Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize eğitim Projesini Avrupa’ya Taşıdı

18 Temmuz 2017

Rize eğitim Projesini Avrupa’ya Taşıdı
GÜNEYSU EĞİTİM PROJESİNİ AVRUPA’YA TAŞIDI…

RİZE/Güneysu Kızılay Şükrü-Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi Proje Çalışmalarını Berlin’de Tamamladı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Okul Eğitimi Koordinatörlüğü’nün 2016 teklif çağrısı döneminde Erasmus+Ana Eylem Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projesi kapsamında Rize/Güneysu Kızılay Şükrü-Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi 12 Personel ile Berlin’de 2 haftalık eğitim faaliyeti yapmışlardır. Türk Ulusal Ajansı ile Güneysu Kızılay Şükrü-Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi işbirliği neticesinde “Başka Bir Dünya; OTİZM ” adlı proje 10 Haziran – 16 Haziran 2017 tarihleri arasında, okul müdürü Ramazan ÇİÇEKLİ ve 2 Müdür Yardımcısı Elif YILMAZ ve Mustafa AYDIN beraberinde 9 eğitimci ile başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.


 

Yurtdışı proje ortağımız Comenius Schule çok yönlü ve kaliteli eğitim, kurslar, yetişkin eğitimi verilmektedir. Bu eğitimle katılan personele özel ilgi gösterilmektedir. Eğitimlerin tümü kendi dallarında profesyonel olan öğretmenler tarafından verilmektedir.Okul İdarecileri de eğitim sürecine dahil olmuşlardır.

(Proje kapsamında ziyaret edilen kurumlardan olan comenius schule ziyaret edilmiş okulun ve özel eğitim açısından işleyişi hakkında bilgi edinilmiştir.Eğitim ortamları gözlemlenerek ülkemiz ile buradaki eğitim ortamlarını karşılaştırma imkanı bulunmuştur.)

Hafta sonları kültürel ve turistik yer gezileri yapılarak Berlin’in yaşamı ve engellilerin toplum içindeki entegrasyonu incelendi. Özel Eğitime İhtiyaç duyan bireylerin/çocukların toplumdaki yeri ve önemi hakkında bilgi edinildi.

Bu proje sayesinde Berlin’de özel eğitim (engelli eğitimi/ otizm) alanında hizmet veren birçok kurum ve kuruluşla temaslarda bulunuldu. Bu kurumların uyguladığı metotları yerinde gözlemleyip inceleme fırsatı yakalandı. Uygulanan yöntemlerde ülkeler arası farklılıkların olduğu bunun da ülkelerin refah seviyeleriyle ve toplumun eğitim seviyesiyle orantılı olduğu gözlemlendi. Önümüzdeki yıllarda bu kurumlarla ortak çalışmaların yapılması da planlanmıştır.


 

  

Orhan Yazıcılar

Paylaş
233 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize eğitim Projesini Avrupa’ya Taşıdı için 1 yorum

  1. İsim * dedi ki:

    proje kapsamında eğitim faaliyetine katılan personelin kaç tanesinin tayini başka okullara yada illere çıkmış. önemli olan proje kapsamında yapılan çalışmalarda öğrenilen şeylerin bu okullarda öğrenim gören öğrencilere uygulanabilmesidir…. gerçek anlamda bu amaçla çalışmalara katılan arkadaşları tebrik eder başarılarının devamını dilerim….
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle