Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Şimşek Bakanla Görüştü. Rize İçin Tarihi Müjdeyi Verdi.

03 Ağustos 2017

Şimşek Bakanla Görüştü. Rize İçin Tarihi Müjdeyi Verdi.
ŞABAN HOCA’DAN ”SAĞLIK KÜLLİYESİ” İÇİN BİR MÜJDE DAHA!…

RTEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Şimşek; Sağlık Bakanı Sayın Dr.Ahmet Demircan’ı makamında ziyaret ederek; baş başa yaptıkları 3 saatlik görüşmede ”Rize Sağlık Külliyesi” için önemli görüşme sağlandı.

Konu ile alakalı Prof. Dr. Şaban Şimşek bundan 15 gün önce Sayın Cumhurbaşkanıyla Külliye’de bir saati aşkın bir süre Rize’de yapılması projelendirilen ”Rize Sağlık Külliyesi” için çok önemli ve verimli bir görüşme yapmıştı.

Oradan çıkan önemli sonucun; sağlık bakanı Dr. Ahmet Demircan ile devam etmesi gerekiyordu. Sonrasında Sayın Cumhurbaşkanının talimatlarıyla sağlanan randevü sonucu; dün Sağlık Bakanlığında bakan Demircan ile Şimşek arasında  3 saatlik görüşme gerçekleşti.


 

Prof. Dr. Şaban Şimşek; görüşmeden çok önemli sonuç çıktığını ifade ederek şöyle dedi. ”Görüşmemiz serbest sitildi. Sayın bakanımla sistemin tümünü ayrıntılarıyla maket ve proje üzerinde tüm detaylarıyla görüştük. Öncelikle Rizemiz ve benim için son derece samimi ve verimli bir görüşme oldu. Kendilerine sunduğum projenin olumlu karşılanmasından öte çok değerli bulundu. Bu model; Türkiye de ki tüm Eğitim Araştırma Hastaneleri için yeni bir model olacaktır” dedi.

Şimşek ayrıca Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ile yaptığı bu önemli görüşmenin ardından çıkan olumlu sonucu bakanlık müsteşarı ile bir araya gelip; hangi kanaldan yapılabileceğinin kararını verip, sayın Cumhurbaşkanımıza arz edilecektir. dedi..

AYRINTILI GÖRÜŞ NEYİ GETİRECEK?..

Radikal Çözüm Önerisi:

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sağlık Külliyesi..

1-Yeni Hastane: ”Rize Tipi”

900 Yataklı (Onkoloji ve Palyatif Bakım yataklarıyla 1100 yatak) ve iç mimarisiyle Eğitim-Öğretime uygun gerçek bir basamak hastane.

Dış mimarisi araziye uygun ”Rize Modeli” İç mimarisi Eğitim-Öğretime uygun ”Departman Modeli”

Devlet Hastanesi ve Kaçkar Hastanesi yerinde kalacak ve hizmetlerine güçlendirilerek devam edecektir.

2- Onkoloji Hastanesi ve Kemil İliği Merkezi:

Onkoloji merkezinin Dönüştürülmesi (100 Yatak)

Kemik İliği Nakil Merkezi eklenmesi.

3- Mevcut Hastanenin  Yeni Merkezlere Dönüştürülmesi.


 

Palyatif Bakım Merkezi (100 yatak)

AMATEM (Alkol Madde bağımlıları Tedavi Merkezi.

Ruhsal ve Zihinsel Rehabilitasyon Merkezi.

Yaşlı Bakım Merkezi..

Hasta Oteli..

Prof Dr. Şaban Şimşek ayrıca; ”Sayın Cumhurbaşkanımızdan 15 gün önceki görüşmemizde  RTEÜ Tıp Fakültesi’nin Eğitim Öğretiminde ve de Hastanemizde kullanılmak üzere, bizleri Türkiye’nin ön sıralarına taşıyacak bir de SİMÜLASYON talebim olmuştu. 3 Milyon Dolar değerinde olan Simülasyon Merkezinin kurulması için Cumhurbaşkanımız gereken talimatı vermiş olup; onun sayesinde Fakültemiz ve Hastanemize inşallah kazandırmış olacağız” dedi.

Orhan YAZICILAR

Paylaş
1.894 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Şimşek Bakanla Görüştü. Rize İçin Tarihi Müjdeyi Verdi. için 10 Yorum

 1. Ali SARI dedi ki:

  Şehrin valisi belediye başkanı rektörü cami açıyor, böyle işlere vakitleri yok! Şaban hocanın projesini rektörün koşturması gerekmiyor muydu!

 2. ak merkez dedi ki:

  sevgili hocam keşke bir çocuk nöroloğu,endokrin ,radyasyon onkoloğu,medikal onkolog,çocuk hematoloğu,nefrolog,çocuk doktoru,ortapedici,fizik tedavici isteyeydin . boş bina ne işe yarar içinde hekimi olmayınca.

 3. Ahmet öz dedi ki:

  Bu şehrin
  Valisi
  Sağlık Müdürü
  Kamu hastaneleri genel sekreteri
  Hastane başhekimi
  Rektörü
  İl başkanı
  İlçe başkanı
  Milletvekilleri
  Bakanı durur iken, işi akademik işler ile uğraşmak olan sayın Dekanamı kaldı bu işler. Görün Rizemizin halini . Tebrikler Şaban hoca.

 4. Abdullah dedi ki:

  O dediklerinizin olması içinde uygun bina ve alt yapının olması gerekli..

 5. HALDOZ dedi ki:

  HASTANEDE DOKTOR YOK, HOCAM DÜŞMÜŞ BİNA PEŞİNE. HOCAM DUVARLAR HASTAYI İYİ ETMİYİ HA DOKTOR İYİ EDİYİ.HERGELENDE NEDENSE BÖYLE BİR BİNA YAPMA ,ADINI KONUŞTURMA HEVESİ ALDI BAŞINI GİDİYOR. HOCAM BİLİMİNİZLE ,İLİMİNİZLE KONUŞTURUN KENDİNİZİ BU İŞLERİ BIRAKIN EHİLLERİ YAPSIN.MİMAR GÖZ AMELİYATI YAPIYORMU ? HA SİZDE MİMARIN ,ŞEHİRCİLERİN İŞİNİ DEYİL KENDİ İŞİNİZİ YAPIN.
  MESELA KORNEA NAKLİ
  MESELA İLİK NAKLİ
  MESELA ORGAN NAKLİ
  YAZIK ŞU RİZEME YAZIK .SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN MEMLEKETİNDE ,ADINI TAŞIYAN ÜNİVERSİTESİNİN TIP FAKÜLTESİN DE SAĞLIK OCAĞI HİZMETİ VERİLİYOR.
  VE BU AÇIKTA ŞAHŞALI BİNALARLA KAPATILMAK İSTENİYOR. ANLAYANA…SAYGILAR…

 6. doktor dedi ki:

  sevgili hocam çabalarınızı taktire şayan buluyorum.lakin şu anda eğitim ve araştırma hastanesindeki sorunun bina sorunundan çok doktor ,personel ve idare sorunu olduğunu sizlerde gayet iyi biliyorsunuz. bunlarla alakalı çözüm aranması gerekirken sizler en kolay yolu seçmişsiniz. bir bina yapalım kurtulalım. hocam bu oyalanmaktan başka bir şey olmayacaktır.dün nasılki eğitim ve araştırma hastanesi mevcut yerinde yapılırken hata idi,devlet hastanesi şehir merkezinde yapılırken de başka bir hata hata idi. bununda karayoluna sıfır, genişleme alanı olmayan ,düşündüğünüz alanıda yeni hastane konseptine uygun olmayan genişlikte bir yere yapmakta geçmişteki kötü örneklerin tekrarı olacaktır. acizane fikrim mevcut yerleri rehabilite edip daha daha büyük rantabıl bir alan bulup ondan sonra bu çalışmayı tekrar yapmak. zaten sağlık bakanlığı yetkilileride yeri gördüğünde yaptığınız maket ve slayt gösterisi ile mevcut alanın arasındaki bariz farklılıkları görecektir.yeni bir hastanenin konuşulması mevcut hastanelere gelmesi gereken yatırımların önünü de kesecektir. yani herzamanki gibi Trabzon lobisi kazanacaktır. unutmayınız ki içi kaliteli doktorlarla dolu olmayan en modern binanın hiçbir hastaya faydası yoktur.

 7. Aziz dedi ki:

  Sevgili hocam hastane birbirine girmiş başı dibi yok, senin uğraştığın işlere bak. Bu personelle bu yapıylamı Yeni hastane istiyorsun. Önce sen bir dekanlık işini yerine getir. Fakülteye hoca kazandır. Birçok alanda doktorun yok.

 8. Anonim dedi ki:

  Allah’ım razı olsun sizden ve saygideğet Cumhurbaşkanı muzdan Rize’mize yakişir bu hizmet

 9. Hasta yakını dedi ki:

  Sayın yetkililer çocuk onkoloji bölümü istiyoruz çokk acil çok çocuk onkoloji hastası var rizede lütfen bu bölümü açın bu sesi duyun kendi çocuğunuz olsa ne yapatsınıx kendinize bi sorun

 10. Kemal yunus dedi ki:

  Sayin Saban bey i kutlarim. Bu sekilde devam ederse universiteyi dunya markasi yapacak kapasitede oldugunu gosteriyor. Isallah hak ettigi yerlere gelip Cumhurbaskanimizin vizyonunu saglik alaninda Rizeye gosterir. Bu adamda is var bir kenara yazin.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle