Kamuda Kılık Kıyafet Yönetmeliğini Uymayacağız | Rizenin Sesi
Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Kamuda Kılık Kıyafet Yönetmeliğini Uymayacağız

20 Eylül 2017

Kamuda Kılık Kıyafet Yönetmeliğini Uymayacağız

 

Darbe kalıntısı kılık-kıyafet yönetmeliğine uymama kararımız devam ediyor

Eğitim-Bir-Sen Genel Yönetim Kurulu, 15 Mart 2013 tarihinde hayata geçirdiğimiz sivil itaatsizliğin bütün hedeflerini gerçekleştirmek üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik’in 5. maddesinde hâlâ hükmünü sürdüren sınırlama ve yasaklara son verilmesi yönünde düzenleme yapılmasını sağlamak için 14 Eylül 2017 tarihinden itibaren kamu görevlilerinin, kamu hizmetlerini söz konusu yönetmelikteki sınırlama ve yasaklara uymaksızın, toplumun değerlerine, genel kabul görmüş kılık-kıyafet şekillerine uygun olmak şartıyla belirleyecekleri kılık-kıyafetle yerine getirmelerine karar vermiştir.

Darbe kalıntısı, demokrasiye ve insan haklarına aykırı, insanların kişisel özgürlüklerine boyunduruk takan kılık-kıyafet yönetmeliğinin kaldırılması için başlattığımız sivil itaatsizlik eylemi, talebimiz karşılanıncaya kadar devam edecektir.

Kılık-kıyafet özgürlüğünün darbe kalıntısı yönetmeliğin boyunduruğundan kurtarılması konusunda Millî Eğitim Bakanlığı’na da önemli bir görev düşmektedir. Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda görev yapanlar, mesai saatleri içinde ve resmi görevlerinin ifasında,mevcut yönetmelik hükümlerine bağlı kalmaksızın, milletimizin değerlerine aykırı olmamak kaydıyla kılık-kıyafetlerini serbestçe seçebilmelidir.

Seyfettin AFACANLAR

Rize Eğitim Bir-Sen 1’Nolu Şube Başkanı

Paylaş
954 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Kamuda Kılık Kıyafet Yönetmeliğini Uymayacağız için 29 Yorum

 1. ne çok konuştun dur bi dinle.. dedi ki:

  nasılsa devir sizin devriniz. tüm atamalar üyelerinizden yapılıyor. müdür ve yardımcılarını kastettim. sizin projeleriniz hayata geçiyor. öğretmenlerin istediğini değil de iktidarın verdiği zamma imza atıyorsunuz. türbanı ilkokula kadar soktunuz.
  şimdi soruyorum eğitimin kalitesi arttı mı? daha ahlaklı nesiller mi yetişiyor? sizler göreve geldikten sonra eğitimde dünya sıralamasında nerdeyiz?
  eğitimi katlettiniz. artık veliler de gerçeği görmeye başladı. yazık ediyorsunuz gelecek nesillere. eğitime verdiğiniz hasar 20 yılda onarılması bile zor.
  hala derdiniz kılık kıyafet. çünkü bilinç altınızda serbest kıyafet adı altında sarık, sakal, cüppe ve fes var. amacınız saydığım bu çağ dışı kıyafetleri okullarda giymek. bu ülke dinbazlardan çektiğini dış düşmanlardan çekmedi. islam adı altında arap kültürünü pompaladınız yıllarca.. arap eğitim sistemi iyi olsa onlar da kalkınır sürünmezlerdi.
  kılık kıyafete karşı çıkacağınıza 4-5 yaş çocukları bünyesine katıp zehirleyen sıbyan mekteplerine karşı çıkın.

 2. nazlı dedi ki:

  Trafik kurallarına uyacağız…
  Kamuda kılık-kıyafet düzeni var. Nizamı var. …
  Düzen,nizam aile mekanlarından başlar…dairenin çapı genişledikçe,okul oluriş yeri olur…
  Düzeni ,nizamı olmayan lokantada yemek yenmez…
  Düzeni,nizamı olmayan hastanede yatılmaz….
  Düzeni,nizamı olmayan sitede oturulmaz…Apartmanda hiç oturulmaz….
  Üniversite ve liselerde düzen ve nizam olmalıdır….

  Düzen ve nizam nedir…?
  İtalya’da senpiyer kilisesini yılda 25 milyon insan dünyanın her beldesinden gelerek ziyaret ediyor… Yere çöp atan bir tane insan bulunmaz…

  Mekke’de dünya müslümanları hac mevsiminde 7-8 milyon
  insan kutsal toprakları ziyaret ediyor.
  Yere çöp atmayan insan çok az bulursunuz…

  İslam Medeniyetinin ruhunda temizlik vardır…Doğarken yıkanırız. Mezara giderkende yıkanırız..Bu kadar temiz medeniyetin insanlarıda gökteki yıldızlar gibi olmalıdır…
  Ruhları çitilenmiş dünya müslümanları ne güzel insanlardır…
  Ruhları kararmış batı medeniyeti,yıkanma bilmez….
  Tuvaletinde su yok,kağıt vardır….
  3-5 bir profesörler yıkanır….

 3. Yuh artık dedi ki:

  Temizlik imandandır.Temizlik medeniyettir. Öğretmen rol modeldir.Her şeyi tahrip ettiniz bunun peşini bırakın bari.Özlük haklarını iyileştirin artık. Ayıptır hizmetliyle eşitlendi maaşlar.Bırakın birazda refah içinde öğretmenler yaşasın.Şükür kısmını da bundan sonra imamlar yapsın

 4. papila dedi ki:

  GİYİNME NEDİR ?
  Kadın,erkek giyindiğinde gören insanlardan saygı hürmet duyması demektir..
  Öyle erkekler varki,üniversitelerde adam hiç traş olmamış,temizlik yok..İnsanlığını kaybetmiş…
  Oylebayanlar varki,dünyadan haberi yok….

 5. Komik ötesi dedi ki:

  Inşallahla maşallahla mı üretim yapacaksın yoksa sohbet oplantılarıyla mı.50 Yıldır fabrika mı açtın

 6. potamyalı dedi ki:

  sendika olarak bu işlerle uğraşmaya devam edin.

 7. ÖĞRETMEN 53 dedi ki:

  BİZ BU DÜNYADA YAŞIYORUZ. SENİ BİLEMEM TABİKİ HANGİ GEZEGENDE YAŞAMAYI ARZI EDİYORSUN. TEVEKKÜLÜN SAHTEKARLIĞINI YAPMAYIZ BİZ. YAPANLAR YANLIŞ YAPAR. DOĞRU VE GERÇEKLERİ KONUŞUYORUZ. ŞÜKRETMENİSİNİ DE BİLİYORUZ. HERKES DE BİLMELİ. ORT.3000 TL MAAŞ VE 1000 TL ALINAN ÜCRET İNSANIN NEYİNE YETMEZ Kİ. AYRICA LOKANTADA YEMEK DE YİYORUM. AMA AYIN 30 GÜNÜ DEĞİL. ASGARİ ÜCRETLİNİN MAAŞININ ARTMASI İÇİN ÜLKE GELİRİNİN DE ARTMASI LAZIM. BU KONUŞMAKLA OLMUYOR. ÜRETİM YAPACAKSIN. YAPTIĞINI SATACAKSIN DÜNYAYA. BÖYLE MİLLİ GELİR ARTAR. SENİN MAAŞINA, SİZİN İSTEDİĞİNİZ %….. BİLMEM NE YAPMAKLA ASGARİ ÜCRETLİ MAAŞI ARTMAZ.

 8. Anonim dedi ki:

  Eğitim Birsen sendikasi bir kere samimi değil. samimi olmus olsalardi hukumette vekilleri hatta bakanlari var cooktaaan bu duzenlemeyi yapmislardi. dertleri türban idi onu hakli olarak uyguladilar fakat memur dediğinde biraz giyim ve dis girunusu itibariyle devlet adami edasi olmali bence aciklarada sinirlama gelmeli kapalilarada yani oyle memur goruyoruzki sanki zuppeli ahmet hoca yada manastirdaki bir rahibe veya mankenlere tas cikartacak kiyafette jenifer lopez. hukumet yancisi bu sendika memura bugune kadar ne kazandirdiki bunuda kazandiracak.

 9. EBS 53 dedi ki:

  HAYRA VESİLE OLAN, HAYRI YAPAN GİBİDİR.

  HADİS-İ ŞERİF

 10. EBS 53 dedi ki:

  HADİS-İ ŞERİF:
  ALLAH SİZİN NE DIŞ GÖRÜNÜŞÜNÜZE NE DE MALLARINIZA BAKAR. AMA O SİZİN KALPLERİNİZE VE İŞLERİNİZE BAKAR.

 11. HAMARAT dedi ki:

  EŞŞEKLE TİLKİNİN HİKAYESİ

  Ormanda yaban eşeği ile tilki otun rengi konusunda tartışıyolar. Eşek otun renginin kırmızı,tilki ise yeşil olduğunu iddia ediyor. Tartışma büyüyüp, kavgaya dönüşüyor ve biribirini yaralıyorlar. Ormanda huzur ve sükuneti bozdukları için aslan kralın huzuruna çıkarılıyorlar.
  Her ikisi ifadelerini verip, birbirinden davacı oluyorlar. Aslan kral her ikisini iyice dinledikten sonra eşeğe berat,tilkiye hapis cezası veriyor.
  Tilki haklı olarak itiraz edip,Aslan krala otun rengini soruyor. Aslan kral tereddütsüz yeşil diyor. Tilki, madem otun rengi yeşil ve ben iddiamda haklıyım. eşeği berat ettirip, bana ceza vermeniz haksızlık değil mi diye serzenişte bulunuyor.
  Aslan kral tilkiye dönüp,” EŞEKLE TARTIŞTIĞIN için seni suçlu buldum” diyor.

 12. KORHAN dedi ki:

  İnsanlar kıyafetleriyle karşılanırlar, bilgileriyle ağırlanırlar, ahlaklarıyla uğurlanırlar

 13. Komedisin dedi ki:

  Öğretmen 53 bırakta birazda imamlar şükretsin.Sen hiç ailece birlokantada hiç yemekyedin mi ?Haberin var mı dünyadan pahalılıktan…

 14. musa erksn dedi ki:

  öğretmen 53 arkadaş sen hangi gezegenden geldin.buzim alin terimizi başkalarının geliri ile karşılaştırma. sıkıysa maaşını bırak asgari ücretle sen yaşa.yerse tabi.bizim maaşımız artacak ki asgari ücretle çalışan kardesimizinde maaşı artsin.birakin bu sahte tevekkül numaralarını.iktidarda başkası ilsa sesin böyle tis çıkmazdı.

 15. Ali demirci dedi ki:

  Mavi Marmara olayında durusunuzu gördük….İsrail verince parayı durusunuzun kuruş olduğu ortaya çıktı…

 16. Mustafa bektas dedi ki:

  Memur sen sayesinde Sarik, cübbe , şalvar , kara çarşaf , kisa şort , terlik , sandalet , uzun sakalla memurlar kamuda rahatça calisabilecek…daha ne istiyonuz…. tebrikler memur sen

 17. Potomya53 dedi ki:

  MİLLET AYA GİTTİ… BİZ HALA YAYA ….ÜLKEMİZ İÇİN HARCAMAMIZ GEREKEN ZAMANI MİLLETİN BAŞI, SAÇI SAKALI İLE UĞRAŞIYORUZ…YAZIK OLUYOR GÜZEL ÜLKEMİZE. BÜ GÜZEL ÜLKE İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİR…

 18. Yazar 53 dedi ki:

  Çalışanların Kılık-kıyafet özgürlüğünün onun deki darbe kalıntısı yönetmeliğin boyunduruğundan kurtarılması gerekmektedir.

 19. ismail dedi ki:

  Kılıf Kıyafet zorunluluğu saçmalıktan başka bişey değil tez vakitte yürürlükten kaldırılması ümidi ile

 20. EBS 53 dedi ki:

  Darbe kalıntısı kılık-kıyafet yönetmeliği Kaldırılmalı ve bırakın milletin saçını, sakalını. lacoste’un üstüne kravat takan adamların ortadan kalkmasını sağlayacak düzenleme olur.

 21. Vatansever53 dedi ki:

  Bence özgürlük anlamında atılması geç dahi kalınmış bir adımdır. memurun işini kravatı, takım elbisesi, saçı veya sakalı yapmıyor. tüm memurlara yaka kartı gibisinden bir zamazingo getirirsin, saç sakal serbest bırakırsın.

 22. Potomya53 dedi ki:

  VEREN EL ALAN ELDEN DAHA HAYIRLIDIR

 23. Şinasi dedi ki:

  Alkış Alkış Alkışlıyoruz sayın seyirciler. Kılık kıyafet muhabbetinden başka bir işe yaramayan sevgili sendika. Keşke sizi birkez olsun darbe yönetimin bile daha iyi şartlar ve iyileştiremeler yaptığı memur maaş zamlarını konuşurken görebilseydik. Ama işiniz gücünüz milletin odasına çalıştığı ortama torpille adam yerleştirmek. Milletin hakkına girmekten başka birşey yaptığınız yok. Utanmadan sıkılmadan yıllardır kılık kıyafet muhabbetini yapıyorsunuz.

 24. Rizeli dedi ki:

  Tamam kılık kıyafet zorunluluğu olmasa da bir yönetmeliği olsun. Geçenlerde özel bir okulda bir öğretmen gördüm resmen yarı çıplak! Öğretmenler giyim dahil her halleriyle çocuklarımıza örnek teşkil etmeli!

 25. Öğretmen53 dedi ki:

  Tabi sizin için başörtüsü önemli değil ki. Ver kurtul, aç kurtul zihniyetli zevatlar sizi,Asgari ücretli ler ne kadar para alıyor, kaç saat çalışıyor, özel sektör de ne kadar nasıl çalışılıyor, maaşları ne kadar haberin var mı. Pardon senin maaşın vekille aynı olmalı değil mi, biraz izan ve insaf lütfen.

 26. Öğretmen53 dedi ki:

  İşiniz gücünüz para, ülke batsa umurunuzda değil, ha gerçi kılık kıyafet sizin için çok önemli.para para diyorsunuz. Sizi gidi kuruştular. Birazda duruş adamı olun be.

 27. Acı gerçekler dedi ki:

  bırak kıyafeti mıyafeti öğretmenlerin maaşı hizmetli maaşıyla eşitlendi.Hem kıyafeti kaldırdınız kurumlarda kim hizmetli kim memur belli değil.

 28. Misafir dedi ki:

  Yeter be kamu görevlisimisiniz merdiven altı çapulcumu ne olduğunuz belli değil sabah yüzünüze su vurmaktan bile acizsiniz güzel ütülü takımlı giyinip otursanız masanızın başına bizde ayırabilsek sizin ne olduğunuzu tutturdunuz kılık kıyafet diye gidin başka şeylerle uğraşın maaşlara zam isteyin sendikanın işi kılık kıyafet değil hade ordan ebs

 29. Ali aydin dedi ki:

  Memura Üç buçuk zam alan sözde sendikamsı yapının çul çaput zaferi….Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle