Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Erbakan’dan Büyükelçiye Destek Ziyareti.

03 Ağustos 2017

Erbakan’dan Büyükelçiye Destek  Ziyareti.
Dr.Fatih ERBAKAN FİLİSTİN BÜYÜKELÇİSİNİ ZİYARET ETTİ

Prof.Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Filistin Devleti Ankara Büyükelçisi Sayın Faed Mustafa’yı İstanbul’da Filistin Devleti İstanbul Baskonsoloslugu’nda ziyaret ederek Kudüs’te Siyonist işgal güçlerinin Filistin’li müslümanlara ve Mescid-i Aksa’ya yönelik kabul edilemez eylemlerini, bütün bunlarla ilgili hassasiyetlerini ve duydukları derin üzüntüyü dile getirdi


 

-54. Hükümetin Başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın Filistin konusunda ortaya koyduğu dirayetli duruşu ve politikaları onun adına kurulmuş olan Erbakan Vakfı’nın aynen devam ettirmekte olduğunu, dost ve kardeş Filistin halkıyla ilişkileri daha da ileri götürme , işbirliğini geliştirme ve destek konusunda üzerlerine düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduklarını, işgal altındaki Filistin toprakları üzerinde “kaba kuvvet ve şiddet” politikası ile hem küresel guclerin, hem de Siyonistler’in, son uygulamalarla bir oldu bittiye getirmeye çalıştıkları Mescid-i Aksa’ya giriş kısıtlamasının geri teptiğini, bu mekanların tüm Müslümanların ortak mirası, ortak kimlik merkezi olduğunu ve bunun göz ardı edilemeyeceğini , artık bunun siyasal, hukuki ve sosyal gerceklere yönelik bir “meydan okumaya” dönüştürülemeyeceğini bir kez daha anlamış oldular ifadesinde bulundu.

Erbakan, İsrail’in eski Başbakanı Ben Gurion’un 1956’da işgal edilen Şarm el-Seyh’de İsrail askerlerine hitap ederken; “Kudüs’te Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine Suleyman Mabedi inşa edilmeden İsrail Devleti’nin tam olarak kurulmuş olduğu söylenemez” ifadesine baktığımızda, Mescid-i Aksa’ya yönelik giris kisitlamalarinin hiçbir şekilde güvenliğe yönelik masum bir uygulama olarak gösterilemeyeceğini ve 21 Ağustos 1969 tarihinde Michael Rohan’ın Mescid-i Aksa’yı yakma teşebbüsünde bulunduğunda , yangın sırasında Yahudilerin Mescid-i Aksa suyunu kesmelerinin ve itfaiye araçlarının olaya müdahalede gecikmelerinin bunun göstergesi olduğunu ifade etti.

Erbakan, 1948’de Nakba (Filistinlilerin topraklarından çıkartılması) başladığından beri birçok Filistinlinin çeşitli ülkelere sığındığını ve mülteci olarak yaşamlarını sürdürmekte olduklarını, İsrail ise ,1967 Altı gün savaşından sonra, Kudüs, Batı Şeria ve Gazze’yi işgal altında tutmakta olduğunu, işgal altındaki Doğu Kudüs’te 10 yerleşim birimi kurduğunu, bu yerleşim birimlerinde şu anda 220 bin yerleşimci yer almakta olduğunu, Batı Şeria’da ise 1967 Altı Gün Savaşı’na kadar hiçbir Yahudi yerleşimci yok iken, 1967’de kurulan ilk birim olan Kefar Atsiyun Birimi ile başlatılan hamle şu anda 146 birime ulaşmış olduğunu dile getirdi. Erbakan, bu birimlerde şu anda 570 bini aşkın Yahudi yerleşimcinin yer aldığını, uluslararası hukuka göre bu bölgelerdeki tüm Yahudi yerleşim birimlerinin yasa dışı oldugunun altını çizdi.


 AB’nin, İsrail’in Haziran 1967’den itibaren ilhak ettiği toprakları tanımayacağına ilişkin karara ilişkin yönergeler AB resmî gazetesinde yayımlanarak resmiyet kazandığını, keza, 23 Aralık 2016’da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 2334 Sayılı kararı gereği İsrail’in Kudüs, Batı Şeria ve Gazze’de işgal altındaki Filistin topraklarında kurduğu yerleşim birimlerinin yasa dışı olduğunun resmi olarak ilan edilmis oldugunu vurguladı.

Paylaş
172 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle