Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

FETÖ’nün Mülkiye Yapılanması Çökertildi. Rizeli Vali En Önde .

08 Haziran 2017

FETÖ’nün Mülkiye Yapılanması Çökertildi. Rizeli Vali En Önde .

FETÖ’nün Mülkiye Yapılanması Çökertildi.

FETÖ/PDY’nin mülkiyedeki yapılanmasının deşifre edilmesine ilişkin yürütülen ilk soruşturma tamamlandı.

İstanbul Başsavcılığı bünyesinde oluşturulan özel büroca hazırlanan iddianamede 15 şüpheli yer alıyor. Şüpheliler arasında, İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da bulunuyor.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün mülkiyedeki yapılanmasının deşifre edilmesine ilişkin yürütülen ilk soruşturma tamamlandı.

 

İDDİANAMEDE İKİ KRİTİK İSİM: ÇAPKIN VE MUTLU

İstanbul Başsavcılığı bünyesinde oluşturulan ve Başsavcı Vekili Önder Yaman tarafından koordine edilen Özel Büro tarafından hazırlanan iddianamede, 15 şüpheli yer alıyor. Şüpheliler arasında, İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da bulunuyor.

İŞTE İSTENEN CEZALAR

Şüpheliler hakkında, “Anayasayı İhlâl”, “Cebir ve Şiddet Kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ve TBMM’ni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs”, “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçlarını ve “6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun’un 4. maddesi kapsamında 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30’ar yıla kadar hapis cezası istendi. Dava, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

ÇAPKIN İÇİN YAKALAMA KARARI ÇIKARTILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY’nin mülkiye yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra itiraz üzerine tahliye edilen eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile eski Denizli Valisi Abdülkadir Demir hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti

Kaynak: Sabah

Paylaş
657 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle