Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Modern Bir Öğretmenevi Daha Hizmete Açıldı.

30 Eylül 2017

Rize’de Modern Bir Öğretmenevi Daha Hizmete Açıldı.

 

ÇAMLIHEMŞİN ÖĞRETMENEVİNİN TURİZME KATKISI BÜYÜK OLACAK

Çamlıhemşin İlçesinde hayırsever işadamı İdris Yamantürk tarafından yapılan öğretmenevinin açılışı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Öğretmenevinin açılışına Bakan Bak’ın yanı sıra Rize Valisi Erdoğan Bektaş, işadamı İdris Yamantürk ve ailesi, İstanbul Milletvekili Hayatı Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal ve çok sayıda davetli katıldı.

Hayırsever iş adamı İdris Yamantürk, yaptığı konuşmada sahip olduğu her şeyi öğretmenlerine borçlu olduğunu, bunun için öğretmenlere hizmet verecek bir tesis yapmak istediğini belirterek; “Bu tesis Milli Eğitim Bakanlığına yapıp teslim ettiğimiz onuncu tesis. Yamantürk ailesi olarak, bu ve benzeri hayır işlerine devam edeceğiz” dedi.

İstanbul Milletvekili Hayatı Yazıcı’da açılışta yaptığı konuşmada böyle anlamlı bir yatırımı Çamlıhemşin’e kazandıran İdris Yamantürk ve ailesine teşekkür etti.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize’de ekonomi ile yüzleştiğimizde akla ilk gelen kavramlardan birinin turizm olduğunu ifade ederek; “Turizm dediğimizde de bize olmazsa olmaz altyapı ve üst yapılar lazım. Şimdi açılışını yapacağımız öğretmenevi de aslında bir turizm üst yapı kurumu. Yöremizin ve Çamlıhemşin İlçemizin böyle bir yatırıma çok ihtiyacı vardı. Bunun için bu tesisin inşasında emeği geçen başta hayırsever işadamımız İdris Yamantürk ve ailesine minnettarlığımı ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sosyal sorumluluk kapsamında Çamlıhemşin ilçesine çok değerli bir yatırım kazandıran Yamantürk ailesine teşekkür ederek; “Hayırsever ailemiz tarafından hizmete sunulan onuncu tesis ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bu tür hayır işlerine devam edeceklerini ifade ettiler. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimiz bizlere yön veren çok değerli bireyler. Burada bir öğretmenevinin açılışını yapıyor olmamız, bizlerin de öğretmenlerimize duyduğumuz minnettarlığın bir ifadesidir” dedi.

Çamlıhemşin’in çok önemli bir turizm değerlerine sahip olduğunu belirten Bakan Bak; “Çamlıhemşin, Ayder Yaylası ve Fırtına Vadisiyle birlikte çok önemli bir turizm potansiyeline sahip. Biz Rize’ye bir havalimanının inşasına başladık. Rize-Artvin Havalimanının tamamlanmasıyla bölge turizmine önemli etkisi olacak. İşte o zaman şuan açılışını yapacağımız öğretmen evinin fonksiyonu daha net ortaya çıkacak ve bölge turizmine büyük katkılar sunacak” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Rize Valisi Erdoğan Bektaş, hayırsever işadamı İdris Yamantürk’e birer plaket takdim etti.

 

Paylaş
626 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Modern Bir Öğretmenevi Daha Hizmete Açıldı. için 5 Yorum

 1. şaka gibi dedi ki:

  Adı öğretmenevi ama öğretmene hizmet etmeyecek birilerinin misafirlerine yer açmışlar sanki turizme hizmet erdecekmiş

 2. Ali dedi ki:

  Allahim aklima mukayet ol. Ogretmenevi degilde otel actiklarini zannediyorlar. Diyorlarki aslinda ey ogretmenler sakın gelip oda falan istemeyin sormayin, biz burayi rizeye gelen misafirlerimize tahsis edecegiz. Ne demek ya turizme katkisi olacak.

 3. misafir dedi ki:

  mustafa haloğlu rizede neden huzurevi istiyorsunuz hayırdır büyüklerine bakamıycak kadar acizmisin rizeli benim bildiğim büyüklerine yaşlılarına bakıma muhtaç olan insanlara sahip çıkar sizin huzurevi istemeniz gelen nesil zaten şimarık büyüklerini oralara atmak demektir lütfen ne vakit geldik bu hallere anne babalarımızı bile devlete atar olduk devlet baksın diyoruz

 4. Adı öğretmenevi dedi ki:

  Adları öğretmenevi ama öğretmen dışında herkese hizmet eder.öğretmene sıra gelince yerolmaz.

 5. mustafa holoğlu dedi ki:

  Yamantürk Ailesini tebrik ederken,yaşlılar için Huzurevi,gençler içinde Kız-Erkek Üniversite yurdu yaptırmasını da diliyorum..Gelişen Türkiyenin böylesine değerli iş dünyası insanlarının Hayırlarına özellikle Rizemizin her ilçesinde ihtiyaç var…Lütfen Hayırlı eserler bırakın ki,toplum sizi sonsuza kadar dualarla yad etsin…Hayırda yarışan Rizeli iş adamları yağmurların bereketiyle de artsın inşallah…
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle