Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize Eniştesi THY Yönetim Kurulu Üyesi Oldu.

13 Haziran 2017

Rize Eniştesi THY Yönetim Kurulu Üyesi Oldu.

ORHAN BİRDAL THY YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU

-Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan BİRDAL 2008-2012 Yıllarında da Yönetim Kurulu Üyesiydi.

Türk Hava Yolları’nın geçen hafta gerçekleştirilen olağan genel kurulunda bir sürpriz gerçekleşti. Türk Hava Yolları’nda 15 yıldır Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer alan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal getirildi.

ORHAN BİRDAL KİMDİR?

Erzincan’ın Kemah ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1980 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulundan mezun olan Orhan Birdal, 1990 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını tamamladı.

 

1982 Yılında DHMİ Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde Atatürk Havalimanı’nda Hava Trafik Kontrolörü olarak havacılık sektörüyle tanışan Orhan Birdal, daha sonra sırasıyla Erzincan’da Hava Trafik Kontrolörü ve Havaalanı Müdürlüğü, Nevşehir Kapadokya, Trabzon ve İzmir Adnan Menderes Havalimanları Başmüdürlüğü görevlerinin ardından DHMİ Genel Müdürlüğü İşletme Daire Başkanlığı görevinde bulundu.

2003 Yılında DHMİ Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevine atanan Orhan Birdal, 2007-2015 yılları arasında DHMİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunduktan sonra, dönemin Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan tarafından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müşavirliğine atandı.

DHMİ Genel Müdürlüğü görevi esnasında 2008-2012 yılları arasında Türk Hava Yolları A.O. Yönetim ve Denetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Bunun yanı sıra TOBB Havacılık Meclisinde Başkan Yardımcısı olarak da görev yaptı.

 

Havacılık sektöründe uzun yıllar yönetici olarak çalışan Orhan Birdal birçok başarılı projeye imza atmıştır. Bunların başında dünyanın en büyük yap-işlet-devret(YİD) projesi 3.Havalimanı olan Yeni İstanbul Havalimanı gelmektedir.

Ayrıca Türkiye’de Havalimanlarında yapılan 17 adet Yap-İşlet-Devlet ve Kamu-Özel Sektör İşbirliği projelerinin her safhasında en üst düzeyde görev yapmıştır.

Orhan Birdal, Türkiye’de yerli sivil uçak yapımı için oluşturulan komisyonda aktif görevler almıştır. Ayrıca 10. ve 11. Ulaştırma Şuralarında Havacılık sektörünün başkanlığını ve moderatörlüklerini üstlenmiştir. 

Yurt içi ve yurt dışında çeşitli kuruluşlar tarafından birçok kez Yılın Bürokratı, Yılın Kamu Kuruluşu ve Yılın Kamu Yöneticisi Gibi birçok ödüle layık görülmüştür. İngilizce bilen Orhan Birdal, evli ve dört çocuk babasıdır.

İSMET KÖSOĞLU

 

Paylaş
373 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize Eniştesi THY Yönetim Kurulu Üyesi Oldu. için 2 Yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Ben
    Mehmet bey havalimanı ni THY yapmıyor.

  2. Mehmet KATMER dedi ki:

    HAVALİMANI İNŞAATINDA HERHANGİ BİR FAALİYET YOK!
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle