Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Kanayan Yaraya Parmak Bastı. Rize Futbolu İçin Büyük Bir Kayıptır

09 Ekim 2017

Kanayan Yaraya Parmak Bastı. Rize Futbolu İçin Büyük Bir Kayıptır
Amatörler, Rize Futbolu’nun Geleceğidir

Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Mehmet Terzi, Rize Merkez’de Amatör Lig takımlarımız için uygun bir stadyum olmamasının Rize futbolu için büyük bir kayıp olduğunu belirtti.

Terzi, Partisi’nin Merkez ilçe aylık medya görüşmelerinde Amatör Futbol Kulüplerine dikkat çekti. 2013 yılında Ekrem Orhon Stadı’nın yıkılmasından beri Amatör Futbol Kulüplerinin bir stadının olmadığını söyleyen Terzi şunlara değindi;


 

“Kabul etmemiz gerekir ki futbol ya da daha geniş anlamda spor, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın en etkili yollarından biri. Gerek disiplin kazandırması, gerekse birlik ruhu vermesi sporu, temiz bir nesil yetişmesinde önemli bir noktaya yerleştirmektedir. Sokağa çıkan, sahilde dolaşan çoğu vatandaşımızın bile görebileceği şekilde Rize’de gençlerimiz alkolünden, uyarıcı maddesine birçok kötü alışkanlığın ya içinde ya da yakınında bulunmaktadır. Tabii ki bizlerin öncelikli görevi onları manevi olarak bilgilendirmek ve eğitmektir. Bu manevi eğitimin yetişemediği noktada gençlerimizi bu vaziyetten uzak tutma görevi spor vesilesiyle amatör futbol kulüplerimize düşmektedir.

Ne yazık ki, Ekrem Orhon Stadı yıkıldığından beri, böyle önemli bir görevi olan, amatör futbol kulüplerimizin idman yapabileceği bir sahaları bile bulunmamaktadır. Biz bunu dile getirdiğimizde aldığımız cevap genellikle semt sahalarının yapılacağı yönünde oluyor. Bildiğiniz üzere, Sportoto anlaşmasıyla Rize’de 17 adet semt sahası yapılma projesi var. Bu sahalar küçük çaplı ve zeminin beton olması nedeniyle amatörlerimizin ihtiyacını ne yazık ki karşılayamayacaktır.

Amatör spor kulüpleri, bu eksiklerinin giderilmesi için bir dönem eylem de yapmışlardı ama istekleri yerine getirilmedi. Biz Saadet Partisi olarak onların bu ihtiyaçlarını hem Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na, hem de Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne tekraren duyurma ihtiyacı duyduk. İlla ki şurada yapılmalıdır demiyoruz ama sahilde, dolgu sahasında İtfaiye Merkezi’nin yanının, amatör spor kulüplerimize yapılması muhtemel bir saha için en uygun alan olduğunu düşünüyoruz. Sahilde olması, hem gençleri spora çekecek hem de yetişkin vatandaşlarımızın boş vakitlerinde gençleri seyretmeye gidip hoş vakit geçirmesini sağlayacaktır.


 

Bu konuda Çaykur Rizespor yönetimini de desteğe çağırıyoruz. Gönülden bağlı olduğumuz takımımızın son zamanlardaki hali içimizi yakmaktadır. Çaykur Rizespor’un en çok da Amatörden yetişip gelecek futbolcuların heyecanına ihtiyacı vardır. Belki Amatör değil ama, hepimiz tabandan gelen bu heyecanı Kendirli Belediye Spor’da gördük. Allah onlardan razı olsun, göğsümüzü kabarttılar ve kabartmaya devam ediyorlar. Çaykur Rizespor’umuzun da milyon dolarlarla futbolcu almak yerine o meblağlarla Rize futbolunun geleceği için amatör spor kulüplerine destek olması gerekir.

Bu vesileyle Çaykur Rizespor’umuzun yeni teknik direktörü İbrahim Üzülmez’e de başarılar dileriz.

İnanıyoruz ki Amatör Spor Kulüpleri’ne yapılacak her destek Rize Futbolu’nun geleceğini aydınlatacaktır.”

 

Paylaş
501 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Kanayan Yaraya Parmak Bastı. Rize Futbolu İçin Büyük Bir Kayıptır için 3 Yorum

  1. Rize gençliği için dedi ki:

    Yat limanindan yüzme havuzu arasında deniz dolgu yapılara en az dört tane futbol sahası yapılabilir. Başka illerde yapılıyor neden rizede olmasın bu dönemde.

  2. SÜLEYMAN DEMİR dedi ki:

    ESKİ STADI KAPATIP YERİNE BİR UCUBE YAPIYORSUNUZ. EKREM ORHON STADINI KAPATIP, YERİNE HİÇBİR ŞEY YAPMIYORSUNUZ Kİ, O EKREM ORHON STADINI ÇOCUKLAR DÖRDE BÖLERLERDİ ANTRENMAN YAPMAK İÇİN. VALLA NE YAPMAK İSTİYORSUNUZ, RİZEMİZİ BİTİRMEK Mİ İSTİYORSUNUZ. YAPTIĞINIZ YENİ STADIN YERİ DE ÇOK YANLIŞ BİR YER! NERESİNDEN BAKARSAK BAKALIM FACİALAR İLİ RİZE!!!

  3. Hasan dedi ki:

    Ağzına yüreğine sağlık başkanım.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle