Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize Türk Ocağında Konuştu.

01 Ekim 2017

Rize Türk Ocağında Konuştu.

 

Rize Türkoocağı tarafından düzenlenen programda konuşmacı olarak yazar Lütfü Şehsuvaroğlu’’Mayamızın Burçları’konulu bir konferans verdi.

Türkocağı Konferans Salonunda düzenlenen programda Mayamızın Burçları konulu konferansta konuşan Şehsuvaroğlu’biz bu yurda sonradan gelmiş değiliz.Bin yıldır bu coğrafyada yerleşmiş bir milletiz.Büyük müteffekir Nurettin Topçu’ya göre 1071 ile başlayan Anadoluyu yurt edinmemiz Mustafa Kemal’e göre 5 bin yıl önceye varıyor.Biz tarihin hiçbir döneminde işgalci olmadık ve işgalci değiliz.Geriye doğru bakınca ecdadımız kalıcı eserler bırakmış ve birbirine saygılı olmuştur.Geriye baktığımızda Osmanlının Selçuklu eserleri yanında eser yapmadığını görürüz.

Bakınız Osmanlı Ulucami’nin, Gökmedrese’nin veya Çifte Minarenin yanında eser yapmadığını görüyoruz.Biz millet olarak mazide de buradaydık yarında burada olacağız.Devlet mayalanırken insanların bir ülküsü olur.Ziya Gökalp’ten beri Türk Kültürü üzerinde yoğunlaşıyoruz. Kültür veya Medeniyet hangisi millidir. Avrupa’ya giderek orada gördüğünüz güzel yapılı bir Katedral görünce dinini değiştiren insan gördünüz mü.Türk Kültürü çok yüksek bir kültürdür diye Türk olmayan kimseyi Türk yapamazsınız.Kültür ekilen bir şeyin adıdır.Türk Kültürünü ekip başka kültür yetiştiremeyiz. Kültür değişmez ama Maya değişebilir.Maya bir kelimedir,kelimeyi gönülden yaratacaksın. Hiç kimse sürekli kandırılma lüksüne sahip değildir.Mesnevi okusaydık Feto gibi adamlara prim verilmezdi.Mesnevi okuyanların bir şeyhi vardı. Alimdik bir gecede cahil olduk diyen ahmaklar var. Onlar osmanlı zamanında da cahildi.Çalmak istediğimiz maya tutarsa herkes bizden olabilir.Emanet ehline verilmeli.Hısım akraba değilde ehil adamların devlet görevine getirilmesi şarttır.Her insandan yararlanılmalıdır.Herkesin yapacağı bir iş vardır.Din,dil ırk ayrımı yapılmadan emanet ehline verilmelidir.Şarkı sözü yazarı ile şiir yazanı birbirine karıştırmayalım.

Çanakkale Şiirini okumayan Kurmay olmamalı

Türkiye Cumhuriyeti devkleti kolay kurulmadı.Bugün Harp okullarında Çanakkale Şiirini okuyamayan Subayların Kurmay olmaya hakkı yoktur,olmamalı.İstiklal Marşının tamamını bilmeyenin Lise diploması almaya hakkı olmamalı.Yüz yıldır bir Çanakkale veya Sarıkamış şiiri yazamadık,Tiyatro yapamadık’dedi.

Konferans sonunda Lütfü şehsuvaroğlu Kafes isimli 12 Eylül’ü anlatan kitabını okurlarına imzaladı.Rize Türkocağı Başkanı Turan Aslan Mercan tarafından Şehsuvaroğlu’na Türkocağı plaketi verildi.

LÜTFÜ ŞEHSUVAROĞLU Kimdir.

Erzincan’da 1957 yılında doğan Lütfü Şehsuvaroğlu aslen Sıvas-İmralı ilçesinden.Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu.Öğrencilik yıllarında Genç Arkadaş,Hasret,Nizam-ı Alem ve Divan Edebiyat dergilerini çıkardı.Bu dergiler yanında Hergün Gazetesinde yazdı.12 Eylül’den sonra Millet gazetesinde sayfa yöneticiliği ve köşe yazarlığı yaptı.Ayyıldız,Yeniçağ,Son Çağrı,Gündüz,yeni Hafta gazetelerinde yazılar yazdı.Türkiye yazarlar Birliğinde Genel Sekreterlik,genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Başkanlık görevlerinde bulundu.Türk Dünyası şiir şölenleri tertip etti. İLESAM,GESAM üyeliğinde bulunuyor.Avrasya yazarlar Birliği Genel Başkan Yardımcılığını yürütüyor.Kamuda Sincan beeldiye Başkan yardımöcılığı,Tarım bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı,tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu.TRT Yönetim kurulu üyesi oldu.Evli ve üç çocuk babasıdır.Yayınlanmış birçok kitabı vardır.

İSMET KÖSOĞLU

Paylaş
302 Kez Görüntülendi
Etiketler: , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle