Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Bu Adaletsizlikler Ya Giderilecek, Ya Da Giderilecektir. 

27 Temmuz 2017

Bu Adaletsizlikler Ya Giderilecek, Ya Da Giderilecektir. 
MHP İL BAŞKANI SERKAN BİRBEN’DEN BASIN AÇIKLAMASI..

15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasını Liderimiz Devlet Bahçeli’nin de ifadesiyle ne mutlu ki “Onların gayrimeşru çocukları değil bizim çocuklarımız kazanmıştır.” Siyasi anlamda rozetlerin bir kenara bırakıldığı “Yeni kapı ruhu” ile ülkeyi yeniden “Yerli ve milli” olan devletine ve milletine bağlı, inançlı ve liyakat sahibi insanlarla dizayn etmek üzere bir yola çıkıldı. Süreç genel başkanlar düzeyinde ilerlerken özellikle FETÖ’nün siyasi ayağına bir operasyon yapılmamış olması nedeniyle anlaşılması güç bazı olaylar cereyan etmektedir. Kripto FETÖ’cüler kendilerini devlet kademelerinde gizlerken ellerindeki yönetim gücünü yine ihanetin bir başka perdesinde kullanmak için geri durmadığını görmekteyiz. 


 
 
Ülke yeniden dizayn ediliyor, kadrolara yeniden insanlar alınıyor, yöneticiler ve bürokratlar atanıyor.  Üzülerek görüyoruz ki Milliyetçi, Ülkücü, Vatansever kadrolar hak etmiş olduğu yerlere bir türlü gelemiyor. Adalet ve Kalkınma Partisi yetkilileri maalesef ki bizimle ortak çalışma yürütmek istemiyor, yine tek tip insan tiplemesi modeli ile alımlar yapılmaya devam ediyor. Bu sorunu siyaset içerisinde çözmeye çalışmak adına bir dizi girişimlerimiz oldu. Çabalarımız sonuçsuz kaldı, başarısız olduk. Bu konuda siyasi iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisinin bakanları, vekilleri ve il başkanları bizce sınıfta kalmıştır. Bu sorunların ülke genelinde yaşanıyor olduğu gerçeğini gördükten sonra anlıyoruz ki sorun siyasi erk dışında başka bir el aracılığı ile organize ediliyor. 
 
Bunun son örneğini 17-18 Temmuz 2017’de Rize Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından yapılan müdür/müdür yardımcılığı kadrosu mülakat sınavında; 49 öğretmen kardeşimizin girdiği, 26 öğretmen kardeşimizin 90 puan ve 90 puan üzeri aldığı ve bu 26 kişiden 25’inin Eğitim Bir-Sen , bir tanesinin ise Türk Eğitim-Sen ve diğer sendikalardan ise kazananın olmadığı gerçeği ile yaşadık.
 
Oysaki yakın zamanda atadığınız Milli Eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürlerinin bir kısmının hain FETÖ örgütünün üyesi olduğu gerçeğini milletimiz bilmektedir. Bu hainlerin bir kısmının kodeste, bir kısmının Kenya’da, bir kısmının da değişik ülkelerde kaçak olduğunu da bu millet bilmektedir. O hainlere kefil olanları da o hainlerle el ele kol kola okulları gezip, sendikalara üye toplayan sendikacıları da bu millet bilmektedir.


 
 
İçerisinde tamamıyla vatansever öğretmen kardeşlerimizin bulunduğu Türk Eğitim-Sen üyelerine yapılan bu adaletsizlik, tam anlamıyla bir şerefsizliktir, hainliktir, ihanettir. Ülkücü geçmişe sahip devletini, milletini, vatanını sever öğretmen kardeşlerimize yapılan bu adaletsizlik ancak FETÖ zihniyetinin yapacağı bir edepsizliktir. 
 
FETÖ illetinin devlet kurumlarından temizlenmesi için hiçbir siyasi kaygı taşımayan milliyetçi, ülkücü hareket mensupları bizler;  devletimizin içine sızmaya çalışan hiçbir paralel oluşuma müsaade etmeyeceğiz. 
 
Bu mana da ifade etmek istiyorum ki; kime yapılırsa yapılsın, her türlü adaletsizliğin takipçisi olacağız. 
 
Değerlendirme komisyonunda olanları da, değerlendirme sonucunda kazanacak olanları da yakın takibe alacağız. 
 
Türkiye genelinde yapılan sınavda 60 bin kişi arasından 9.olan Türk Eğitim-Sen’li öğretmenin cevap veremediği fakat Eğitim Bir-Sen’li arkadaşların bildiği soruları da takip edeceğiz. 
 
İlimizin 81 il içerisinde eğitim sıralamasındaki yerini de merak edeceğiz. 
 
FETÖ’nün yayın evlerinden alışveriş yapanları da, öğrencileri bu yayın evlerine yönlendiren kişileri de merak edeceğiz.
 
Yapılan adaletsizlikler bitene kadar her şeyi merak edeceğiz. 
 
Bu adaletsizlikler ya giderilecek ya da giderilecektir.
Rizeli vatansever kardeşlerimizi bu konuda Türk Milliyetçilerine yapılan haksızlık karşısında duyarlı olmaya ve yanımızda olmaya davet ediyorum.
Saygı-Sevgi-Dua ile.
 
MHP İL BAŞKANI
SERKAN BİRBEN

Paylaş
916 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Bu Adaletsizlikler Ya Giderilecek, Ya Da Giderilecektir.  için 25 Yorum

 1. hami dedi ki:

  Sayın başkan seni de aldattılar,Müdürlük mulakatına başvuran sayısı 70 kişidir.50 civarında kişi mulakata girmiştir.Bu 50 kişiden 10 tanesi türk eğitim senlidir. Bu 10 kişidende 5 tanesi istedikleri okullara atanıyorlar. Yani başarı yüzde elli.Yani sizi rakamlarla aldattılar dikkat edin bu akşenerci paralel yapı sizi yıpratmasın.Zaten yazılarında şunu açık açık yazıyorlar top mhp de bakalım bizi ne kadar savunacaklar diyerek üyelerine ve akşenere masaj çakıyorlar .Uyanık ol sayın başkan kullanılıyorsunuz

 2. nuri dedi ki:

  Dervişin fikri neyse zikri de o olurmuş.Koltuk meraklısı falan değiliz.Ben birlik ve beraberlikten ülkenin beka mücadelesi verdiğini söylediğiniz bu günlerde iri ve diri olmaktan,kucaklayıcı olup daha büyük güç haline gelmekten bahsettim ama anlaşılamamış galiba.Mesele koltuksa problem yok…

 3. MUSTAFA dedi ki:

  ATALARIMIZ DER Kİ “KEM SÖZ SAHİBİNE AİTTİR”. SİYASETİ HER YERE BULAŞTIRIRSANIZ OLACAĞI BUDUR. BİR YERLERE GELMEK İÇİN Mİ İTTİFAK ETMİŞTİNİZ….!

 4. nuri dedi ki:

  Hani referandumda akp-mhp ziyaretleri dostluk gösterileri.Neden referandumda birçok insan sizi desteklemedi bu olayı analiz ederseniz yeterli olacaktır.Lazım olunca kardeşlerimiz işiniz bitince öteki.Siz bilirsiniz…

 5. hakszılık var ama icraat yok dedi ki:

  bu kadar haksızlık olsuğunu bilenler neden haksızlık önünde eğitiliyor ayrıca maden haksızlık var onların emri altında çalışanlar okullarda kuzu gibi kimse mert gibi hakszlık karşında konuşamıyor onun için kimseden hiçbir şey olmaz boş konuşmalar bunlar

 6. Türk Eğitim Senli dedi ki:

  Bakıyorumda zamanında Fetö sohbetlerinde ön sıradan yer tutmak için yarışanlar şimdilerde önüne geleni fetöcü olarak yaftalamak için yarışır olmuşlar!!

  Unutmayın ki, sizler amerikadaki o haysiyet fukarasına “muhterem hoca efendi” derken; bizler ona amerikan ajanı, fetöş, O.Ç. diyorduk!

 7. Recep KOYUNCU dedi ki:

  Başkanım,geçti Bor’un pazarı misali bu açıklamalarınızın şahsımda hiç bir kıymeti yoktur.Boşuna bu tip demeçler ile meşgul etmeyin bizi.Devir icraat devri ve birileri planlarını icra ederken birileride konuşuyor sadece.Siz hiç birşey yapamazsınız. Arkadaşlarımız için yapacağınız sayısız şey varken siz kolaya kaçıp yazılı demeç göndererek kimin gazını almaya çalışıyorsunuz acaba?Yeter da,yeter artık.

 8. Cemil dedi ki:

  Sami…
  Meral Akşeneri fetöcülükle suçlamanın kanıtlarını bilmek isterim eğer sosyal medya ki saçmalıklar üzerinden gidiyorsan bu iddialar mahkeme aşamasındadır,yok kimsenin bilmediğini biliyorum diyorsan davaya müdahil olma ihtimalin belirir..

 9. Cemil dedi ki:

  Bu bir itiraftır….
  Sizi gidi taş arabaları ne sandınız rte kirlenmiş mendil gibi kullandı attı sizi.Artık size ihtiyacı yok!
  Ülkücü hareketi mundar ettiniz…
  Sen hâlâ bahçeli nin dibinden ayrılma.
  Yazık olsun size….

 10. Gemisi Olmayan Gemici dedi ki:

  Sayın Başkan, açıklamanızı bir siyasi partinin il başkanı olarak yapmış olmanızı çok değjrli buluyorum. Lakin hangi partiden olduğunuz hiç önemli değildir. Önemli olan yapılan haksız ve adaletsiz uygulamının bir muhalefet partisi tarafından dile getirilmiş olmasıdır Üstelik son zamanlarda iktidar partisine verdiği destekten ötürü eleştirilerin odağı olan bir partiden geliyor olması çok daha manidar. Üstelik bu haksız ve hukuksuz uygulamalar yeni değildir ve ne yazık ki özellikle MHP ‘den bu konuda ciddi bir tavır göremedik. Belki de MHP de sorgulanması gereken asıl konulardan birisi .budur diye düşünüyorum. Rize de görev yaptığım süre zarfında elini kolunu sallayarak giremedikleri okullarımızı mülakat, puanlama gibi ACEM OYUNLARI ile ele geçiren bir malum sendika ile yandaşlarının hangi şarlatanlıklarının yaptıklarını biz gayet iyi biliyoruz. Biz bir şeyi daha iyi biliyoruz ki, o da bu hadsizlerin, pervasızca hareket eden bu güruhun, arkalarında siyasi bir destek olmadan bunları yapamayacağıdır. O yüzden bu çıkışınız gayet yerinde olmuştur.
  Not: Yıllarını Rize de eğitjmin daha iyi noktalara getirilmesi için harcamış, Rize ‘nin bir evladı olarak benim 22 yıl sonra Izmir de ne işi olabilir? Ben ve benim gibi bir çok işini ve memleketini seven nice bürokrat arkadaşımın, Dalkavukluğun hergeçen gün pirim yaptığı bu ülke de maalesef bunların eli ile ötekileştirilmiş olması sorgulanması gereken asıl konulardan birisidir. Ve asıl sorgulanmasıer gereken bu güruhun, şakşakçılıktan ve makam aşkından başka hiç bir meziyetlerinin olmadığı iyi bilinmesine rağmen devletin içindeki önemli kadrolara yerleştirilmiş olmalarıdır. Devleti babalarının çiftliği gibi görmeleridir. Bir siyasi partinin bunların muhasebesini iyi yapması gereekir diye düşünüyorum. Lakin şunun şurasında 2019 ‘a ne kadar kaldı ki?
  selam ve sevgilerimle.

 11. hakkaniyet dedi ki:

  Sayın başkan eleştirilerinizde haklı olabilirsiniz. böyle bir eleştirinin içeriği sendikaların nekadar siyasallaştığının kanıtı. durum böyleyken,
  1-sayılar üzerinden değilde hak hukuk liyakat üzerinden bir eleştiri yapmanız gerekmezmiydi?
  2-Bu sayılar sizin taraftar olduğunuz sendikanın lehinde olsaydı aynı açıklamayı yapacakmıydınız?
  3- Eleştirdiğniz sendika mülakatın kaldırılmasını dile getiriyor, sizin böyle bir talebiniz oldumu Genel Başkanınızdan?
  4-Türk Milleytçiliği sizin tekelinizde mi?
  5- Yılların atanan bu karşı sendika yöneticilerini takip ve denetleme mekanıxzmasını işletebildiniz mi?

 12. sendika =siyaset dedi ki:

  türk eğitimsenin mhp ye bağlı bir sendika alduğunu bir kez daha teccillenmiş oldu zamanında bu ilişkiden dolayı istifa edenleri eleştirenler bakalım buna ne diyecek . rizede türk eğitimsen sisayisi birakmadığı taktirde üye kaybeder zaten istedikleri üye kazanmak değil mhp li öğretmenleri bir araya getirmek diğerine yer yok gözüken köy klavuz istemez

 13. Lazoğli dedi ki:

  ula uşağum yormayin çenenuzi
  müdürlerin sendikasımı olir. güç kimdeyse müdürler orayadur 20 yıl önce eğtimsendeydular, 10 yıl önce türkeğitimsendeydular bugün eğitimbirdelar. 10 yıl sonrasına Allah kerim.ne diye hepinizin de yaptığı yanlışlaru birbirinize yamamaya çalışıpda kendinizu akkaşuk zannedeysunuz

 14. hami dedi ki:

  Sayın başkan kimlere sahip çıkıyorsunuz pazarda eml de bayan müdür yardımcısını 2 buçuk saat bir odaya kilitleyip hakaretler eden,mahkemesi halen devam ediyor.veya fetöcüleri okul okul gezerek eğitim bir sen size yardımcı olmuyor gelin biz size avukat desteği verelim diyen bir sendika başkanına mı? veya sağda solda yazılar yazarak imam hatipleri idarecilerini gammazlayan müdür yardımcılarını mı,okullarda gezerek referandumda hayır verilmesini anlatan bahçeliye rağmen üyelerinizi mi savunuyorsunuz

 15. fatih dedi ki:

  mhp il başkanına yakışmayan kelimeler ne o şerefsiz,ihanet falan türk eğitim sen den yani sendikamızdan bu tür lafları zaman zaman duyuyorduk ama bir siyasi parti başkanına bu ağız yakışmadı derhal kamuoyundan özür dilemelisiniz.Kimler için kendinizi yırtıyorsunuz mhp çizgisinden ayrılmış yutta sulh çizgisine meyletmiş bir sendika adına bu kadar yıpranmaya değmez

 16. Sami dedi ki:

  Sami sizin işiniz gücünüz yalan, riya, aldatmaca.
  Türk Eğitim Sen hiçbir oluşumun içinde kenarında olmamıştır.
  Sen ve senin gibiler iddialarını ispat etmezseniz xx önde gidenisiniz.
  Kripto fetöcü gibi konuşuyorsun,fakat milliyetçi camia bir beraberdir.
  Senin gibilere inat kenetlenmiştir.

 17. Ali dedi ki:

  Fetö takipçisi boş konuşuyorsun Türk Eğitim Sen içinde tek bir fetöcü bulamazsın gel mercekle ara.
  Fakat malum sendikanın içindekileri mercekle aramana gerek yok kime sorsan söylerler.
  Zaten kriptö fetöcülerin amacı ak partiyi bu şekilde toplum NEZHİNDE zor durumda bırakmak.
  Kriptolar işini iyi yapıyor.
  Sessiz kalan, yol veren kimler?
  Sen onları araştır.

 18. Fatih dedi ki:

  Evet sayın başkan haklısın, içerisinde hala fetö artıklarının bulunduğu malum sendika Akp yi maalesef dizayn etmeye, toplum karşısında zor durumda bırakmaya devam ediyor.
  Ak partiye sülalesiyle birlikte oy veren bir kişi olarak sayın cumhurbaşkanımızı bu tür oyunlarla zor durumda bırakan bu malum sendikadan ak parti derhâl uzaklaşmalıdır yoksa son yaklaşıyor.Artık iktidar olmak için %50,1 oya ihtiyaç var.
  Sürekli böyle kırarak dökerek bu oyu nasıl alacağız?
  Bu sendika bize çok zarar vermeye başladı artık bunun farkına varmak zorundayız.

 19. ATSIZ dedi ki:

  Yanlış bilgi.
  MHP Genel merkezine ziyareti gezi diye eleştirmeniz çok manıdar.
  Bilginiz eksiktir.

 20. talip dedi ki:

  Mhp türk eğitim sen bu kadrolaşma telaşınız ne şuan memurların toplu sözleşme dönemi mesainizi oraya harcayın kadrolar gelip geçicidir dün siz vardınız bu gün başkaları alabilmelidir bundan neden gocunuyorsunuz.

 21. sami dedi ki:

  Türk eğitim senin mhp nin sendikası olduğunu biliyorduk ama bu kadar açıktan mudahale etmeleri maalesef sendikaları adına utanç vericidir. Sanki mhp il başkanı kadrolaşmak için Ak parti ile pazarlık yapmışta pazarlık bozulmuş gibi bir algı ortaya çıkıyor.Mhp daha doğrusu Bahçeli Ak partiye destek olmuştur.Fakat türk eğitim sen Bahçeliyede karşı çıkarak Meral akşenere destek olmuş yani paralel yapıya destek olmuştur.Halende destek olmaya devam etmektedir.Yenikapı ruhundan bahsediyor il başkanı. 15 temmuzun yıl dönümünü daha yeni geçtik illerde yapılan etkinliklerde kaç tane türk eğitim senli meydanda vardı şuan savunmaya çalıştığı kişilerden kaçı oradaydı.Sonra mülakata girenlerin kaç tanesi türk eğitim senliydi.Türkiye genelinde yapılan yazılı sınavda yüksek puan alanın mülakatta da yüksek alması gerektiği nereden çıkıyor.Mülakatın yapılma amacı kişilerin liderliğini de ölçmedir.Yazılı sınavda yüksek alan kişi müdürlük yapabilir,liderdir anlamı çıkartamazsınız.Herşey bir yanada siyaset kendi işine baksık sendikaya siyaset bulaştırmasın ne çektiyse memurlar bu tip yaklaşımlardan çekti.

 22. FETÖ TAKİPÇİSİ dedi ki:

  Sayın BİRBEN çoğu yerde haklısın lakin içinizdeki dönmeleri kriptoları ve yalakaları temizleyin. Kadın kollarınızda 5 6 kadını haftasonu istanbula uçakla yollayıp gezdirip yedirip içirmekten acaba sizin üyelerinizin kaçının haberi var? Diğer üyelerinizi ne zaman yollayacaksınız? Yalakalardan boş konuşanlardan milletin haberi var. 15temmuz sonrası eğitimbirsen gibi sizin sendikaya sığınan fetöcüleri Halit bey iyi bilir. İçinizdeki hainleri temizleyin ki samimiyetinize inanalım. Evet eğitimbirsen eli kalem tutanı idareci yapıyor bu rezilliğin hesabını birgün verirler vereceklerde. Evet Eğitimbirsenin hala yönetiminde ve okul temsilcilerinde eski(!)fetöcülerde var. Ama sizden olmasın. Eski ve ilk gençlik kolları sendikacınız olarak sizleri uyarıyırum. Celal bey artık sendikacı sayısını artıracam diye denize düşen fetöcülerin yılanı olarak görülmeyi bırakın. Saygılar sevgiler sunar okullarda fedakar çekirdekten dava adamı adil idareciler yetiştirmeniz temennisi sunarum

 23. Rizeli dedi ki:

  sendikalar siyasetin tam içindedir. her siyasi görüş kendi gücünü temsil ediyor, gücünü göstermeye çalışıyor.
  taraf tutulmasını doğru bulmuyorum

 24. Sendikalarda siyaset olmamalı dedi ki:

  Başkan siyasetçimizin eğitimcimizin yoksa Türk eğitim sen sizin himayenizde mi onu mu demeye çalıyorsunuz eğitim Birsen iktidarın mı yazınızdan bu anlaşılmakta bırakın sendikalar halletsin sendikalara siyaset sokmayın bu sendikalara siyasetin alenen ilanidır.ortada haksızlık var diz boyu onda haklısınız ama suçu kendinizde arayin herşeye destek verdiğiniz hükümete bu konuda eleştiri hakkınızın bulunmadığını tüm toplum biliyor

 25. öğretmen bey dedi ki:

  Akp ile akıl birliği ederken aklınız neredeydi? Biz demedik mi size, bunlar sizi kullanıyor, günü gelince sizi paçavra gibi atacaklar demedik mi? Siz ise sizin gibi düşünmeyen bütün ülkücüleri bir telefonla partiden attınız. Vatan haini dediniz, her kötü lafı dediniz. Ülkücüler arasında küslük oluşturdunuz. Tuğrul türkeş i şutladılar, işleri bitince sizi de aynı son bekliyor. Insan olarak iyi bireylersiniz ama size gelen eleştirileri hiç dinlemiyorsunuz, düşman gözüyle bakıyorsunuz.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle