Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Yolu Olmadıktan Sonra… Cumhurbaşkanı’nın Emri Yerine Gelmelidir.

11 Ekim 2017

Yolu Olmadıktan Sonra… Cumhurbaşkanı’nın Emri Yerine Gelmelidir.
OVİT YOLU-93

Yapıldı yapılacak diye çok bekledik.

Kolay değil bendeki ilk belgeye göre bu yol hakkındaki en eski yazının tarihi 1880.Bu tarihte Osmanlı Devletinin Nafia Bakanlığı tarafından yolun yapılmasının bölge için gerekliliği belirtilmiş.

Gazeteci olarak yalnız ben değil, bölgeyi bilen duyan birçok eli kalem tutan konu hakkında yazılar yazmış.

Yazılan yazılar, yapılan haberler kamuoyu desteğini büyük ölçüde tetikledi.2009 ve 2011 de meydana gelen iki çığ olayı Tünelin hayata geçmesinde en büyük etkiyi yaptı.


Rize-Erzurum karayolu açılmasına dönemin Rize Valisinin öncülüğünde 1932 yılında kazma kürekle başlandı. Önce imece usulü sonra yol parası ödenerek başlayan çalışmalar 20 yılda yani 1952 yılında İkizdere’ye ancak ulaşmıştı. Yol parası karşılığı amele olarak yöre halkının çalıştığı yolda rahmetli babamın şantiyelerde kurulan fırından çalışanlara ekmek taşıdığını duymuştum.

2012 yılında Başbakan Sn. Erdoğan tarafından temeli atılan Ovit Tüneli son aşamada.14700 metre uzunluğundaki tünelde yılbaşında kontrollü bir araç geçişi sağlanacak.

Trafiğe açılış tek tünelde olacak kamuoyunun bilmesini isterim.

Diğer tünel açılmayacak mı derseniz açılacak tabii ki ama yolu olmadıktan sonra açılsa ne olur açılmasa ne olur. Bu tüpün açılması için çalışılıyor.

Yol yok derken Ankara bu konuda gevşek davranıyor dostlarım. İkizdere-Sivrikaya güzergâhında proje halen tamamlanmadıysa bu duruma ne denir.

Ovit dağını 12 ay ulaşıma açık tutabilmek için dünyanın 3.en uzun tüneli delindi ama Tünele Rize tarafından girecek karayolu halen yok. Bu hızla giderse veya Karayolları Genel Müdürlüğünün bu yaklaşımı var olduğu sürece 2040 yılında duble yolumuz tamamlanmaz.

Defalarca yazdım yinede yazıyorum.

Karayolları Genel Müdürlüğünün en tepe noktası RİZE-ERZURUM karayoluna sıcak bakmıyor ve işi yavaştan alıyor. Başbakanın temelini attığı ve delme işlemi tamamlanan OVİT TÜNELİNDE duble yol niye halen başlanmadı.


Yeni bir şey icat edecek değilsiniz ey Karayollarının tepe noktası, mevcut güzergâhın OVİT TÜNELİNE iki gidiş iki gelişli yol olarak bağlanması lazım.

Sn. Cumhurbaşkanı emrediyor Tünel tamamlansın ama siz yolu hala başlamadınız. İkizdere-Sivrikaya-Tünel arası 25 km.25 kilometre çok uzun bir yolu mu ki yapamıyorsunuz daha doğrusu başlamıyorsunuz.

Cumhurbaşkanı bu devletin başıdır ve emri yerine gelmelidir.

Bir yaz mevsimini boşa geçirerek karayolunda çalışma başlatmayan Karayolları inşallah Kış sonunda uykusundan uyanarak İkizdere-Tünel arasında DUBLE Çalışmasına başlar.

Karayolları Genel Müdürlüğü, eğer bu çalışmasını başlamazsa baharda Cumhurbaşkanına konuyu çok detaylıca bilgilendireceğim haberiniz olsun.

İsmet Kösoğlu

Paylaş
975 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Yolu Olmadıktan Sonra… Cumhurbaşkanı’nın Emri Yerine Gelmelidir. için 8 Yorum

 1. MUHAMMED dedi ki:

  KARAYOLLARI TRABZON BÖLGE MÜDÜRÜ BU YOLU NİÇİN HİÇ GÖRMEZ!

 2. bozo dedi ki:

  ovit ikizdere arası ve ikizdereden güneyceye ve daha aşağısı hiç bir çalışma yok nerede bizim x yetkililer orada burada resim çekilip reklam yaparlar asıl iş olan rizeye hizmete gelince nerdeler x

 3. Süleyman Mete dedi ki:

  Ovit Tüneli şehir Efsanesi oldu adeta! İnsanın, lâzım değil söyleyesi geliyor! Yüzüne gözüne bulaştırdılar işi!!!!!!!

 4. Murteza dedi ki:

  Ovit ikizdere yolu nedenyapılmıyor insanın aklına başka şeyler gelmiyor değil ilgili genel müdürlük yoksa Fetoyamı takıldı.

 5. Ahmet Yıldız dedi ki:

  Siyasetçiler Karayolları Genel Müdüründen neden hesap sormuyor? Adama herhalde güçleri yetmiyor, garip bir durum

 6. AHMET YILMAZ dedi ki:

  SİYASET, KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRÜNDEN HESAP SORSUN! BU KADAR BASİT…

 7. temo dedi ki:

  sayın kose tunel ıkızderesı arası tunelın mutahıtına verılecek onu beklıyorlar bolgeden deyılen o

 8. Selahattin Deniz dedi ki:

  Sayın Köseoğlu Ovit tüneli ve Yolunu Cansiperane takip etmeniz takdire şayandır. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu serzenişlerinizi , şikayetllerimizi yetkililer özellike Milletvekilleri neden duymaz , ne iş yapar, Ovit tüneli bitmeden milletvekilleri bize masal anlatmasın. Laf değil icraat bekliyoruz.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle