Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’nin 50 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Proje

15 Temmuz 2017

Rize’nin 50 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Proje

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şabak Şimşek’in hazırladığı proje hayata geçmek için destek bekliyor.

Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sağlık Kampüsü projesi, sekiz aylık çok yoğun bir düşünsel, bilimsel ve fiziksel çalışma sonucu hazırlandı. Hazırladığımız proje Rize ve çevresine en az 50 yıl tıp eğitimi ve sağlık hizmet sunumunda üst seviyede hizmet verecek” dedi.

Şimşek’in önümüzdeki günler proje ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesi bekleniyor.

 

Paylaş
1.537 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’nin 50 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Proje için 31 Yorum

 1. VATANDAŞ/RİZA dedi ki:

  konuş potomyalı konuş.bu senin olduğun kadar herbir vatandaşimizin hakkıdır.bügün konuşmayacağizda ne zaman konuşacağız sorunu sana yanıt veren,rektörün yandaşina soralımmı.neden yazan kardeşlerimizi susturmak istiyor.kendidemi bu ranttan paydalanacaktır.susmakla başimiza neler geldi,hep birlikte olumsuzluklara karşi artık susmak yok.herkes işinin başinda olsun,görev alanı dişina çıkmasın,bulunduğu kurumun çıkarlarını gözetsın,eksıklerını tamalayarak nasıl hızmette yarışirimin hesabını etsinler.devlet memuruysa siyasılerın işinede karişmasınlar.ilimizin genel partı merkezlerı var siyasilerimiz ve millet vekillerimiz var,hatta hatta bugünde bakanımız var.yönetime baskıyla eksıklerımız ve şikayetleımız anında yetkılı mercilere ulaşarak hızmetler değerlendirilir,vede yapılır.nedenmii..burası başbakanlar ve cumhurbaşkanı viletleridir.herkes işine baksın.yanliş beyan verenlere potomyalı kardeşimiz gibi yorum yaparak halkıda aydınlatalım,yanliş tezleri çürütelim.

 2. potomyalı dedi ki:

  Çok düşün az konuş dedi ki: ılgımı ceken herk konuya yorum yapabılırım yazılardan rahatsız olduysan okuma fıkrımı soylemek elestırı gorusunu yazmak yapmak herkesın hakkıdır yazılarımda hıc kımseye hakaret kucukdusrmek ve argo kelıme yoktur beğenmeyen okumaz

 3. rasotku dedi ki:

  Bence Rizemize mevcut hastaneler elli yıl daha yeter , hem yeni bi tesis için yer yok hem bosuna masraf ! Iş sahasına yatırım yapmak daha akıllıca !

 4. rasotku dedi ki:

  Hekim rumuzuyla yazan arkadaşa ! Sen arkadaş , devletimiz ıstanbul da çalışan uzmana çok taşrada çalışan uzmana azmi para veriyo ndn dir bunu anlamış de ilim ! Çok biliyorsun bunları bi anlatıyor bana zahmet olansa uzman hekim arkadaş !!!

 5. Ahmet UZUN dedi ki:

  Bu işleri koşturacak kişiler çalışmazsa, böyle herkes aklına geleni söyler! Millet haklı, ne yapsın! İşler hep ortada kalıyor, ilgilenen yok…

 6. Çok düşün az konuş dedi ki:

  “Potomyalı” rumuzuyla yazan vatandaş:her konuda bir yorum yapman gerekmiyor ki…Çok düşünüp az konuşmak iyidir.

 7. Hekim dedi ki:

  Bir hekim olarak burda yapilan yorumlar bir cogunu uzulerek okudum. Bizim camiamizda herkes bilirki 20 bin TL nin altinda aylik para kazanan uzmana uzman demezler. Rizede bu seviye bu alt limitin dahi altina dusuyor. Uzman arkadaslarin cogu istanbul ankara gibi illerde 50 bin TL kazanmak varken neden Rizede kalsin ki. Uzman doktorlarin burda kalabilmesi icin cok iyi secenekler olusturulmali. Bu da ancak boylesine buyuk ve ihtisasli hastaneler sayesinde olur. Eger boyle buyuk sistemler kurulmazsa hic kimse kalmaz Rize de. Bu proje uzman arkadaslarin kalmasinsa etkili olacaktir. Destekliyorum.

 8. Öğretmen dedi ki:

  Yaşadığımız tecrübeler, Türkiye’de maalesef bir kısım Tıp Fakültesi yönetimlerinin vizyon sorunu olduğunu kanıtlar nitelikte.Çok detaya girmeden ifade edelim; burada olduğu gibi,bence Cumhur Başkanımızın varlığı ile, Türkiye’nin en önde olması gereken bir Tıp Fakültesi Dekanlık yönetiminin, kendi ifadeleri ile, 8 aylık yoğun düşünsel ve bilimsel faaliyetin sonucu olarak, bir mühendisimizin belki üç beş günde çizeceği inşaat projesini 50 yıllık projeksiyonu olarak kamuoyuna deklere etmesi ve çok sıradan bir çalışmayı ulaşılamayacak bir hedef olarak her fırsatta gururla söylemesi,asıl misyonunu ihmal edip bina işlerine odaklanması, Bilim adamlarından beklentisi olan vatandaşlar olarak bizlerde büyük hayal kırıklıkları yaratıyor.
  Halbuki bir Tıp Fakültesi yönetiminin asıl misyonunun, öncelikle geleceğin Doktorları olan öğrencilerine iyi bir Tıp Eğitimi sunmak, Tıp dünyasına öncü olacak özgün bilimsel projeler,buluşlar üretmek ve alanında etkin ve yetkin Hekim-Bilim adamı kadrosunu güçlendirmek ve Rize’ye sunulacak sağlık hizmetleri kalitesini yükseltmek olduğu çok açıktır. Herhalde bu alandaki ciddi bilgi birikim ve işbitirme eksikliklerini kapatmak için herkesin önerebileceği bir projeyi “50 yıllık projeksiyon olarak lanse etmeleri” vatandaşın gözünde küçük duruyor. Üzülüyoruz, bilim adamı diye nitelendirdiğimiz kişilerden, bizim gibi sıradan bir insanın dahi önerdiği bir fikrin çok üstünde, bilimsel yönü olan, Tıp eğitimine öncü olabilecek buluşlar,yayınlar ve projeler peşinde koşmasını ve Milletimize sunulan sağlık hizmetlerini bulunduğu seviyeden üst seviyelere taşıyacak sistemler ortaya koymasını beklemek en doğal hakkımız olsa gerek.Bu gün insanlar basit hastalıklar yüzünden başka illere gitmek zorunda kalıyor ve istediği sağlık hizmetini burada kaliteli bir şekilde alamıyorsa, koca bir sekiz ayı mühendislerin çok daha kullanılışlı ve kısa zamanda yapabileceği inşaat projesi işine harcamanın fayda değil, zarar olduğunu telakki etmemiz gerekir, kaldı ki Cumhurbaşkanının yıllardır rüyası olarak nitelediği bundan daha modern hastaneler ülkenin birçok yerinde bir bir hayata geçiriliyor zaten, sekiz aylık yoğun bilimsel(!) çalışma diye nitelendirilen iş, şu anda en kolay halledilebilecek işlerden sayılıyor.Bu bağlamda Cumhurbaşkanı’nın bu işe duyarsız olduğunu ima eden bir haber metninin geçirilmesi de ayrıca büyük bir haksızlık.
  Dememiz o ki; işin bina kısmını çözecek irade var zaten, Dekanlık yönetimleri yukarıda arzetmeye çalıştığımız eksikleri tamamlamak için kafa yormalı ve koşuşturmalı. Ancak görünen o ki; bir çok yerde olduğu gibi, vitrine oynama ve asıl tamamlanması gereken eksikleri giderecek iradenin ve birikimin olmaması nedeni ile, normal bir vatandaşın dahi önerebileceği işlerle zaman kaybedilerek umutlar tüketiliyor. Yani anlayacağımız, her kes misyonunun gereğini ortaya koymalı,bu olamıyorsa da açık yüreklilikle itiraf edilmeli, küçük işlerle uğraşılıp, önemli işler ıskalanmamalı. Sağlık hizmetlerinde ve sunumunda, hatta hoca sayısında ve eksik branşlar bazında eskiye göre geriye gidiş devam ediyorsa, ikide bir, Hükümetin Rize’ye yapmayı zaten planladığı ve bir mühendisin üç beş günde çizeceği bina projesi ile bu milletin karşısına çıkıp zaman kaybettirmeyelim. Lütfen, Hekim kadromuzu alanında yetkin hocalarla güçlendirecek çalışmalar yaparak terleyelim,orada yetişecek geleceğin hekimlerini hiç olmazsa standartlar seviyesine taşıyacak eğitim almalarını sağlayacak sistemi geliştirmekle uğraşalım,Sunulan sağlık hizmetinin kalitesini yükseltecek projelerle mesaimizi harcayalım,Rize’liyi başka illere gitmek zorunda bırakmayacak eksik branşları tamamlamakla meşgul olalım, vs …..
  Bütün bunlara rağmen ne olursa olsun bir iş ortaya konuluyorsa kuru eleştirilerle kösteklemek değil, onu takdir etmek prensibimdir.Tıp eğitimi alan müstakbel hekimlerimizin iyi yetişmelerine katkı sağlayacak ve uzun zamandan beri zaten herkesin dillendirdiği, Rize’mize kaliteli sağlık hizmeti sunacak,sağlık problemi ile uğraşan hemşehrimizin sağda solda eziyet çekmesini engelleyecek ve şahsen bizim de çok arzu ettiğimiz bir projenin hayata geçmesini canı gönülden arzu ediyoruz tabii ki.
  Ancak Dekanlık yönetiminin bir an önce vitrinden çıkıp, asıl işlerine odaklanmasını, başta Tıp eğitimi olmak üzere çocuk bölümü ve birçok alanda mevcut eksikliklerini en kısa zamanda tamamlamasını ve Rize’ye layık olan sağlık hizmeti kalitesini geliştirecek proje ortaya koymasını temenni ediyorum. Saygılarımla

 9. emre dedi ki:

  koskoca dekan bile bina bina derdine düşmüş ise vay rizenin sağlık durumuna vay. Önce eksik branşlardaki doktor açığını sağlık kalitesini arttırın. Bina dediğin en fazla 2 yıl içinde biter uzman doktor kaç yıla yetişiyor peki? dekan bey siz kafanızı bu işlere yorun bina kısmı kolay rizeli ve sevenleri size her türlü kolaylığı sağlar. Siz kaliteli bir hekim kadrosu kurmaya aklınızı kullanın!!!!

 10. potomyalı dedi ki:

  bılal dayı bundan ıyı proje cızer bu nekı sankı daıre yapıyor allah askına bıraz modern ve guzel sehre renk katacak olsun bune yaa bırakın su eskı kafalı dusunce cızımlerı modern ve seyrın yuzunu alsın karadenız yapıtları gıbı proje bak ya sankı koyde ev yapıyor x

 11. mimar dedi ki:

  mimar gözüyle logo gıbı bır bına olmaz olmamalı.estetık olarak şık değil kullanışlı değildir

 12. Cemil dedi ki:

  Abuk sabuk eleştiriler yapmayın senin işin doktorluk müteahitlik yapma diyen de var,kaç para rant alacaksın onu soran da,orası olmaz bizim köye yapalım diyen de,domino taşına benzeten de,bir seçenek ortaya koyamadan kesinlikle olmaz diyenler de..
  Kimse yetişmiş eleman,uzman kadro açığından bahsetmemiş.
  Kimse ekonomik ve kolay ulaşılabilir sağlık hizmetine değinmemiş..
  Kimse şehrin insanlarının sağlıkçılara bakışını irdelememiş…
  Kimse kurulacak tesisin işlevselliğinden salık vermemiş…
  Kimse Rizeye gelen sağlıkçıların zora ki değil gönüllü olarak hizmet verecekleri ve bunun için şehrin ekonomik,sosyal,kültürel olarak gelişiminin hızlandırılmasından bahsetmemiş…
  Varsa yoksa bina ve nereye yapılacağı…

 13. Tasarımcı dedi ki:

  Hastane tasarımı dediğin böyle olur. Bunun gibi olsa iyi olur.

  http://www.hok.com/design/type/healthcare/shanghai-international-hospital-design-competition/

 14. Mehmet YAZICI dedi ki:

  Arka tarafı tamamen kapalı.Öne doğru sekiz adet blok yan yana dizilmiş çocukların yap boz oyuncağına benziyor.burası zaten Güneş siz bir memleket ortadaki bloklar nasıl güneş alacak,hava sirkilasyonu nasıl sağlanacak.

 15. Hakan karali dedi ki:

  Doktor yok, ilgi güven yok ,deka 50 yıllık ihtiyaçtan söz ediyor.Bugünü kurtar

 16. RİZE MERKEZ dedi ki:

  RİZEMİZİN BİNAYA DEYİL,DOKTORA ,HEMŞİREYE ,EBEYE,SAĞLIK PERSONLİNE İHTİYACI VARDIR SAYIN DEKANIM,BELKİ FARKINDA DEYİLSİNİZ ,SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA GİTTİĞİNİZDE HATIRLATACKTIR SİZE.BİRİLERİNİN GAZINA VEYAHUTTA BENDE RİZZEYE BİR PROJE KAZANDIRDIM HEVESİNDE İSENİZ YANILIYORSUNUZ .ÇÜNKÜ SİZİN İŞİNİZ İNŞAAT DEYİL.MEMLEKETE DOKTOR YETİŞTİRMEK ,AKADEMİK ÇALIŞMALARA İMZA ATMAK.

 17. İSMAİL/DİLSİZ dedi ki:

  syn şimşek.bize sağlıkta olduğun yerin çalişmalarından bahsedermisin.senin pröjen,bulunduğun hastanenin eksiksiz çalişmasi,gelen hastalara yeterli cevap vermesidir.sen kendine deniz kenarında sosyal tesismi yapmak istiyorsun be kardeşim.insan utanır ya.aşağida olumsuz cevap veren kardeşlerimizin sesi dinlenmeli,olur dıyen yandaş konuşmaların kayda alınmamsi gerekir.neden şehrin sahil kesimi habire dinlendiriliyor,bundan syn şimşekin payına düşen nedirbiryandan ufacık şehrimizin genişlenmesi,açilmasi için çalişmalar yapılırken,diğer yandan bu zıhnıyetlerı taşiyan sözde pröfösörlerin proleriyle çalkalanmasının ardında rant paylaşimini aramak gerek.syn şimşek zaten bir yanlış yapılarak olmayacak yerde bir üniversite hastanesi kurularak ınsanların canını aldılar,ne hastanı bakabılıyör,ne hastaysan o rampaları çıkabılıyor,nede yer bulupta aracını park edecek yeterlı park yeri bulunuyorken,amacınızı öğrenmekte biz Rizelilerin hakkıdır.madem güzel bir hastane yapılacak,bir zamanlar dilden düşmeyen ve hem havasıda güzel sakın ve sağlıklı olnunabıleceği yer olan ISIRLIKTA NEDEN YAPILANMIYOR.eskiden Trabzon fakültesi orda yapılırken sizler gıbı düşünenlerın bugun konuşmalarını duyunca küçük dilinizi yutarsınız.adam gıbı yolu yapılınca,şehrinde nefes alması sağlanır,yapılaşmada içeri doğru uzanır,şehircilikte çağ atlanırsanki yermi yok,bahanelerle aylardır yazılıp çizilen p.taşi.ortapazar arasında yapılsın denılen şehir hastanesininde suyunu çıkardınız.yok oynakmişta sulakmişta mişta mişta..gününümüzün mühendislerinin bu konuda herşekilde güçlenme yapılabıleceğinide bilmeyenmi varsyn şimşek sen sen olda madem pröle üretiyorsun,köyün olan azaklı hocaya bir pröje çizde halkının koltuğu kabarsın olmazmi.burokrasiyi şaşırtarak pröje üretmekten vaz geçip,hastanenızın eksık personel doktor durumlarıyla ilgilenirseniz halkın gözünde dahada büyürsünüz,saygı görürsünüz

 18. ahmet Bilgin dedi ki:

  Sekiz adet domino taşını yanyana koydunmu al sana bir proje. Nerde estetik ve diğer bilimsel değerler?.(Trabzona bunu yaptırabilirmisiniz?)

 19. Mustafa dedi ki:

  Mahmut Ziya sari kardeşim burada tek kayda değer yorum sizin ki… otoban in kenarı nda hastane düşünen zihniyet e sorma k lazım Rize’yi sıkıştı rmak istem enizdeki amaç ne?her kurumu 1000 metre alana yığdini z ve yine akillanmadiniz değil mi

 20. ...sarıçimeli... dedi ki:

  …sayın idarecilerimiz… hasta yakınlarının, sağlık çalışanlarına karşı, daha saygılı davranmalarını sağlyacak projeler üzerinde de çalışıyorlardır umarım…çünki, doktorsuz ve hemşiresiz büyük binalar, o ildeki sağlık hizmetine bir katkı sağlamaz…

 21. Anonim dedi ki:

  Artik bisey yapinda bizde gorelim sozde kalmasin

 22. Mustafa dedi ki:

  tasarım hiç hoş değil

 23. Emrah beşikçi dedi ki:

  Rizemize sizin gibi değerli büyük düşünüp sadece o işle ilgilenen isimler lazım rizemize hizmet budur başkaları gibi Erdoğan a yalakalik icun değil proje ile Erdoğan’ın karsisina çıkan isimler lazim basarilar hocam

 24. mehmet dedi ki:

  Konuşmak güzelde, yapmak lazım. Hergün tıptaki hocalar değişiyor. bir hocayı öbür gidişimiz de bulamıyoruz. Hepsi tayin isteyip gitmiş. Tıp fakültesi kan kaybediyor belli ki. Önümüzdeki 1 senede kaybedecek gibi. Sayın Şimşegin bu konuda önlem alması şart. Ama ters rüzgarda işi oldukça zor.

 25. Mahmut Ziya Sarı dedi ki:

  Bir tıp fakültesi Dekanının karayolları kenarında ses,toz,egzoz ve emilsiyon atıkları etkilerini gözardı ederek proje geliştirmesi,şehir plancılarının da rahatlıkla kalp ameliyatı yapabileceği endişesi uyandırıyor… Amaç ve niyet doğru… Ancak ; ne olur şehri Güney’e açalım …

 26. ahmet dedi ki:

  mükemmel proje eline yüreğine sağlık hocam

 27. Hasan Uzun dedi ki:

  Projeler projeler….. Projeler şehri Rize….. Fakat elde avuçta hiçbir şey yok…..

 28. rize dedi ki:

  önce adam akıllı bütün kadroları ehil kişilerle doldurun. inşaat kısmı kolay. hoca müteahhitliğe mi soyundu? çocuk bölümünde birçok branş eksik hala trabzonda rezil oluyor millet

 29. Anonim dedi ki:

  İnşaallah olur

 30. Yaşar yılmaz dedi ki:

  Inşallah bu çalışma tez zamanda gerçekleşir. Rize ve bölgemizin bu sağlık ünitesine acil ihtiyacı vardır. Değerli hocamız ve ekibine bu özgün çalışmaları için teşekkür eder çalışmalarında başarılar diliyorum.

 31. ŞİFACİ dedi ki:

  Bıktık projelerden. … Hergün bir proje… Yeter yapacaksanız yapın…
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle