Hoşgeldiniz  
Son Dakika

Rizeli Gençler Sarıkamış’ta Ecdadını Andı.

09 Ocak 2017

Rizeli Gençler Sarıkamış’ta Ecdadını Andı.

Rizeli Gençler Sarıkamış’ta Ecdadını Andı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı’nın 102. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen vefa yürüyüşüne Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla Rize’den 500 genç katıldı.

Türkiye’nin birçok ilinden ve yurt dışından genç, yaşlı çok sayıda vatandaş, sabahın erken saatlerinde, “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” etkinliğine katılmak üzere, Sarıkamış ilçesinin Soğanlı ve Allahuekber dağları arasındaki Kızılçubuk zirvesinde bir araya geldi.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi üyesi gençlerde ilk defa bu sene Sarıkamış’ta yapılan anma programına katılarak 6 kilometre yol yürüyerek şehitlerin yaşadıklarını hissetmeye çalıştılar.


Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK “ 500 gencimiz ile birlikte bura da vatanımız için canlarını 102 yıl önce feda eden aziz şehitlerimizi Allah-u Ekber dağlarında anmak için bir araya geldik. Vatan savunması için çıktıkları bu zorlu yolda donarak şehit olan binlerce Mehmetçik bizlerin unutulmaz ve unutulmayacak bir yarasıdır. Burada olup bu duyguyu yaşamak bizlere nasip oldu. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. 500 gencimiz ile birlikte buraya gelerek bu manevi atmosferi yaşamamızı sağlayan Sayın Bakanım Akif Çağatay KILIÇ’a şükranlarımızı sunuyoruz ” dedi.


Şehitleri anmak için gerçekleştirilen ve yaklaşık 6 kilometre süren yürüyüşün ardından Kuran-ı Kerim okunarak tüm şehitler için dua edildi.

rize-genclik-merkezi-sarikamista-1 rize-genclik-merkezi-sarikamista-2 rize-genclik-merkezi-sarikamista-3 rize-genclik-merkezi-sarikamista-4 rize-genclik-merkezi-sarikamista-5 rize-genclik-merkezi-sarikamista-6

Paylaş
0 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle