Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Kültür Sanat ve Doğa Festivali Buz Kesti

22 Mayıs 2017

Rize’de  Kültür Sanat ve Doğa Festivali Buz Kesti

23. Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali Buz Kestı

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası’nda Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali kapsamında bu yıl 23.’su düzenlenen boğa güreşlerinde keyifli anlar yaşanırken soğuk hava ve konserler ve farklı aktivitler olmaması ise şenlikte soğuk ruzgarlar esti

Çamlıhemşin ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali’nın bu yıl 23.’cu düzenlendi.

BOĞALAR GÜREŞTİ PRTOKOL İZLEDİ FESTİVAL’E İLGİ AZDI

Galer Düzü mevkiinde düzenlenen boğa güreşlerinde, boğalar kıyasıya güreşti. yaklaşik 1000 kişinin izlediği güreşleri Rize Valisi Erdoğan Bektaş, İl genel meclis başkanı Mehmet Kazancı, Çamlıhemşin Kaymakamı Okan Daştan, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu İl Genel Meclis Üyesi Cemil KUS’da yakından takip etti. Festival’e yaklaşık 1000 kişi izlerken festivalde 4 kategoride 50 bin TL ödül dağıtıldı.

KATILIMCILAR BELEDİYE KOMİTESİNE KIZGIN

Çamlıhemşin’de her yıl düzenlenen doğa ve boğa güreşlerınde her yıl olduğu 2 gün süren bir festivalde ilk gün konserler ve farklı etkınlıkler olurken bu yıl tek olarak 2 günü boğa güreşlerıne ayıran belediye komitesıne tepkı yağarken şenliğe katılmama kararı aldılar ve ayder yaylasında hemen her yıl düzenlenen bir festılvalde konserlerin ve etkınlıklerın olmamaması boğa güreşleride etkılendiği gözlendi yerlı ve yabancı türistler şenlık etabı ilk olarak gelerek konserler ve farklı aktıvıtlerden sonra gelmişken boğa güreşlere katılalım gerekesıyle ayder yaylasında kalıyorlardı bu yıl konserler yerine boğa güreşlerıne ayrılan zamanı katılımcılar kızarak şenlığe iştırak etmedıler başka yerleri tercih ettiler

İLGİ AZ OLUNCA CANLI YAYIN OLMADI

23. Ayder kültür sanat ve boğa güreşinde ilgi az olunca canlı yayın olmadı ekran başinda gürbeycıler ve katılamıyan vatandaşlardan tepkı yağdı

MECLİS ÜYESİ KUS’UN OĞLU İLGİ ODAĞI OLDU

Akpartı Rize İl Meclis üyesi Cemil KUS’un oğlu Ali kemal Prtokolun ilgi odağı oldu. Çamlıhemşin Kaymakamı Okan DAŞTAN İle bir süre şakalaştı  Ali Kemal hava soğuyunca  Vali Erdoğan BEKTAŞ ve beraberindekilere ateş yakarak prtokolü ısıttılar.

KARAGÖZÜ ÖPEREK SEVİNCİNİ GÖSTERDİ

Besici Rıdvan Kesici, başaltı kategorisinde şampiyon olan ‘Karagöz’ isimli boğasını boğasını öperek sevincini gösterdi.


Çamlıhemşin Belediyesi tarafından Ayder Yaylası Galer Düzü mevkiinde düzenlenen ödüllü boğa güreşlerine Rize ve Artvin’den 64 boğa, ayak, küçük orta, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde yarıştırılmak üzere getirildi. Havanın soğuk olması nedeniyle katılımın düşük olduğu güreşleri Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu İl Genel meclisi Cemil Kus ile yaklaşık bin kişi izledi.

;
BALLA, KURUM ÜZÜMLE BESLEDİĞİ BOĞASI BİRİNCİ OLDU

Başaltı kategorisinde ‘Karagöz’ isimli boğasını güreştiren Rıdvan Kesici ile kızı Betül, güreşi heyecan içinde izledi. Baba ve kızı, finalde uzun süren güreşi kazanan boğalarını sevinç gösterileri arasında alandan çıkardı. Sahibine 12 bin lira para ödülü kazandıran ‘Karagöz’, götürüldüğü ahırında da alkışlarla karşılandı. Boğasını öperek kutlayan Rıdvan Kesici, bir yıldır kestane balı ve kuru üzümle beslediği boğasının galip gelmesinden dolayı çok sevinçli olduğunu söyledi. Kesici, “Karagöz 3 yıldır yarışmayı kazanıyor. Hakiki kestane balı ve kuru üzüm ona doping oluyor” dedi. Boğa ile yakından ilgilenen Betül Kesici de “Küçüklüğümden beri onlarla büyüdüm. Sürekli yaylalarda beraberdik. Karagöz ile iyi anlaşıyoruz. Bu yıl da kazandı. Onunla gurur duyuyoruz. Çok mutluyuz” dedi.

Haber : Yavuz Günay

Paylaş
349 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle