Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Dünyada Sadece Rize’de Düzenleniyor.

08 Temmuz 2017

Dünyada Sadece Rize’de Düzenleniyor.

13.İKİZDERE DAĞ HOROZU ŞENLİĞİ HOROZ GÖRMEDEN SONA ERDİ

DOĞASEVERLERİN İLGİ GÖSTERDİĞİ ŞENLİKTE MEVSİM DOLAYISIYLA DAĞ HOROZU GÖZÜKMEDİ.          

Rize’nin İkizdere ilçesinde 13.kez yapılan Dağ Horozu Şenliğinde 2280 metre rakımdaki Sivrikaya köyü yaylasına çıkan doğaseverler Dağ horozu göremeden geri döndü.

Sivrikaya Yaylası Şenlik alanına Rize Jandarma Komutanı ve Emniyet Müdürü ile beraber sabah 04.30 sularında çıkan Rize Valisi Erdoğan Bektaş yaptığı kısa konuşmada ’burada belki de dünyada ilk kez bir hayvan için yapılan şenliğe katıldık. İkizdere Vadisi önemli bir Kuş Göç güzergâhı üzerindedir.13.kez yapılan bir başka Kuş Şenliği dünyada yoktur.

Ülkemizin gündemindeki Ovit Tüneli az yakınımızdan geçiyor. Ulaştırma Bakanımızında söylediği gibi 2018 yılında kış mevsiminde de yol kapanmadan tünelden geçeceğiz. Her kış kapanan Ovit Yolu tünelin hizmete girmesiyle açılmış olacak ve bölgeye ayrı bir ivme kazandıracaktır. Dağ Horozu şenliği yapılan Sivrikaya köyümüz Rize’de tespit ettiğimiz 12 noktadan birisidir. Turizme katkı sağlaması bakımından altyapıyı Ayderdeki gibi duruma düşürmemek için Sivrikaya ile birlikte 12 tespit edilen noktada İmar Planı çalışması yapıyoruz. İmar planları yapılması için ihalesi edildi. Altyapısız Turizm olmaz. Dağ horozu şenliğimizde ve benzer faaliyetlerde daha sonra sıkıntı yaşamamak için planlarını önceden yapmak istiyoruz Sivrikaya bölgemizin çalışmaları tamamlandığında hem doğa bozulmayacak hem çevre korunarak Turizm yapılmış olacak ’dedi.

DAĞ HOROZU DÜNYADA YANLIZCA RİZEDE KUTLANAN TEK HAYVAN

Şenlikle ilgili İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu’da kısa bir konuşma yaptı. Kösoğlu konuşmasında’Sivrikayada 13.kez yaptığımız Dağ Horozu Şenliği bildiğim kadarıyla dünyada tek. Başka bir yerde Horoz korumak için şenlik yapılmıyor.2005 yılında başlattığımız şenliğe her geçen gün daha çok katılımla devam ediyor. Türkiye’nin birçok yerinden Dağ Horozu görmek için ilçemize gelen misafirler oldu. Burada şenliği yaymayı planlayarak yalnız Dağ Horozunu göstermek değil doğal güzellikleri olan diğer yayla ve dağlara araçlarımızla tur imkânı sağladık. Gelen misafirler Anzeri, Petran’ı, Kabahor’u, Demirkapı ve Vaşa yaylasını,Oviti Çağrankaya’yı görmek için 3 günlük bir program dahilinde hazırlıklar yaptık’dedi.

İkizdere 13.dağ Horozu Şenliğine Vali Erdoğan Bektaş ile birlikte Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Jandarma Komutanı J.Albay Semih Coşkun, İkizdere Kaymakamı V.ve İyidere Kaymakamı Orhan Altın, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, İl Turizm Kültür Müdürü İsmail Hocaoğlu, Orman İl Müdürü Abdi Ekşi, TÜBİTAK’ta görevli Prof.Dr. Abdullah Karaman, Ömer Halis Demir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden Öğretim üyesi Prof.Dr. Ahmet Karataş, İkizdere J.Komutanı Ütğm. Soner Ergün, Emniyet Amiri ve birçok doğasever ve doğa fotoğrafçısı katıldı.

İSMET KÖSOĞLU

 

Paylaş
234 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle