Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rizeli Eski Vekil Ovit Tünellerini İnceledi.

03 Ekim 2017

Rizeli Eski Vekil Ovit Tünellerini İnceledi.

 

Rize eski Milletvekili Ahmet Kabil beraberinde bir heyetle Ovit Tünelinde incelemede bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ovit dağının nasıl aşılacağı yönünde çok uzun yıllardır projeler üretildiğini söyleyen ANAP Rize eski Milletvekili Ahmet Kabil’bu tünel gerek uzunluğu gerek zeminin 600 metre altından geçişi ile çok büyük bir mühendislik çalışmasıdır. Bu çalışmada Türk Mühendis ve işçisi dünya markası bir eser meydana getirdi. Bu eser Üniversitelerimizde tez olabilecek en büyük karayolu Tüneli projesidir.

Bir Mühendis gözüyle baktığımda Ovit Tüneli Türkiye ve Avrupa’da olmayan en büyük çalışma olmuştur. Tünelin delinerek yolun trafiğe açılması demek bu dağdan kış mevsiminde de ulaşım yapacağız demektir.2640 metre rakımda bundan böyle Ovit Dağı ulaşıma kapanmayacak, çığ tehlikesi yaşamayacağız. Emek verenlerden emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Projeyi hayata geçiren başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma Bakanımız Ahmet Aslan’a yüklenici firmaya teşekkür ediyorum’ dedi.

İSMET KÖSOĞLU

Paylaş
1.141 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rizeli Eski Vekil Ovit Tünellerini İnceledi. için 6 Yorum

 1. Ahmet KABİL dedi ki:

  OVİT TUNELİ BAĞLANTI YOLLARININ YAPIMININ İHMAL EDİLDİĞİ ELEŞTİRİLERİNE KATILIYORUM.
  3 Ekim 2017 tarihinde Rizeninsesi internet sitesinde gazeteci İsmet Köseoğlu’nun benim Ovit Tüneli çalışmalarını incelediğimle alakalı yaptığı yoruma, 5 Ekim 2017 de Bozo rumuzu ile eleştiri yapan ve onun gibi düşünen hemşehrilerimize cevap vermek niteliğinde bir yorum yapmak istiyorum.
  Ben ve arkadaşlarım bölgemiz için çok önemli tünel inşaatını yeni tekniklerle planlı ve hızlı bir şekilde çalışmalarını memnunlukla gördüm diye yazdım. Yine de aynı görüşteyim.
  Ancak yolla ilgili herhangi bir methiyede yada eleştiride bulunmadım,bu ayrı bir konu. Bu konuda arkadaşlarımın eleştirilerine katılıyorum. Şöyle ki ; Tünelin Erzurum bölgesindeki bağlantı yollarının çalışmaları çok önce başladı. Kalan bir kısım tünel ve sanat yapıları olduğunu yine eski karayolculardan öğrendim.
  Buna karşılık Ovit Tüneli Rize tarafı bağlantı yollarında yalnız Güneyce-ikizdere bölümü ihale edilmiş çalışmalar başlamıştır.
  Diğer bölümlerin proje aşamasında olduğu söylenmekte. Ne zaman ihalelerin yapılacağı belli değil. Arazinin Topoğrafik Durumu: Belki toplam 5-6 km’ye kadar tünel, viyadükler, kar tünelleri,sanat yapıları gibi imalatlar gerektirebilir. Ben bir mühendis ve yol,sanat yapıları yapmış bir karayolcu olarak bu güzergahın trafiğe açılması –( Rize Dağdibi veRize çevre yolunda müteahhit çalışmaları temposu ile )6 hatta 7 yıl süreceğini düşünüyorum.
  Bu nedenle yetkililerden yapılacak bu imalatlar için müteahhit seçerken halen Rize’de çalışan müteahhitlerden daha güçlü ve daha ehil müteahhitlerin olmasını bekliyoruz.
  DEĞERLENDİRME VE SONUÇ
  Tünel projesin hayata geçiren müteahhit grubu ve teknik kadroya teşekkür ediyorum.
  Ancak bağlantı yolları ile ilgili yapılan bütün eleştirilere katılıyorum. Karayolları üst düzey yetkililerince Rize’deki yatırımlara gerekli önem verilmediği kanaatindeyim.
  1.Şöyle ki, Erzurum taraf tünel bağlantı yollarının büyük oranda bitmiş olmasına rağmen Rize bölgesi bağlantı yollarının hala projeleri dahi yapılmamıştır.
  2.Rize Merkez’de yapılan Dağdibi yolu ve çevre yolunun yapım çalışma temposu hiçbir zaman arzu edilen düzeyde olmamıştır. Müteahhit seçimi yapılırken ,müteahhitin ekibi, gücü ve geçmiş başarısı dikkate alınmamıştır. İşlerin zamanında bitirilmesi için de herhangi bir gayret görülmemektedir.

 2. Ahmet Demirci dedi ki:

  Bu kış o yol çalışacak mı? Bir sçıklama yok!

 3. Bozo dedi ki:

  Sayın eski vekil oraya helikopterlemi gittiniz giderken ovit tüneli başlangıcı na kadar gittiğiniz yollarda hiç bir çalışma yoktu eski yollar aynen duruyor bunları görmediniz mi bunlardan neden bahsetmiyorsunuz siyaset doğruları söylemeye engel olmamalı bu rizeli yıllardır kandırılıyor verilen sözlerin hiç biri tutulmuyor sizler bunları neden söylemiyorsunuz neden hiç biriniz rizelinin sesi olamıyorsunuz

 4. Hasan Yanık dedi ki:

  Hep teşekkür edin birilerine fakat hiç bir şey tamamlanmasın

 5. MEHMET KARA dedi ki:

  YOLLARI NERDE ESKİ VEKİL? NİÇİN ONU SÖYLEMİYORSUN?

 6. leyla dedi ki:

  RİZE-ERZURUM demiryolu 2025 yılında erkenmi olur?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle