Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Çaykur Toplu İş Sözleşmesi. İşçiler Bakalım Ne Diyecek ?

05 Ağustos 2017

Çaykur Toplu İş Sözleşmesi. İşçiler Bakalım Ne Diyecek ?

Çaykur ile Hak İş  Konfederasyonuna bağlı Öz Gıda İş Sendikası arasında imzalanan 3. dönem toplu iş sözleşmesi imza töreni 4 Ağustos 2017 tarihinde Sendikanın Genel Merkezinde yapıldı. Sözleşme 2 yılı kapsıyor.

İmzalan sözleşmeye göre 2017 yılı için  3 bin liranın altında olan işçi ücretlerine 90 lira iyileştirme zammı yapıldı. İşçilere 90 lira iyileştirme zammı yapıldı.

İyileştirmeden sonra ilk yılın 6 ayı için yüzde 7,5 zam, ikinci yıl için yüzde 5 zam yapıldı. Enflasyon yüzde 5’i geçerse geçtiği kadar kısmı oransal olarak ikinci altı aylık ücret zammına yansıtılacak.


İkinci yıl 2018’ın birinci 6 ayı için yüzde 3,5 zam, enflasyon 3,5’u geçerse aradaki fark ücretlere ilave edilecektir. İkinci yılın ikinci 6 aylık dönemi için yüzde 3,5 zam, enflasyon yüzde 3,5’u geçerse aradaki fark ücretlere yansıtılacak.

İmza törenine Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, KAMU-İŞ Sendikası Genel Sekreteri Erhan Polat, Hak İş Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Mehmet Şahin’in yanı sıra Hak İş Genel Başkan Yardımcıları Settar Aslan, Mustafa Toruntay, Genel başkan yardımcılarımız Halil Çukutli, Emin Sürücü, Tevfik Ali Hançroğlu, Rize Şube Başkanımız Sultan Murat Karadağ, Ankara Şube Başkanımız Hasan Çiloğlu ve konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve temsilcileri katıldı.

Paylaş
659 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle