezun olmuş. İki yıl Rize SSK Hastanesinde mecburi hizmet yapmış. Daha sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında uzmanlığını tamamladı.1998 yılında Doçent 2009 yılında Profesör oldu. Profesörlüğü döneminde Rize Üniversitesinde öğretim üyesi olarak üç yıl çalıştı. Halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesinde Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalışıyor. Aşkın Adı Rize kitabı geliri tamamen Üniversite öğrencilerine yardım yapılmak üzere Rize Türkocağı tarafından bin adet bastırıldı.

İSMET KÖSOĞLU

 

Paylaş
23 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Görev Yapan Bir Doktor… için 1 yorum

  1. vatandaş dedi ki:

    helal olsun size hocam yüreğinize sağlık bazı mihraklar bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor olsada rizeli bu oyunlara gelmeyecektir dişardan rizeye gelip uzun yıllar ekmeğini yediği halde nankörlük yapıyor içimizde farklı konuşup dişarda rizeliler için atıp kesen iki yüzlülük yapanlarda var hepinizi biliyoruz emin olun uyumuyoruz

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle