Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Tüm Gerçek Basın Emekçilerinin Gazeteciler Günü’nü Kutluyorum.

10 Ocak 2017

Tüm Gerçek Basın Emekçilerinin Gazeteciler Günü’nü Kutluyorum.

Değerli Gazeteci Arkadaşlarım, Sevgili Dostlarım,

10 Ocak, basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü…

10 Ocak 1961’de yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın basın çalışanlarına getirdiği sosyal ve ekonomik haklardan sonra “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak kabul edilen, ancak  12 Mart 1971 askeri darbesinden sonra bu hakların bir kısmının geri alınması üzerine “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak değiştirilen zaman dilimi…

Demokrasinin gelişmesinde ve güçlenmesinde önemli bir misyonu olan; işleyişinde üstlendiği rolle adeta temel taşlarından biri olan özgür ve objektif basına, özellikle de yerel basına emek veren, onuru ve mesleki ilkeler çerçevesinde mesleğini icra eden tüm gazetecilerin, basın çalışanlarının ve gazeteci dostlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü, çalışamayan, emekli olan, rahmete eren tüm gerçek basın emekçilerini dahil ederek kutluyorum.

Kamu yararına ama zor şartlarda, fedakarca hizmet yapan yerel gazeteci arkadaşlarımız yörelerinin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına gerçekte çok önemli katkılar sağlamakta, değer yaratmaktadırlar. Objektif, habere yorumunu katmayan farklı görüş ve düşünceleri objektif olarak yansıtan basın, toplumda güven ve huzur ortamının tesisinde yadsınamaz rol üstlendiği gibi toplumun aydınlatılması, bilinçlendirilmesi, halkın talep ve beklentilerinin doğru ve zamanlı kamuoyuna iletilmesi, milli birlik ve beraberliğinin korunması ve bölgenin, ülkenin tanıtımı açısından fevkalade öneme haizdir. Elbette bir bu kadarda önemli olan gazetecilerin, basın çalışanlarının özgürce ve güven içinde bu sorumluluklarını yerine getirebilecekleri ortamların tesisidir.

Tüm gazeteci dostlarıma, arkadaşlarıma çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum. 

Recep Ali Aksoylu

RİMER Rize Merkez Mahalleleri Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı

 

Paylaş
16 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle