Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Sedat Peker’den Büyük Duyarlılık. Minik Gülhan’ı Unutmadı!

13 Haziran 2017

Sedat Peker’den Büyük Duyarlılık.  Minik Gülhan’ı Unutmadı!

Sedat Peker Şehit Kızı Minik Gülhan’ı Unutmadı!

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde Mayıs 2016’da güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada Uzman Çavuş İrfan Mert şehit düşmüştü. Şehit İrfan Mert’in minik kızı Gülhan Mert’in görüntüleri milyonları göz yaşına boğmuştu.

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde Mayıs 2016’da güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada Uzman Çavuş İrfan Mert şehit düşmüştü. İrfan Mert şehit düştüğünde minik kızı Gülhan Mert henüz 7 aylıktı. Şehidin 7 aylık kızı Gülhan bebek cenaze töreninde babasının tabutu üzerine oturtulmuştu.

Gökyüzüne Bakıp ‘Baba Baba…’ diye seslendiği görüntüler yürekleri dağlamıştı.

Şehit İrfan Mert’in kızı cenazeden 1 yıl sonra bahçede oyun oynarken birden gökyüzüne bakıp “baba, baba…” diye seslenmişti. Bu görüntüleri izleyen milyonlar göz yaşlarını tutamamıştı.

Sedat Peker Şehit İrfan Mert’in Kızı Minik Gülhan’a Ev Hediye Etti

Görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaşan Sedat Peker minik Gülhan’ı unutmadı. Peker Şehit İrfan Mert’in kızı Gülhan’ı ve annesi Radya hanımı eşi Özge Peker ile birlikte iftar yemeğinde ağırladı. Peker ayrıca Şehit İrfan Mert’in kızı minik Gülhan’ın geleceğini garanti altına almak için ailesine bir de ev hediye etti.

Sedat Peker Konuyla İlgili Sosyal Medya Hesaplarından Şu Açıklamayı Yaptı;

Kıymetli Dostlarım,

Takriben 15 gün kadar önce sayfalarımda paylaşmış olduğum Dağlıca Şehidimiz İRFAN MERT’in güzel kızı Gülhan’ın gökyüzüne bakarak “BABA BABA” diye seslendiği videoyu zannederim ki hatırlamışsınızdır. “Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz.” (Bakara Suresi A154)

Şehidimizin eşi Radya Hanım’a Hatay’da gazetecilik yapan çok değerli bir dostum vasıtasıyla ulaşma imkanım oldu. Sağ olsunlar ailece İstanbul’a ziyaretime gelerek bizi onurlandırdılar. Hep beraber iftar açtık.

Şehit kardeşimiz İRFAN’ın çekmiş olduğu videoları iftardan sonra izleme imkanım oldu. Bu kadar hayat dolu ve evladına bu kadar düşkün bir babayı daha şehit ettikleri için pkklı teröristlere karşı var olan nefretim biraz daha arttı.

Kıymetli dostlarım bu paylaşımı yayınladığımda çok fazla sayıda kardeşimiz şehidimizin kızı Gülhan’la ilgilenmem için ricada bulundular. O dostlarımızın gönlü rahat olsun. Ben ülkeme ve kutsal değerlerime karşı sorumluluğumun hep bilincinde oldum.

Saygıdeğer Radya Hanım’a  şehidimizin kızı için bir daire alarak onun hayatını garanti altına almak istediğimi söyledim. Kendisi de yüce gönüllülük yapıp bu isteğimi kabul etti. (Bunun üzerine ben de isteğimi yerine getirdim.) Böylelikle şehidimizin ruhunun belki biraz daha huzurlu olmasını sağlayabildiğimiz için mutlu olduğumu sizlerle paylaşmak istedim.

Şimdi yine Milliyetçi ve Dindar görünümlü ancak aslında sahte ya da pkklı olan bazı hesaplar hayrın gizlisi makbuldür diye mesajlar yazacaklar. Belki  bir kaç tane dostumuz da samimi olarak böyle düşündükleri için bu tip mesajlardan yazacaklar.

İyi niyetli bir şekilde bu eleştiriyi yapanlara bu tip paylaşımların hayra teşvik edici özellik taşıdığı için çok değerli İslam alimlerinden fetva alınarak paylaşıldığını söylemek isterim. (Bakara Suresini de bu anlamda örnek gösteririm.)

“Mallarını gece ve gündüz, gizli ve açık hayra sarfedenlerin mükafatı ALLAH katındadır. Onlara korku  ve üzüntü yoktur” (Bakara Suresi A.274)

BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER

Paylaş
258 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle