Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de ‘Renkli Bilim Günleri’ Şenliği Açılışı Yapıldı

12 Ekim 2017

Rize’de ‘Renkli Bilim Günleri’ Şenliği Açılışı Yapıldı
‘Renkli Bilim Günleri’ Şenliği Açılışı Yapıldı 

4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri çağrısı kapsamında, ‘Renkli Bilim Günleri’ adı altında Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Rize Belediyesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından desteklenen Bilim Şenliği’nin açılışı yapıldı.

4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri çağrısı kapsamında, “Renkli Bilim Günleri” adı altında Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Rize Belediyesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından desteklenen Bilim Şenliği’nin açılışı yapıldı.

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen programın açılışına, Vali yardımcısı Abdullah ŞEN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


 

Etkinlikle ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü YILMAZ, Ülkemizin geleceği öğrencilerimizi daha iyi yetiştirmek için her yıl geçmiş yılların üzerine koyarak yeni etkinlik ve projeler ile farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. “Tübitak 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı” kapsamında üniversitelerin de dahil olduğu süreçte ülke genelinde 110 başvuru olmuş, 46 sı desteklenmeye uygun görülmüştür. Desteklenmeye karar verilen bu 46 projenin biri Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemizin biri de Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’nündür. Destek almaya hak kazanan 2 projenin ilimizden olması, ilimiz açısından gurur vericidir. Açılışını gerçekleştireceğimiz Renkli Bilim Günleri Şenliğinde Fen Bilimleri, Matematik, Teknoloji, Mühendislik ve Dil Bilim alanlarında 25 farklı atölye çalışması ile 1,260 öğrencimizi ve 110 velimizi bilimin ışığı ile buluşturacağız dedi .İl Milli Eğitim Müdürünün ardından kürsüye çıkan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü KARAMAN, Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bilim ve teknolojide ilerlemesinin önemini vurguladı, “Düzenlenen bu şenlikle çocuklarımızın bilime olan ilgisini artırmak istiyoruz. Çağımızda ileri seviyeye yükselen teknoloji maalesef artık bizi yönetiyor. Bu gelişen teknolojiyi bizim kendi irademizle yönetmemiz, yönetebilmemiz bu bakımdan önemli. Daha doğrusu çocuklarımızın bunu kavraması son derece önemli. Ben ümit ediyorum ki, ileriki hayatlarında mesleki kariyerlerine yön verecek bu etkinlik çocuklarımıza çok faydalı olacaktır” şeklinde konuştu. Kürsüye son olarak Vali Yardımcısı Abdullah ŞEN çıktı. Yaptığı konuşmada, şenliğe katkı sunan kurumlara teşekkürlerini ileten ŞEN, programda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin böyle güzel bir etkinliğe verdiği desteğin önemli olduğunu söyledi. Çocuklarımızın başarılı olması, bilime olan ilgisi ve yakınlığı, araştırma kabiliyetinin gelişmesi, yeni keşifler yapabilmesi, zihin dünyasının ve ufkunun gelişmesi noktasında bu tür Bilim Şenliklerinin faydalı olduğu kanaatindeyim. Böylesine faydalı etkinliklerden iyi derecede yararlanacak olan çocuklarımızın eğitim hayatlarında o denli başarılı olacaklarına, bireysel gelişimlerinde katkı göreceklerine inanıyorum dedi.  

Konuşmalardan sonra Vali Yardımcısı ŞEN, Rektör KARAMAN ve İl Milli Eğitim Müdürü YILMAZ 3 gün boyunca sürecek şenliğin açılışını gerçekleştirdi. 

Paylaş
167 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle