Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Özlenen Bir Gelişme? Rize’de Kaldırımlar Hak Sahiplerine Bırakılıyor.

10 Ekim 2017

Özlenen Bir Gelişme? Rize’de Kaldırımlar Hak Sahiplerine Bırakılıyor.
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Belediye Esnaf El Ele, Kaldırımlar Hak Sahiplerine” projesinin başlangıcını yaptı.

Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda ilk olarak basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Kasap, ardından Atatürk caddesinde esnafı ziyaret ederek projeyi anlattı.

Belediye Başkanı Kasap’a Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muammer Atılgan, TÜMSİAD Rize Şubesi Başkanı Abdülbaki Fil, MÜSİAD Rize Şube Başkanı Recep Taylan, Rize Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Güven Aksoy, AK Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Ali Avcılar, RİZE SMMMO Başkanı Ali Fuat ÇAKMAKÇI, belediye meclis üyeleri eşlik etti.


 

“PAYDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Yaya kaldırımlarının vatandaşlarımızın vatandaşlarımıza yönelik kullanımını sağlamak amacıyla, sivil toplum kuruluşlarımızın da destekleriyle bir çalışma başlatıyoruz. Uygulama safhasına başlamış bulunmaktayız. Bu topyekun bir faaliyet gerektiriyor. Bütün paydaşlarımızla beraber bu çalışmayı yürüteceğiz. Aynı zamanda halkımızı da bu işin içine katmamız gerekiyor. Hep birlikte ancak bunun altından kalkabiliriz.” dedi.

“ALIŞILAGELMİŞ BİR DAVRANIŞ ŞEKLİ”

Başkan Kasap, “Burada alışılagelmiş bir davranış şekli vardır. Bunu bir şekilde vatandaşlarımıza ve esnafımıza aktararak daha yaşanılabilir bir Rize oluşturmak açısından bu çalışmayı başlatıyoruz. Bu manada şehrimizi 3 bölüme ayırdık. Öncelikle daha çok çarşı merkezi olarak bilinen bölgeyi, daha sonra da doğu ve batıdaki bölgeleri içerecek şekilde çalışmamız gerçekleştirilecek” diye konuştu.

“HERKESİ MUTLU EDECEK BİR ÇÖZÜM”

Başkan Kasap, “Burada amacımız herkesi mutlu edecek bir çözüm yolu ortaya koymaktır. Bu nedenle çalışmamızın ilk bölümünde bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştireceğiz. Davranışların olması gerektiği gibi olmasını sağlamayı amaçlamaktayız. Daha sonraki aşamada bunun denetimini gerçekleştireceğiz. Bundan sonra inşallah Rize’mizde yaya kaldırımlarının vatandaşlarımızın daha rahat kullanabileceği bir atmosfere gelmesini sağlayacağız.” Şeklinde konuştu.

“BİRBİRİMİZİN HAKLARINA SAYGILI OLMALIYIZ”

Başkan Kasap, “Şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın bir kısmını cezalandırıp bir kısmını ödüllendirme noktasında olmayacağız. Hep birlikte birbirimizin haklarına saygılı olmanın gayreti içerisinde olacağız. Her şeyden önce bu bir kul hakkıdır. Yaya kaldırımları yayaların kullanımına gelecektir.” dedi.


 

“SABIR GEREKTİREN BİR İŞ”

Başkan Kasap, “Amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Bu doğrultuda uzun soluklu bir çalışma gerektiriyor. Sabır gerektiriyor. Yılların getirdiği bir alışkanlık ve davranış şekli söz konusudur. Bunun bir şekilde bertaraf edilmesi noktasında herkesi mutlu edecek bir çözüm ortaya koymamız gerekiyor. Bu çözümde inşallah bu projeyle gerçekleştirilecektir.” dedi.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN PROJEYE DESTEK

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muammer Atılgan, TÜMSİAD Rize Şubesi Başkanı Abdülbaki Fil, MÜSİAD Rize Şube Başkanı Recep Taylan, Rize Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Güven Aksoy da yaptıkları açıklamada belediyeye projesinde destek verdiklerini ve projeyi birlikte yürüteceklerini söylediler.

Paylaş
813 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Özlenen Bir Gelişme? Rize’de Kaldırımlar Hak Sahiplerine Bırakılıyor. için 12 Yorum

 1. Erhan dedi ki:

  Bravo
  Diğerlerinden biri de çıkıp demiyor ki bizim burada ne işimiz var. Benim işim gereği olanları başkalarına niye yaptırayım. Ne desteği.

 2. Vedat dedi ki:

  İlle yer üstünde haklar mı dağıtılıyor. Yer altından gidenler ne olacak. mesela ben koskoca bir mahallenin kanalizasyon veya su giderini kendi işime gelecek şekilde değiltirdim. Örnek yani olmazda. Bu da sınava dahilmi.

 3. Kenan dedi ki:

  Eve bıraksın dolmuş.

 4. Ahmet Yıldız dedi ki:

  Önce gözyum, sonra savaş aç! İşin kötüsü sonuç ta alamayacaklar…

 5. Ali aydin dedi ki:

  Kanunda yasak olan bir konunun rica minneti olmaz…Projesi hiç olmaz…Sen önce 2014 de söz verdigin 10 numara projelerinden bahset ne alemdeler…4 sene oldu hala kaldirimlardayiz….

 6. Duygu dedi ki:

  Rizenin hiç sorun yokmuş gibi dolmuşlarin durak yerlerinden hariç ne binebiliyorsun ne inebiliyorsun indi bindi ne demek istediğim yerden binip inmem lazim fakat rizede yasak ineceğim yerden neredeyse 100_200 mt ilerde indiriyor yurumek zorunda kaliniyor varmi boyle saç malik abidik gubidik işler sayin beleddiye başkani daha onemli meselelerle uğraş iş yapacaksan tabi..

 7. Haciabid dedi ki:

  Bakırcıdan biraz ders alsaydınız,çözerdiniz işi.

 8. Ahmetali dedi ki:

  Buzamanakadar nerdeydiniz çok çalışmaktan şimdimi aklınıza geldi bakalım nekadar sürecektir.

 9. Anadolu dedi ki:

  Günaydın! Balıkçısı manavı istila etmiş kaldırımları geçmeye yer yok.

 10. Cemal çolak dedi ki:

  Tek kelimeyle ağzınıza sağlık

 11. Cemal çolak dedi ki:

  Esnafı küstürmemek için rica minnet yapılan işe bak.
  .efenim kaldırımları işgal etmeyelim oyuymuuu.
  Kanunlara aykırı yapılan bir işe rica edilmez ceza kesilir.ne projesinden bahsediyorsunuz.Böyle basiretsizlik görmedim.Birde şapkadan tavşan çıkartmışlar gibi dev proje diye haber yaptırıyorlar.yazık

 12. YASER 53 dedi ki:

  Uzun bir süre müdahele etmeyip insanların ticaret alanlarına kaldırımları eklemesine müsade ettiniz. İnsanlar hakkı olmayan alanları hakkı olarak sahiplendi (sahildeki bazı yerler gibi) buna sebep nedir bu soruyu Sn yetkililer kendilerine sorsunlar.Şimdi bu yanlışı düzeltmek için savaş başlığı atıyorsunuz.Bence savaşı Rize’yi adil yönetemeyenlere açmak lazım
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle