Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Çayın Başkenti RİZE İstanbul’a Taşındı

21 Eylül 2017

Çayın Başkenti RİZE İstanbul’a Taşındı

RİDEF’in Düzenlediği 10.Rize Günlerinde Çayın Başkenti Rize İstanbul’a Taşındı

Rize Dernekler Federasyonunun organize ettiği,Rize Valiliği himayesinde ve Rize Belediyesi’nin de destekleriyle bu yıl 10. düzenlenen Rize Tanıtım Günleri İstanbul’da başladı.

20 ile 24 Eylül tarihleri arasında İstanbul Maltepe sahilinde sürecek etkinliklerde Rize’de ki kamu ve özel bir çok kuruluş yerini aldı.

Tanıtım günlerinin açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da katıldı.

 Açılış konuşmasını RİDEF Genel Başkanı Recep Albayrak yaptı.Abayrak: 

10. Rize Tanıtım Günleri için önceki yıllara göre daha farklı ve daha zengin bir içerik hazırladıklarını belirten RİDEF Genel Başkanı Recep Albayrak; “Bugüne kadar içerik ve katılım açısından her daim takdir edilen organizasyonlar yaptık.


Bugün açılışını yaptığımız 10.Rize günlerinin daha farklı olacağını ,15 Temmuz Destanını yapacağımız  programlarla  hem şehitlerimizi hatırlayacak hem de Rizeli şehit ve gazilerimiz için özel oturumlar düzenleyeceğiz.

Ayrıca Yeşilay, RTE Üniversitesi, Rize Ticaret Borsası ve RİDEF olarak “Bırakalım Sigarayı, İçelim Rize Çayı” final programımızı cumhurbaşkanlığı himayesinde yapmayı düşünüyoruz.Bu vesileyle 10. Rize günlerine katılan herkese teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Albayrak, günün anısına Gençlik ve spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a RİDEF’in plaketini taktim etti.

Bak açılışta yapmış olduğu konuşmada, “Karadeniz gelişiyor. Rize’de bundan payını alıyor. Rize’de yüz yıldan fazla süren Ovit Tüneli tamamlanıyor. Lojistik, Organize Sayani Bölgesi projelerimiz devam ediyor. Çaykur yeni çay fabrikaları yapmaya devam ediyor.” dedi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ise konuşmasında “Cumhurbaşkanımızın şehri, yağmurun çaya dönüştüğü şehir Rize’den selamlar getirdim” diyerek başlayarak, “Rize kabına sığmayan bir memlekettir.Rize kabına sığmayan bir memlekettir.

Bu gün burada bunun en güzel anıtını görüyoruz. Rize artık çaydan sonra turizmiyle ön plana çıkan bir memleket olma yolundadır. Trabzon-Rize-Artvin destinasyonu oluşarak bu bölgenin önümüzdeki yıllarda turizmin parlayan yıldızı olacağı kesindir.

Bizler de yerel yöneticiler olarak bu doğrultudaki yatırımlarımızı hızlandırıyoruz. Baştan Sayın Cumhurbaşkanımız ve milletvekillerimiz, il başkanımız, valimiz ve diğer bütün paydaşlarımızla birlikte bu doğrultuda çalışıyoruz. Rizemiz karadenizin parlayan yıldızı olacaktır. Tüm insanları Rize’yi görmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Merkezi İstanbul’da bulunan Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF)’in organize ettiği Rize Tanıtım Günlerinin bu yıl 10.su yapılacak. Yaklaşık 4 aylık bir titiz çalışma sonrası açılışı yapılan Rize Günleri Fuar Alanını binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Rize Valiliği’nin himayelerinde gerçekleşen 10. Rize tanıtım günlerine Rize’nin 11 ilçesi geniş stantlarla katılıp yörenin bütün kültürel argümanlarını sergiliyor.

Maketlerden oluşacak olan Rize konağı, Rize evi, Değirmen, Kemer köprü, Rafting anı, Çay bahçesi, Teleferik gibi çalışmalar katılımcıların ilgisine sunuluyor. 10. Rize Günleri’nde, kent, yöresel tatları, kültürü ve doğal güzellikleriyle İstanbul’a taşındı.


Bir çok kamu kurumu STK ve Belediyenin stant açtığı 10. Rize günlerinde,Kendirli Belediyesi her organizasyonda olduğu gibi yine yerini alarak,tanıtım günlerinin en gözde ve hareketli stantı olmaya aday konumunu sürdüruyor.

Rize Millet Vekili ,Gençlik ve spor Bakanı Osman Aşkın Bak,Rize Valisi Erdoğan Bektaş,Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve RİDEF Genel Başkanı Albayrak Kendirli Stantını ziyaret ederek,Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar’dan bilgi aldılar.

Ayrıca, 3 ay önce Batman kozlukta düzenlenen hain bombalı saldırıda şehit düşen Kendirli Beldesinden Soner fazlıoğlu’da unutulmadı.

Haber:Osman KÖSEOĞLU

Paylaş
590 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle