Hoşgeldiniz  
Son Dakika

Hayırcı Halaçoğlu 2 Saatlik Bahçeli Görüşmesini Anlattı.

11 Ocak 2017

Hayırcı Halaçoğlu 2 Saatlik Bahçeli Görüşmesini Anlattı.

Anayasa değişiklik teklifinde üçüncü güne girilirken, gözler ‘hayırcı’ milletvekillerine çevrildi. Anayasa Değişiklik Teklifine dört isimle birlikte ‘hayır’ oyu vereceğini açıklayan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halacoğlu’nun dün MHP Lideri Devlet Bahçeli’yle Meclis’te uzun bir sohbette bulunması, “Halaçoğlu da Seyfettin Yılmaz gibi hayır oyu vermekten vazgeçti mi?” sorusuna neden oldu.

hurriyet.com.tr’nin konuya ilişkin sorusunu yanıtlayan Halaçoğlu, “Anayasa değişikliğine ben yine ‘hayır’, diyorum” karşılığını verdi.


TBMM Genel Kurulu’nda Anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri sırasında Bahçeli’nin kendisini çağırması üzerine yanına gittiğini anlatan Halaçoğlu şöyle konuştu: “Evet, hayır’ meselesini konuşmadık. Ancak ben teklife ilişkin görüşlerimi söyledim. Mevcut Anayasanın 7.maddesi yasama yetkisinin Türk milleti adına TBMM’ye verdiğini ve bu yetkinin devredilemeyeceğini düzenliyor. Oysa teklif, bu yetkili tek bir kişiye bırakıyor. Genel Başkana bunu söyledim.

İKİ SAAT SÜRDÜ

O da kendi görüşlerini izah etti. ‘Size karşı bir tepkim yok, görüşlerinize saygı duyarım’ dedi. Ben de kendisine teşekkür ettim. ‘Aldığım terbiye gereği genel başkanımız olarak size en ufak bir saygısızlık yapmıyorum’ dedim. Genel kurulda başlayan görüşmemiz, kuliste de devam etti. Yeni çalışmalarım hakkında bilgi aldı. Yaklaşık iki saat süren bir görüşme oldu.”

Paylaş
0 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Hayırcı Halaçoğlu 2 Saatlik Bahçeli Görüşmesini Anlattı. için 1 yorum

  1. Asabi Ülkücü dedi ki:

    Bahçeli ahmet türke üzülmüş hastaymışta tutuksuz yargılansa iyi olur demiş.Şehitlerin hasta annelerine üzüldün mü hiç ey bahçeli

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle