Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de 6. Dönem Mezunlar Belgelerini Aldı

25 Temmuz 2017

Rize’de 6. Dönem Mezunlar Belgelerini Aldı

3 YILLIK EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN KURSİYERLER BELGELERİNİ ALDI..

Rize Yusuf Karali İhtisas Merkezi 6. Dönem Mezunlarını Verdi.

Rize Yusuf Karali İhtisas Merkezi 36 Aylık Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun olan 12 İhtisas kursiyerlerine belgeleri verildi.

Açıldığı günden bugüne kadar aralıksız hizmet suanan Rize Yusuf Karali İhtisas Merkezi uzun uğraşlar sonucunda bir kez daha mezuniyet vermenin mutluluğunu yaşadı.Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin, İl Müftü Vekili Hakkı Gür, Rize Valiliği İl Yazı İşleri Müdürü Enes Tüfekçi, Çayeli İlçe Müftüsü Mehmet Uzun, Pazar İlçe Müftüsü Mustafa Düzgüney, Hemşin İlçe Müftüsü Abdullah Köseoğlu, Fındıklı Müftüsü Şükrü Şahin Dügencili, Derepazarı İlçe Müftü Vekili İsmail Çepni, Eğitim görevlileri ve kursiyerler katıldı.

Dini Yüksek İhtisas Merkezi Aşere Takrib Kursiyeri Said Nuri Kandemir’in Kuran Tilaveti ile başlayan program, 6.Dönem Kursiyerler adına Metin Mete’nin teşekkür ve Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin’in açılış konuşması ile devam etti.İlmin, birey, toplum ve medeniyet hayatında büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nin başarılı Müdürü Mehmet Bilgin, “Toplum, ilim eğitim ve araştırma olmaksızın günümüzde ulaşmış olduğu gelişmişlik seviyesine ulaşamaz. İlim tahsiline önem vermek, birçok medeniyetin gelişmesinin sebeplerindendir. İlmin ihmali, birçok milletlerin geri kalmasında ve cehaletin yayılmasında önemli bir etkendir. Dolayısıyla ilim, toplumların ve devletlerin gelişmesi, medenileşmesi ve yükselmesinde ölçüttür. İlim insanın sadece ilgi göstermesi, öğrenme ve öğretmeyi sevmesiyle elde edilecek bir şey değildir. Ancak ilmin edinilmesi hususunda, hem eski dönemlerde hem de çağımızda birçok araç bulunmaktadır” dedi.

Rize İl Müftü Vekili Hakkı Gür tarafından yapılan selamlama konuşmasının ardından Mezuniyet programının son bölümünde Aşere Takrib kursiyerleri tarafından  Türk Tasavvuf Musikisi Dinletisi sunuldu.

Program; 3 yıllık eğitimleri sonunda mezun olan 12 ihtisas kursiyerlerine belge ve hediye takdimi ile sona erdi.

Orhan Yazıcılar

 

Paylaş
212 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle