Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Türk Solu, Solda SIFIR.

09 Ocak 2017

Türk Solu, Solda SIFIR.

TÜRK SOLU SOLDA SIFIR

Tam elli yıldır Türk solunun hezimeti bitmemiş , muhalefetten kurtulamamıştır.

Halk için , halk ile birlikte geleceği şekillendirecek politikalar üretememenin vardığı yer müzmin muhalefet olmuştur.

Doğru dürüst sol parti oldu da bu halk oy vermedi mi?

Solcu aydınların tutumlarının Türk solunun düştüğü bu haksız duruma büyük etkisi vardır .

Türk solu her zaman “halkım için yapıyorum” der ama halkın bundan haberi yoktur.


Türk solunun politikacıları propaganda olarak birincil ihtiyaçlardan ziyade kendi ideallerini sıraladıklarından halk tarafından benimsenememeleri gerçeği ortadadır. Yani tarihte komünizm/sosyalizm kötü bir şey olarak ve Türk solunun sırtına sağ politikacılar tarafından yüklenerek lanse edildiğinden bu kopukluğa ortam oluşmuştur zaten.

Sağ cenap politikacıların dayandığı olay icraatta değil reklamdadır.

Mahallemizin delikanlıları ülkücüdür.

İşadamları sağcı partilere giderler.

Yazar, şair , sanatçı solcuyum der.

Sağcı partiler iş vericem aş vericem der.

Sol partiler eşitlik, sınıfsız toplum derler.

Sürünenler , aç biilaç olan adamlar tabi ki nüfuzluya, ekmek vaade dene yanaşır.

Türk solu ya elitisttir, ya da marjinaldir dolayısıyla merkez sol partilere en yüksek oy görece olarak Tükiye ortalamasının üzerinde bir refahta yaşayan insanların ikamet ettiği yerden çıkar.

Marjinal sol partilerin çıktığı yerler ise insanların inadına muhalefet güdüsüyle veya koyun gibi topluca oy verdikleri yerlerden çıkar.

Sonuç ülkemizde iktidar alternatifi sol partiler olmadı, olamadı.

Aslında ülkemizin gelişmesi, hak ve özgürlüklerin korunup geliştirilmesi için Türk soluna her zaman büyük ihtiyaç vardır.

Halit KILIÇ/EĞİTİMCİ

 

Paylaş
3 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Türk Solu, Solda SIFIR. için 8 Yorum

 1. DOĞANAY CEVHER dedi ki:

  SİZ BİR HELE ÜLKÜCÜLERİ YAZIN GERÇEK MİLLİYETÇİLER KİMLERDİR İYİ ARAŞTIRMAK LAZIM.

 2. fıdancı dedi ki:

  yahu hocam senın sağın ne taraf solun ne taraf sol yerını buluyor sağ nereye gıdıyor eyy eyyy

 3. İsim * dedi ki:

  Sosyal Demokrası nedir vatandaşa sorduğun zaman Bu ülkede 40 yıl siyaset yapıp ötekı düyaya göçmüş olan muhterem bu mıllete sosyal adalet dedinmı dinsızlık diye empoze etti Vatandaşımız Kapıtalizım de aynıdır Kapıtalızım dedinmı vatandaş ondan alınm ıyor oysa gerceğinı bilse belkıde kendi çapında kendi hak ve sosyal yaşamını destekleyen fikırdekı partılere oy verecek 20 Yıl Önce bir Prof Tv.de şunu anlatıyor Halkımız dinen istismar edilişyor halkımız ne zamankı kendi yaşamını dewstekleyen siyasilere oy verip iktıudarlar oluşursa o zaman demokrası gelecekmış Birde Vatandaşımız sanayıcı iş adamı geçen yıl bir açıklama yaptı inetrnet ve Tvlerde yayınlandı Haber şu kapıtalızımın Zinciirlerinı vatandaş yararına biraz gevşetmek lazım çünkü vatandaşı çok sık boğaz ettık Devletıde vatandaşıda yıllardır sömürüyoruz .Bu haberi dinleteyn vatandaşın yüzde kaçı birşey anlamış anlamaz adam haza gitmiş spiker soru soruyor Mekke neredir oda cevap veriyor Konyada olabılır veya bağdatada olabilir işte milletın halı ortada Solö dedinmı Millet dinsızlık biliyor neyse birincı yazıoma ektır

 4. İsim * dedi ki:

  Hocam Eğitimcisin Ben Yıldır Rize sokaklarındayım Sizleri görmedim Yanlız yazınızı . ci sınıfta okuyan bir öğrenci sizden ıyı yazardı Türk Milletine Kapitalizimin kardeşi olan komonizim Türkiyedeki solu bu kefede değerlendirdiler Sol Demek bu değildir Sol Demek Sosyal adalet Sosyal hak ve özgürlüklerdir Mesela T.C. Kuran CHP.sni hala Aşırıcı solcu müslüman olmayan kişiler görürler Oysakı Rahmetlı ERbakan Çıkıp İslam dini ne çektıyse sahteci sağcılardan çekmıştır Benım Babam 92 yaşındadır ben bidm bileli namzazında niyazında 7 yaşından beri bizide öyle yetiştirdiler Babam CHP li adamın bir tanesi çıkıp diyorkı CHP liler dinsızdır işte Türk Toplumunun durumu bunu diyen şer odaklı cemaatci birisi feto cemaatı değil Ssoyal demokrasıyı millete anl

 5. Be Ka dedi ki:

  Yapılan üç yorumun ikisine bakarsak TÜRK SOLU nun ne olduğunu zaten anlarız.
  Türkiye’de sol karşı tarafın yaptığı ve söylediği her şeye karşı çıkmaktır.En büyük sermayesi eleştirmektir.Hiç bir zaman sorumluluk almak istemezler,hep kaçak güreşirler..Sürekli meydanlara çıkıp eylem yapma ,bildiri okuma peşindedirler…Onun için yıllardır bir adım ileri gidemediler…..Bu kafayla gidecekleri de yok..

 6. Ceyhun KALENDER dedi ki:

  Her şeye rağmen iyi ki solcular var.
  Şöyle bir sahne düşün. Yolda adam yolunu kesiyor, nereye gidiyorsun benden izinsiz? diyerek iki tokat atıp geri gönderebileceği bir Türkiye de olabilirdi.

 7. hadi be dedi ki:

  koyun gibi yazı yazdın sol adına solun içine de ettin

 8. vatandaş dedi ki:

  Hocam önce sol nedir ne amaçlar bunu öğrenmek için daha çok okuman gerekiyor. Koyun gibi oy verenleri de karıştırdın gibi geliyor bana.Sol bilinçlidir.Kimseye bağlı olmaz. kendi düşüncesi vardır ve savunur. Bireydir. Düşünür eleştirir karar verir. Tabii haklısın bir yerde ülkemize uynuyor sol. Çünkü düşünmeyi başkasına bırakmayı seviyor insanımız.Kolay gelsin düşünenlere

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle