Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

36 Yıldır RİZELİLER Hep Devletin Zirvesinde

24 Temmuz 2017

36 Yıldır RİZELİLER Hep Devletin Zirvesinde
SON 36 YILDIR DEVLETİN ZİRVESİNDE HEP RİZELİLER VAR.. 

BAŞTA CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE  TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN’DA RİZELİ..

65.HÜKUMETİN YENİ GENÇLİK VE SPOR BAKANI DA RİZELİ OSMAN AŞKIN BAK OLDU.
İZMİR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BİNALİ YILDIRIM’IN BAŞBAKANLIĞINDAKİ 65.HÜKUMETTE KARADENİZ BÖLGESİNDEN TAM 7 BAKAN GÖREV YAPIYOR. 

MARMARA VE İÇ ANADOLU BÖLGESİNDEN 4’ER, AKDENİZ,  VE  GÜNEY DOĞU ANADOLU BÖLGESİNDEN 3’ER, EGE VE DOĞU ANADOLU  BÖLGESİNDEN DE İKİŞER BAKAN BU HÜKUMETTE YER ALIYOR.


 

TRAKYA BÖLGESİNDEN İSE 65. HÜKUMETTE BAKAN BULUNMUYOR.

GAZİANTEP’TE BİR BAŞBAKAN YARDIMCISI OLMAK ÜZERE ADALET BAKANI OLARAK GÖREV ALIRKEN 88 MİLLETVEKİLİ ÇIKARAN İSTANBULDAN İSE SADECE 2 BAKAN KABİNEDE YER ALIYOR.

AK PARTİNİN TEK BAŞINA OLUŞTURDUĞU 65. HÜKEMETTE SADECE 2 KADIN BAKANA YER VERİLDİ. 

 1980 VE 90’LI YILLARDA DA RİZELİ A. MESUT YILMAZ BAŞBAKAN VE MURAT KARAYALÇIN İSE BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI YAPARAK TÜRK SİYASETİNE YÖN VERMİŞLERDİR…

BU ARADA TÜRKİYE’NİN ŞUANKİ TEK KADIN VALİSİ OLAN ESENGÜL CİVELEK’DE RİZELİ. 

12  Eylül 1981 tarihinde yapılan darbenin ardından sonra ve son 36 yılda kurulan tüm hükumetlerde ve devletin zirvesindeki en etkili isimlerin çoğunun başta Rizeli ve Karadenizli olduklarını görülüyor ve biliniyor. 

T.C’nin şu anki 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM’nin mevcut başkanı İsmail Kahraman’ın Rizeli olduğunu okurlarımıza anımsatarak bu yazımıza başlıyoruz.

Aslen Rize’nin Güneysu “Potomya” ilçesinden olan Recep Tayyip Erdoğan uzun yıllar İstanbul’da yerelde politika yaptıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

İktidardaki mevcut AK Partiyi 2002’de kurdu ve AK Parti Genel Başkanı olarak da tam 13 yıl başbakanlık yaptı. 
Son 3 yıldır da 12. Cumhurbaşkanı olarak da görevde bulunuyor.

Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı da olan Recep Tayyip Erdoğan 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumla da  AK Partinin yeniden genel başkanı oldu.

Eski Fazilet Partili Kültür ve Turizm  Bakanı İsmail Kahraman’da AK Partiye katıldıktan sonra önce İstanbul Milletvekili oldu  daha sonra da Erdoğan’ın desteği ile de Türkiye Büyük Millet Meclisinin yeni başkanı oldu.
TBMM’nin şuan ki başkanı İsmail Kahraman’da ünlü popçu Tarkan Tebetoğlu gibi Rize-İkizdereli.
Kahraman’dan önceki TBMM’nin başkanı olan Köksal Toptan’ın da Rizeli olduğunu vurgulamakta yarar var. 
İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın başbakanlığındaki 65. Hükumette yapılan mini  revizyon sonucunda da AK Parti Rize Milletvekillerinden Osman Aşkın Bak’da hemşerisi  Erdoğan tarafından bu hükumetin yeni Gençlik ve Spor Bakanı olarak atandı.

Görevi hemşerisi olan Samsun AK Parti Milletvekili Akif Çağatay Kılıç’tan demir alan Osman Aşkın Bak,  Rize milletvekili olmadan önce de 2 dönem İstanbul Milletvekilliği yapmıştı. 

İTÜ Makine Mezunu olan Rizeli Osman Aşkın Bak, bir dönem Güreş Federasyonu Başkanlığı ve çeşitli spor kulüplerinde de başkanlık yaptı.

Halen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili olan Av. Hayati Yazıcı’nın bakanlığı döneminden sonra Rizeli yeni bir isimin  3 yıl aradan sonra bakan olması da Rize de ayrı bir sevince neden oldu.
Doğu ve Batı Karadeniz Bölgesini 65. Hükumette ardarda bakan olarak temsil ediyorlar. 

Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu bu hükumete önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak yer aldı ve daha sonra da Efkan Ala’da İçişleri Bakanlık görevini teslim alırken Çalışma Bakanlığını da Bursa Milletvekili Dr.  Mehmet Müezzinoğlu’na devir etti.


 

Soylu aktif siyasete 1987’de DYP’de başladı ve 2008’de de Demokrat Parti Genel Başkanı oldu.   Hemşerisi Erdoğan’ı daveti ile de AK Partiye katıldı.

Aslen Oflu olan Soylu 2015’de Trabzon’dan 1.Sıradan AK Parti Milletvekili seçildi. 

Bayburt Milletvekili Naci Ağbal yapılan revizyon ve değişime karşın yine Maliye Bakanı olarak 65. Hükumetteki görevine devam ediyor.

Uzun yıllar Müsteşarlık yapan Naci Ağbal 2015 de aktif politikaya atılarak Karadenizin en küçük ili Bayburt’dan Milletvekili seçildi.

Maliye Bakanı Ağbal’ın kenti Bayburt son yıllardaki tüm seçimlerde iktidar partisi AKP’ye en çok oyu veren şehir olarak ilk sırada yer alıyor.

Giresun Milletvekillerinden Nurettin Canıklı Başbakan Yardımcılığından Fikri Işık’ın yerine Milli Savunma Bakanı olarak atanırken Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’da Canıklı’nın yerine Başbakan yardımcısı oldu.

Giresun’lu Canıklı daha önce de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yapmıştı. 

Samsun Milletvekillerinden Dr. Ahmet Demircan’da 65. Hükumetin yeni sağlık bakanı oldu.

Bu görevi Erzurum Milletvekillerinden Pr. Dr. Recep Akdağ’dan devir alan Demircan  54. Hükumette de devlet bakanlığı yaptı.

Eski Sağlık Bakanı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ’da şimdi de Başbakan yardımcısı oldu. 

Düzce Miiletvekili Dr. Faruk Özlü yeniden Bilim- Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak kabinede yer alan Karadenizli Bakan oldu.

Ordu Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurutlmuş Başbakan yardımcılığından Kültür ve Turizm Bakanlığına atandı.
Kurutlmuş  AKP’ye katılmadan önce de Sahadet ve Has Partinin genel başkanlıklarını yapmıştı. Ordu’lu olan Kurtuluş AKP’ye katılmıştı. 

Hükumet sözcülüğü de yapan Numan Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanı olmasıyla da Eskişehir olmasıyla da

Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı’da yıllar sonra kabine dışı kalan isim oldu. 

Karadeniz bölgesinden sonra da  kabineye en çok bakan veren bölge de Marmara bölgesi oldu.

Marmara Bölgesinden Kocaeli Millevekili Fikri Işık Milli Savunma ,Bakanlığından  Babakan yardımcılığına terfi etti. 

Bursa AK Parti Milletvekillerden Av. Hakan Çavuşoğlu’da Başbakan Binali Yıldırım’ın yeni yardımcılarından oldu.
Aslen Trabzon Oflu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Berat Albayarak’da koltuğunu koruyan isimlerden oldu.

İstanbul Milletvekili ve bu mega kentin tek erkek bakanı da olan Berat Albayak’da görevine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak devam edecek.

İstanbul’un tek kadın bakanı olan Fatma Betül Sayan Kaya’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak yine görevine devam edecek.

Toplam 88 Milletvekili olan İstanbul’un sadece 2 bakanla 65. Hükumette temsil edilmesi de dikkat çekti. 

Ege Bölgesini  bu kabinede Bakanlık olarak  Denizli ve Afyonkarahisar illeri temsil ediyor.

Denizli Milletvili Nihat Zeybekçi Ekonomiden sorumlu bakanlığına devam edecek.

Zeybekçi uzun yıllarda  Denizli Belediye Başkanlığı yapmıştı. 

Afyonkarahisar AK Parti Milletveili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’da yıllardır sürdüğü Orman ve Su İşleri Bakanlığına yeniden atandı. 

4 bakanla temsilde yer alan  İçanadolu bölgesini bakan olarak Kayseri’den Av. Mehmet Özhaseki, Sivas’dan Dr. İsmet Yılmaz ve Yozgat’dan Av. Bekir Bozdağ temsil edecek. 

Av. Mehmet Özhaseki yine Çevre ve Şehircilik, Dr. İsmet Yılmaz yine Milli Eğitim,  eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yıllar sonra yeniden Başbakan yardımcısı oldu.

Başkentin tek bakanı ve kabinenin yeni kadın bakanı Jülide Sarıeroğlu oldu.  

Sarıeroğlu 2015 Kasımda Ankara Milletveili seçilen isim olmuştu.

Akdeniz Bölgesinin bakanları yine değişmedi ve bu bölgedeki 3 büyük kenti bu kabinede yıllardır bakan olarak aynı isimler temsil etmeye devam edecekler. 

Antalya-Alanyalı Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanlık koltuğunu başarıyla koruyor. Alanyalı Çavuşoğlu  22.23.24.26. Dönem olarak AK Partiden Antalya Mileltvekili olarak seçildi. . Ve Bir dönem de Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci olarak da görev yaptı.
Eski köşeyazarı Ömer Çelik bu kabinede yine Avrupa Birliği Bakanı yapacak.

Adana Mileltvekili Ömer Çelik bir dönem de Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmıştı.

Mersin Milletvekili Lütfi Elvan yine Kalkınma Bakanı olarak göreve devam edecek. 

Güneydoğu Anadolu Bölgesinden Gaziantep’ten 2 ve Şanlıurfa’dan 1  bakan bu kabinede temsile devam ediyor.
Aslen Batmanlı olan Gaziantep Milletveili Mehmet Şimşek Başbakan YArcımcılığını koruyan tek isim oldu. Zira 4 başbaakn yardımcısı koltuklarına veda ettiler. 

Gaziantep’in diğer Milletvekillerinden Av. Abdulhamit Gül’de  kabinenin yeni Adalet Bakanı oldu. 
Aslen Nizip’li olan Gül daha önce de Has Partide aktif politika yapmıştı.

Şanlıurfa Milletvekillerinden Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba da yeni Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı oldu.
Eski Şanlıurfa Başkanı da olan Dr. Fakıbaba aynı ilin milletveili olan Faruk Çelik’ten bakanlık göreivni teslim  alarak kolları hızla sıvadı.

65. Kabineye en az bakan veren bölgede Doğuanadolu bölgesi oldu. 

Erzurum’lu Prof. Dr. Recep Akdağ  Sağlık Bakanlığından Başbakanlık Yardımcılığına atandı. 

Kars Milletvekili Ahmet Arslan yıllardır sürdürdüğü Ulaştırma-Denizcilik Haberleşme Bakanlığını koruyan isim oldu.

İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Başbakanlığındaki Eski MHP’li olan  Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş ve  Türkeş gibi Ankara Milletvekili olan Veysi Kaynak’da Türkeş ile birlikte Başbakan Yardımcılığına veda etti. 

Bursa Milletveili Dr. Mehmet Müezzinoğlıu, Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Şanlıurfa Milletvekili ve aslan Artvinli olan hemşerimiz Faruk Çelik ve Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı’da bakanlıklarına veda eden 3 isim oldu.


Bu kabinenin yeni isimleri olarak da başta Rize Milletvekili  Dr. Osman Aşkın Bak,  Gençlik ve Spor Bakanı, Samsun Milletvekili Dr. Ahmet Demircan Sağlık Bakanı,  Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Gıda- Tarım ve Hayvancılık Bakanı, Gaziantep Milletvekili Avukat Abdulhamit Gül Adalet Bakanı,  Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Bursa Milletvekili Av. Hakan Çavuşoğlu  olarak atandılar.
Avrupa kıtasından yer alan Trakya bölgesindeki 4 ilden hiçbir AKP’li Milletvekili kabinede kendilerine yer bulamazken toplamda 88 Milletvekili çıkaran koca İstanbul kabineye biri kadın olmak üzere 2 bakan verdi.  Bu arada 65. Hükumette iki kadın bakanın yer alması da az bulundu. 

Anımsanacağı gibi 1980 ve 90’lı yıllarda A. Mesut Yılmaz memleketi Rize’yi ANAP’tan önce bakan sonra da Başbakan olarak TBMM’de temsil etmişti. 

Eski Ankara Belediye Başkanı olan Rizeli Murat Karayalçın da SHP’den Başbakan Yardımcılığı yapan isim olmuştu.
Şuanki Tükiye’nin tek kadın valisi olan Esengül Civelek, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Bayburt Valisi Halil Pehlivan’da Rizeli olarak görevde bulunuyorlar. 

FAİK BAKOĞLU- RİZE 

 

Paylaş
928 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

36 Yıldır RİZELİLER Hep Devletin Zirvesinde için 15 Yorum

 1. haçanozlu dedi ki:

  Bu işin yagını balını Trabzonlular yiyor

 2. Mehmet Cemiloğlu dedi ki:

  yorum atanların önünde saygı ile eğiliyorum

 3. mahirr dedi ki:

  zirvesinde değil de keşke en dibinde olsaydılar belki o zaman birşeyler olurdu memlekete!iki cadde toplam 600 metreik kasaba… ne oldular zirvede oldular da!30 sene öncede 2 cadde şimdide .30 sene öncede iki hastene şimdi de . otu sene önce de aynı sanayi şimdi de…

 4. ramazan yesıl dedi ki:

  olduda ne faydaları dokundu ılce olmakdan oteye gıttımı rıze ıspartaya bak malatyaya bak trabzona bak denızlıye bak hepsı modern sehır oldu rıze ahır pıslıkden gecılmıyor egıtım mı 82 ıl ıcerısınde sondan besıncı egıtım ve kultur bu ılceye hıc ugramamıs kayıkaneler ıcıcıler caddelerdekı delıler bol surıyelıde geldı bırbırlerını tamamladılar vekıllerımız gece gunduz rıze ıcın ıstısare edıyor haspıhal edıyorlar rıze sahlanıyor

 5. MEHMET KARA dedi ki:

  RİZELİLER ZİRVEDE OLMASAYDI DAHA MI İYİYDİ ACABA

 6. Süleyman YILMAZ dedi ki:

  RİZENİN HALİNİ GÖRÜNCE DİYORUM Kİ, BU HABER KADAR CAN SIKICI BİR HABER BUGÜNE KADAR HİÇ OKUMADIM!

 7. NURİ ARICI dedi ki:

  Adnin ve En makale yazarı darbe 12 eylül 1981 değil 12 eylül 1980 tarihi LÜTFEN iyi inceleyerek yazınız.

 8. misafir dedi ki:

  olsalar ne olur rizeye ne kattılar sadece rizenin mertliğini dürüstlüğünü kullandilar ortalık çakma rizeli doldu

 9. hasan dedi ki:

  varda ne işe yarıyorlar

 10. aronli dedi ki:

  36 yılın rızeye getırısını kım sayacak bızde bu kafa varken bı 36 yıldaha olsa genede hıç

 11. YASER 53 dedi ki:

  Sonuç Rize KASABA

 12. Rize li dedi ki:

  Siyasette değilde keşke hizmet almada birinci olsaydı.

 13. MUHAMMED dedi ki:

  RİZELİLER KEŞKE ZİRVEDE OLMASADA, RİZEYE HİZMET GELSE…

 14. sahipsiz kent rize dedi ki:

  gündoğdu yu yağma ettiler şehri böldüler köy ettiler milleti uyutuyorlar ye kürküm yeeeeeeeeeee.

 15. NİRVANA-ANTALYA dedi ki:

  ZİRVE DERKEN,
  trabzonun aldığı yatırımları-teşvik ve destekleri görme
  siyasette yaptırım gücü olmayan siyasetçileri meclise göndermekle olmuyor..
  10yıl önce 5 büyük proje
  3 yıl önce 10 büyük proje
  şehrin tek büyüme sahası olan salarha’nın tarumar edilişi tünelin gecikmesi nedeniyle..
  yok daha önceleri ne yapıldılarla avunan bir şehir zirvede basiretsiz siyasetçileri bulundursa ne olur..”boş şehir milliyetçiliği ile elmalı şeker misali kandırılan bölge halkı.”

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle