Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’nin Çok renkli Bir Simasıydı

03 Ağustos 2017

Rize’nin Çok renkli Bir Simasıydı
LOKMAN KOÇAN’I ANARKEN ARIYORUZ

Duyarsız bir Rizeliden çok daha Rizeli olan Lokman Koçan 2011 yılının Ağustos ayı başında aramızdan ayrıldı.

Lokman Koçan kimdi diye yazacak değilim, spor camiasının çok yakından tanıdığı Merhum Koçan Ovit sevdalısı yiğit dobra bir adamdı.

Bıraktığı boşluğu görünce keşke Lokman Koçan şimdi olsaydı da konuşsaydı diye benimde arkadaşlara söylediğim çok oluyor.

Lokman Koçan yakalandığı amansız hastalığı bünyesinde yıllarca taşırken bile moral ve yaşama arzusundan hiçbir şey kaybetmemişti. Belki de bizlere öyle gözüküyordu.


Rize’de her yerel seçimlere katılması renkliliğinin işaretiydi.

Ömrünü verecek kadar Ovit Yolu konusundaki seslenişleri halen kulaklarımda çınlıyor. İspirlilerin kaybolmaya yüz tutmuş haklarını kazanmak için Dernek kurarak başlattığı haklı mücadelesine bizlerde defalarca destek olmuşuz. Şaka bir yana hiç olmayan bu derneği ben kurdurmuştum.

Rahmetli Koçan ile halen unutamadığım bir İstanbul seyahatimiz oldu. Rizespor un Kadıköy Öğretmenevine verdiği İftar yemeğinde katılan yüzlerce kişinin odak noktası Lokman Koçan’dı. Koçan varsa orada şenlik olur hüzüne yer bırakılmazdı.

İlk ve son kez İspir Maden köprübaşında köyündeki evinde Faik Bakoğlu ile birlikte ziyaretine gitmiştik. Beklemediği bir zaman bizi karşısında gördüğünde samimi söylüyorum zevkten, sevinçten dört köşe olmuştu. Bir ara şiddetli bir yağmur yağmasına rağmen hemen balkonundan büyük bir Türk Bayrağı sallandırması, alabalıkları tereyağında tavaya atarak pişirmeye vermesi halen gözümün önündedir.

Herkesin gittiği gibi Lokman Koçan’da aramızdan ebedi âleme gitti. Allah günahlarını affetsin. Hepimiz gideceğiz. Önemli olan hoş bir seda bırakmaktır. İşte lokman Koçan bu hoş sedayı Rize de bıraktı. Birçok toplantıda halen gıpta ile anılıyorsa güzellikler bıraktığındandır.

Moral kaynağı ve en önemlisi Nüfus Cüzdanında Rize yazmamasına rağmen çok büyük bir Rize Milliyetçisiydi.

Ovit Yoluna 400 koyununu kurban verecek kadar Ovit sevdalısıydı. Sözünü meydandan, gözünü budaktan esirgemeyecek kadar er bir adamdı. Ovit Tünelinin yapılmasını çok istiyordu. Allah nasip etmedi onun ölümünden sonra 2012 yılı Mayıs ayında Ovit Tünelinin temeli atıldı. Dediğim gibi duyarsız birçok Rizeliden çok Rize’ye sahip çıkardı. Sözünü hiç kimseden esirgemez söyleneceği yerde ve zamanda uluorta söylerdi.


63 yaşında aramızdan ayrıldı. Adam gibi adam denilecek tabirimi hoş görmenizi isterim, nesli tükenenlerin son örneklerindendi.

Adam gibi yaşadı.

Allah yerini mekânını cennet eylesin. Bizim diyebileceğimiz bu.

İsmet KÖSOĞLU

Paylaş
1.455 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’nin Çok renkli Bir Simasıydı için 2 Yorum

  1. Recep Kaya dedi ki:

    İsmet Bey; Lokman Abımızı yad ettiğiniz için teşekkür ederim. Unutulmaz bir ınsan, kendisiyle çok güzel hatıralarımız oldu. Köyünde ki evinde Bizleri ağırlayışı hala canlı. Rabbım rahmet etsin inşAllah.

  2. RİZE dedi ki:

    ismet bey yaşarken değer bilelim dersek sizin değerinizin bilinmesi gerekir.ALLAH rahmet eylesin Lokman Koçan kısaca RİZE yi seven ve RİZE nin sevdiği adamdı.HAYIRLI GÜNLER DİLERİM.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle