Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Sayın Rektör Yeni Hastanenin Yerini Hala Bilmiyor mu ?

12 Ekim 2017

Sayın Rektör Yeni Hastanenin Yerini Hala Bilmiyor mu ?
SAYIN REKTÖR YENİ HASTANENİN YERİNİ HALA BİLİMİYOR MU?…

Geçen hafta RTEÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda Rektör Hüseyin karaman öğretim üyelerine yaptığı konuşmada; Simülasyon merkezinin yapımı için alt yapı çalışmalarına başlandığını ve bunun için Rektörlük olarak gereken katkıyı veriyoruz demiştir.

Karaman burada yaptığı açıklamada: ‘’Mevcut Hastane çok hizmet gördü. Ama fiziki olarak çok yetersiz kalmaktadır. Ayrıca Eğitimde de uygun değildir. Zira Eğitim Hastanesi olarak da yapılmamıştır. Günlük- Yıllık bakılan hasta sayısı da on sene öncesine göre kıyaslanmayacak kadar yüksek. Bu sebeple yeni bir hastaneye ihtiyaç var. Ama bunu 15-20 senelik düşünmek lazım. Yerini iyi belirlemek lazım. Malumunuz Rize’de en büyük sıkıntı arsa-yer bulmak sıkıntısıdır. Hastane yapmak için de; iyi geniş bir yer lazım’’ Dedi.


 

Şimdi : Sayın Rektör hastanenin yetersizliğinden bahsetti. Eğitime uygunsuzluğundan bahsetti. Bir de yer sıkıntısından bahsetti. İyi güzel de; Sayın Rektör!.. Hem sıkıntı çok diyorsun, hem de 15-20 sene sonraya işi uzatıyorsun. Yer sıkıntısı var diyorsun; yeri belli olmasına rağmen (Mevcut Paketleme) burayı görmemezlikte geliyorsun. Ana tamiri gösterip; altında 32 sene önce gömülmüş Radyasyonlu çaylardan haberin yok. Burada yapılması gereken bürokratik işlemin nasıl çözüleceğine çare bulamıyorsun. Yoksa siz bu paketlemenin yerine yapılması proje aşamasına gelmiş Sağlık Külliyesi’nin karşısında mısınız? Yoksa bu konuda bilgi sahibi değil misiniz. Şaşırttınız….

Defalarca Çay TV Ekranlarından, Gazetelerde, haber sitelerinde ve daha bir çok basın kuruluşlarında yayımladık. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Şimşek hocamızla programlar yaptık. Bu projenin sadece bir hastane değil, bir sağlık külliyesi olduğunu, ayrıca tamamının Sayın Cumhurbaşkanımıza sunulduğunu, Cumhurbaşkanımız tarafından bu projenin onaylandığını geniş bir şekilde duyurduk.

Ayrıca Dekan bu çalışmaları yaptıktan sonra Rize’ye gelerek; herkesin (Rize Kamu Oyunun) önünde, siyasilerin, Vali’nin ve Rektörün bulunduğu bir ortamda açık ve net bir şekilde söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım; ziyaret edilerek, Projeyi getirin hemen geçirelim dediğini duymayan kalmadı. Yine ayrıca Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan Ankara da makamında ziyaret edilerek proje hakkında bilgilendirildi. Bakan Demircan: Bu projenin bakanlığa örnek olacağını söylediğini defaatle konuşuldu.

Bütün bunları sağır sultan bile duydu. Bunun yanında Dekanlığın Peyzaj mimarları ve öğrencileriyle hazırlanan maket ayrıntılarıyla hem ekranlardan, hem de basının her kademesinden herkese gösterildi ve tanıtıldı. Bunun yeri belli,, Yatak sayısı belli. Her şey tüm ayrıntılarıyla belli olmasına rağmen; doğrusu Rektör’ün Hastanenin yerinin hala belli olmadığı şeklindeki konuşması ve açıklamaları Manidar bulundu.

Aklımızdan şu soru geçiyor!.. Acaba bu proje’nin yapılması mı istenmiyor. Şahsen ben buna inanmak istemiyorum. Hiçbir Rizeli vatandaşımız da istemez.

Yani kısacası: yanlış anlaşılmasın ama; Rizelilerin aklından geçeni söyleyeyim. Bu projenin yapılması mı istenmiyor?..


 

Rize’ye yatırım birilerine mi dokunuyor?

Yoksa bu Hastane Paketlemenin yerinde yapılırsa birilerinin Rantına mı halel gelecek?

Sayın Valimiz bir TV Programında bu projeyi desteklediğini söylemişti. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Bu arada Siyasilerimizden Hasan Karal vekilimizin haberi var. İşin takipçisi.. Ancak diğerlerinden ise bugüne kadar çok ciddi ses seda yok!..

Ama; Tüm Rize Halkı ve bizler, bu Projenin sonuna kadar takipçisi olacağız…

Bu böyle biline!…

Şimdilik bu kadar…

 

Orhan YAZICILAR

Paylaş
2.411 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Sayın Rektör Yeni Hastanenin Yerini Hala Bilmiyor mu ? için 123 Yorum

 1. Leyla dedi ki:

  Rize Bölgesine doğalgaz geldi…
  Binalara mutfak tüpü taşımıyoruz….
  Övit Tüneli geldi….
  Pazar hava alanı geliyor….
  Geliyor…
  Rahmeti bol Allah….
  Rize’nin ekonomik kalkınması anadolunun kalkınmasıdır…
  Anadoludan nice insan 1970 yılından sonra Çaykur’dan emekli olmuştur..1985 yılından sonra özel sektör devrede çaş
  lışıyor…
  Rize bölgenin kalkınması için koşuyor….

 2. rizeli dedi ki:

  Yanlışların üzerine kat atmamalıyız…
  Rize Bölgesinde, sel,heyelan ve diğer tabii afetlere karşı Kendirli ile Kalecik bölgeleri çok önemlidir…
  Kendirli ve Kalecik bölgelerine sahilden çift şeritli asvalt yol genişlemesi yapıldıktan sonra her yatırımın gelmesine kolaylık ve katkı sağlar…
  Ardeşen ve Fındıklı bölgeleride böyledir…
  Gelecek nesiller gelişmekte olan dairenin yarı çapını değil, insan sağlığına ve emniyetine uygun yerleri bilmelidir…

 3. Yorumcu dedi ki:

  Hastaneyi yapacak 100 tane alternatif yer var. Bir türlü seçim yapamıyoruz. Rizede 200 dönüm düzlük arazi ben görmedim. gören varsa banada bildirsin….

 4. Atmaca53 dedi ki:

  Saban hocanin işi zor. Basa gecsede birsey yapamaz. Çünkü Bir trabzonlu dekan gisiyor bir trabzonlu dekan geliyor. Değişen hiç birsey yok. En son örnek muhendislik fakultesinde. Rize li profesör hoca varken hep bu trabzon aşkı nedir.

 5. Ebenin Terekesi dedi ki:

  40 dönüm arazide hastahane olur. Kaç bin metrekare inşaat yapacaksın, emsal 2 olsa 80 bin metrekare eder. 5 kat olsa binalar 16 dönüm eder. 24 dönüm boş arazı kalır binaların etrafında. Bu projeyi baltalayanların taaa…. Birde doktorun bir yok deniz seviyesi altında imiş çürürmüş dedi. Çok güldüm. Bak sana bir ders vereyim. Bilmediğin şeyler hakkında konuşma gülüm. Şunuda unutmayalım! ŞABAN HOCA yı yedirmeyiz. Ama trabzonlulara çok dikkat etsin…

 6. Tatar ramazan dedi ki:

  Sorun Rektör sorunudur. Ufaktan ufaktan Şaban Hoca’nın ayağını kaydırmaya çalışıyor. Üniversitede hemşehrici bir kadrolaşma oluşturdu. Kendisine Nazım Hoca 2 yıl kadro vermedi…. Acaba içten içe bir hesabımı var…

 7. meryem dedi ki:

  Orhan Hoca….
  Yorumların kapısını nezaket açar.Zerafet kapatır…
  Rize’ye iki yeni Çay Fabrikaı yapıldı…
  Rize’ye yeni hava alanı yapılıyor….
  Rize’nin sorunlarını çözmek,katkı sağlamak,kolaylaştırmak için özel sektör ve devlet kurumları ile müşterek çalışmak…
  Dünya’da en çalışman kurum ÇAYKUR’dur….
  Sorunlarını çözüyor….
  Çalışıyor…
  Bölgenin gelişmesine imkan sağlıyor….
  Her kurum ve her kişi ayni marifette değildir…
  Bazı kurum ve insanlar sorun üretir.Bazılarıda sorunları çözer…
  Çözüm üreten kurumlar ve insanlar dünyada çok önemlidir

 8. mehmet dedi ki:

  Milletin aklı ile alay etme kendince üstü kapalı şekilde kimleri hedef aldığın iyi biliniyor.

 9. saldıray dedi ki:

  çözümü çok basit rektörü görevden alırsın çok konuşan dekanlarıda atarsın işi çözersin burası rize burda iş yürümez Xa bi,r ilin bitane X olur bizde bin tane var her iş böyleX

 10. MEHMET KAYA dedi ki:

  BU SIKINTIYI GEÇİŞTİRMEDEN HALLETMEK LAZIM! İLİN MİLLETVEKİLLERİ GECİKMEDEN DEVREYE GİRMESİ GEREKİR

 11. Orhan dedi ki:

  Ağzına sağlık İsmet Kardeşim. Gerçek Gazetecinin dilinden yine gerçek gazeteciler anlar. Teşhis ve tespitlerin tamamen doğru. Her şeyi en güzel şekilde özetledin. Zaten işin mahiyetini sen çok iyi biliyorsun.
  Biz kimseyi suçlamıyoruz. Ama birleri her nedense Rize düşmanlığı ve çekememezliğini sürdürmeye devam ediyor.
  Ona da saygılıyız.
  Teşekkürler Kardeşim.

 12. İsmet Kösoğlu dedi ki:

  habere yorum yapmak herkesin en tabii hakkı.Hakaret etmemek kaydıyla Rize’nin önemli konularını eleştirmemiz lazım.Rektör şunu dedi,Dekan bunu dedi,Orhan yazıcılar şöyle yazdı konusunda yorum yazmayacağım.Tıp Fakültemizin eğitiminde Fiziki olarak büyük bir binaya ihtiyacı olduğunu en yetkili sorumlusundan defalarca bizzat dinleyen bir gazeteciyim.Şaban Hoca Tıp Fakültesinin Dekanı ve çalışkanlığı ile Rize için bir şanstır.Şaban Hoca’yı Rize Tıp Fakültesine bizzat Recep Tayyip Erdoğan göndermiştir.Şaban Hoca Sağlık Bakanı,Başbakan ve Cumhurbaşkanına bizzat bu projesini götürerek onay almıştır. Rize de bina yapacak yer olmadığını var çok fahiş fiyatlar istendiğini bilmeyen yok.Trabzon Akyazı dolgusu gibi bir alan Rize ye kazandırılsın görüşüme siyasilerimiz maalesef hiç olumlu bakmamıştı.Başka yer bulunamadığı için mevcut Paketleme yeri Tıp Fakültesine kazandırılacak en elverişli yerdir.Kısır çekişmeleri bir tarafa bırakalım Şaban Hocaya destek olalım.Okul binası projesini en iyi orada eğitim yaptıran Hocalar bilir.Müteahhit kafasıyla değil eğitimci kafasıyla hazırlanacak projenin Rize ye kazandırılması lazımdır. Rize ye hizmet yapmak istemeyenler kim derseniz onları başımıza bela eden siyasilere sormak lazım.

 13. Emrah beşikçi dedi ki:

  Helal olsun sana Hüseyin hutoglu

 14. Cemil dedi ki:

  Bütün yorumları okudum.
  1)Öncelikle Rizenin coğrafi yapısı istediğiniz yere istediğinizi yapmanıza her zaman izin vermeyebiliyor bunun yanına üniversiteyle hastanesinin yakın olmasının daha işlevsel olduğu gerçeğini de koyarsanız e birde arazi hastane için ayrılmışsa doğru yer paketleme fabrikası arazisidir.Şaben beyin projesi oldukça mantıklı ve kullanışlıdır..
  Sen müteahhitmisin? sana ne? diyenlere yanıtım ‘demek ki Rizenin derdiyle dertlenen biri var sorumluluğu olduğu halde dertlenmeyenler utansın’dır…
  2)Çoğu kimse doktor gelmediğinden yakınmış fakat niye gelmek istemediğinden ve ya gelenin bir an önce gitmek istemesine her nedense değinmemiş arkadaşlar doktor Türkiye şartlarında iyi kazanır boş zamanlarında da şehrin sosyo-kültürel yapısına dokunmak-katılmak ister cüzdanı da entellektüel yapısı da buna müsaittir ama Rize bu alanda çok geridedir.
  Rize her bakımdan Türkiyenin en modern şehri eskişehiri örnek almalıdır kanısındayım.
  Konuyla çok ilgili değil ama şehir insanlara fabrikalarla iş olanağı sağladığı kadar sanat,kültür ve eğlence alanlarıyla da yaşamsal faaliyetler sunmalıdır…
  Düşünün meselâ engindere sahilin de deniz doldurulurak tıpkı avustralya sydneyde ki opera binası gibi sembol yapılarımız neden olmasın?

 15. Rizeli dedi ki:

  RİZE İLİMİZE YAKIŞACAK VE ADINI YÜCELTECEK BÖYLE DEĞERLİ BİR PROJEYE KARŞI ÇIKILMASININ AKLA VE MANTIĞA SIĞAN BİR TARAFI OLAMAZ. BÖYLE BİR PROJENİN ENGELLENMESİNİN TEK BİR MANTIKLI AÇIKLAMASI OLABİLİR BİRİLERİNİN MENFAATİNE DOKUNUYOR BELLİKİ

 16. Poyraz dedi ki:

  Prof. Dr. Şaban Şimşek tıp alanında çok sayıda projelere imza atmış bir şahsiyettir ki sahadan gelen bir kişi olarak. Gerek eğitim gerek sağlık ve gerekse ekonomik anlamda en rantabıl projeyi kamuoyuna sunmuştur. Rize’nin karar verici mercileri sen ben münakaşasını bir yana bırakıp bu projenin üzerine ne konabilir ve daha nasıl geliştirilebilir hesabı yapmalıdır.

 17. Hakiki rizeli dedi ki:

  Rektör kim köroğlu? Trabzonlu ilahiyatçı… Rizeyi Rize’nin sorunlarını en iyi bilen Rizelidir.Onu geçtim rektörün sözü veya rizede ortak alınacak karar Cumhurbaşkanının sözünden daha mı geçerli yapmayın lütfen.Bu projeyi dekan bey cumhurbaşkanına anlatmış onay ondan çıkmıştır.Rektörün ses çıkarmaya hakkı yoktur.Rize’yi Rizelilere bırakın..

 18. Köroğlu dedi ki:

  Rektör gayet güzel açıklamış rizedeki bütün yetkililerin veteceği ortak bir karardır demiş. Sadece bir kişi değil valisinden sağlık bakanına kadar. Saçma sapan yorumlara da devam etmeye hacet olmasa gerek

 19. Hüseyin Yıldız dedi ki:

  Üniversite çok kötü yönetiliyor! Sorun burda…

 20. Ali Yılmaz dedi ki:

  Kırk dönüme o projeler sığdırılamaz ki.Neyi tartışıyorsunuz.

 21. Öylebiri dedi ki:

  Rektörü bizzat cumhurbaşkanı getirtti rizeye! Siz şimdi neyi tartışıyorsunuz! Varsa karın ağrısı olan milletin başı rizeye gelince iletir. Şaban hocanın yaptıklarıda tamamen cumhurbaşkanının talimatları ve maddi destekleriyle oluyor yoksa kimse Şaban beyin karakaşına gözüne 3milyon dolar vermez hastaneye. Rektörle sıkıntısı olanların yada başka biriyle şikayeti olanların gideceği mercii belli! Bide paşanın biri yazmış rektöre liste verfik diye. Liste değil liyakatla olmalı bu işler

 22. Anonim dedi ki:

  Sayin huseyin hutoglu sizleri tebrik ediyorum rizeliler adina..burda yazan diger arkadaslar rizeli degil galiba ozellikle saban hocayi elestirenler..rize icin bu olanlar ey rizeli uyan..milliyetci rizeliler

 23. Güler dedi ki:

  Cay tvde Şaban hocanin sağlık kulliyesi projesini anlattigi programi dinledim. Gercekten cok fonksiyonlu bir eğitim-sağlık projesi meydana getirmekte. Bu Rize için çağ atlamak anlamina gelir. Insallah proje hayata gecer. Allah kendisinden razi olsun.

 24. Hasan Yazıcı dedi ki:

  Hep örtülmüş üzeri bunların! Hey rektör bey nerdesin? Senin kurumunda oluyor bunlar! Kim düzeltecek bunları?

 25. Anonim dedi ki:

  Beyfendi diger yorumlari okumuyorsunuz galiba ..hekim sikintisi saban hocam gelmeden vardi bilmiyorum nerde yasiyorsunuz turkiye 15 temmuz surecinden gecti ve bircok hekim fakulteden gorevden alindi.saban hocam yeni hekimler getirmek icin kadrolar actirmak icin canla basla ugrasiyor.fakat hastanede teknik donanim ve farkli sorunlar oldugu icin ve rizete en onemmli ihtiyac hastane oldu icin saban hocam cekici ele almakla basladi ișe.sonunu da getiricek isallah ..tum kosteklere ve olumsuzluklara ragmen ..

 26. Kordilinun Mustafa dedi ki:

  Rize’de bir tıp fakültesi yapış ama doğru düzgün bir hastanesi bile yok.
  Kimse şunu demesin. Eğitim araştırma hastanesi tıp fakültesine Entegre diye. Hayır maalesef entegre olamadı olması da mümkün değildi. Şu an oradaki hastane ikinci basamak hastane gibi çalışıyor ve orada görevli Tıp fakültesi hocaları da kendini numune hastanesi doktoru gibi görüyor,bundan da hiç memnun değiller. İkinci bir husus Mevcut tıp fakültesinin kendine ait bir hastanesi olmadığı için beden bir tıp fakültesinde olması gereken branşlar ve teknik donanım bulunmadığı için Rize’de bir çok hasta hala Trabzon KTÜ HASTANESİNE gitmek durumunda kalıyor. Dekan beyin Rize ölçeğinde planlayıp projelendirdiği bu sağlık külliyesi Rizemize yeter ve artar diye düşünüyorum. Değil Rektör sağlık bakanı olabilecek bir Hekim olan Hocamıza ve projesine sahip çıkılmasını ilin yöneticilerinden ve siyasilerden rica ediyorum. Yoksa Rize çok şey kaybedecek. Saygılarımla.

 27. Ali Semiz dedi ki:

  Alakasız kişiler konuşuyor, konuşması gerekenler sus pus.

 28. MUSTAFA YILMAZ dedi ki:

  ÜNİVERSİTE HEYETİNİN İŞİ ARA SIRA RİZEYE GELİP ÇAY İÇİP TOPLANMAK DEĞİLDİR! BU KAOSU BİTİRECEK OLAN İSMAİL KAHRAMAN BAŞKANLIĞINDAKİ HEYETTİR! ÜNİVERSİTEYE UCUNDAN UFAK BİR DOKUNUŞ YAPILDI, NELER NELER ORTAYA ÇIKIYOR! BU İŞ NERELERE VARACAK, KİMSE BİLMİYOR! HEYET GECİKMEDEN OLAYA EL KOYMALI! BAŞKA YOLU VAR MI? İŞİN EN KÖTÜSÜ DE, İLGİLİ KİŞİLERDEN SES ÇIKMAMASI…

 29. Kordilinun Mustafa dedi ki:

  Biri de çıkıp demiyor ki Çaykur tarafından hastane yapılması için üniversitesiteye devredilen paketleme yerine daha ne yapılacaktı?
  Durun size söyleyeyim. Eski stadyum yıkılıp Rize Yatırım A.Ş. üyelerine Rezidans yapıldığı gibi buraya da halka arzedilmeden godomanlara güzel bir rezidans daha yapılabilir. Ne güzel olur dimi?

 30. HÜSEYİN HUTOĞLU RİZELİ dedi ki:

  RTE ÜNİVERSİTESİNE GELMEK İSTEYEN BİR ÇOK ANABİLİM DALI BAŞKANI PROFESÖR VE DOÇENT DOKTORLAR VAR BUNDAN ÖNCEKİ DÖNEMDE LİSTELER VERDİK FAKAT BU KİŞİLERİN RİZEYE GELMESİ NEDENSE GERÇEKLEŞTİRİLMEDİ NASİP OLMADI . RTE ÜNİVERSİTESİNİN KALİTELİ BİR KADROYA SAHİP OLMASINI İSTEMEYENLER VAR.OYSA SAYIN CUMHURBAŞKANI BİLHASSA TIP FAKÜLTESİNİN TÜRKİYE ÇAPINDA İYİ EĞİTİM VEREN TERCİH EDİLEN BİR FAKULTE OLMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPILMASINI SÖYLEDİĞİNİ BİLİYORUM.BUNDAN DOLAYI ŞABAN HOCAYIDA RİZEYE GÖNDERENDE CUMHURBAŞKANIMIZDIR.DAHA ÖNCELERİ TIP FAKULTESİNİ SIRF KENDİ MENFAATLERİ İÇİN İSTEMEYENLER ŞİMDİDE GELİŞMESİNİ İSTEMİYORLAR OLABİLİRMİ.YORUM YAPAN ARKADAŞLAR ARTIK UYANIN RİZELİ OLUN RİZENİN EN UFAK MENFAATİ İÇİN KOŞUN YARDIMCI OLUN CUMHURBAŞKANINA YAKIŞIR BİR İL VE ÜNİVERSİTE OLMASI İÇİN MÜCADELE EDELİM,BİRİLERİNİN VE RİZENİN GELİŞMESİNİ İSTEMEYEN KİŞİLERİN OYUNUNA GELMEYELİM .

 31. bozo dedi ki:

  rizeye rizeli rektör ve yöneticiler istiyoruz bunu bulmak zormu trabzonlu rektör istemiyoruz bu şehir reis in şehri ancak 20 yıldır en kötü yönetilen şehir neden 20 yıldır seni hep trabzonlu vali emniyet müdürü rektör kurum müdürleri yönetmiş içler acısı bir hali var artık rizenin sözde il bürokratlarımız bunları görmüyormu

 32. bozo dedi ki:

  ne demek eleştrmek talihsizliktir sen memleketin için hiç bir iş yapmayan ancak yıllardır o koltuklarda oturanlardan razımısın razıysan sende onlar gibisin yok razı değilsen herkes bunları heryerde söylemeli

 33. MEHMET DEMİR dedi ki:

  BU ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ, ÜNİVERSİTENİN GELİŞMESİNİ ENGELLEYEBİLDİĞİ KADAR ENGELLİYOR! BU DURUMU, İSMAİL KAHRAMAN VE EKİBİ GÖRMÜYOR MU? BU ENGELLEME ÇOKTA AÇIK YAPILIYOR

 34. MEHMET KAYA dedi ki:

  GÖRÜNEN O Kİ, ÜNİVERSİTEDE BASINA YANSIMAYAN GİZLİ KAPAKLI İŞLER DÖNÜYOR! BU ÜNİVERSİTENİN HEYETİ VAR! BAŞKANI OLAN NUSRET BAYRAKTAR BU KARMAŞAYI SONA ERDİRSİN! BELEDİYE BAŞKANLIĞI MİLLETVEKİLLİĞİ YAPMIŞ, HER ŞEYİ BİLİR! YETKİLİLER, MESELA İLİN VALİSİ BUNLARA EL KOYMALI! HAYRET, SES ÇIKMASI GEREKENLERDEN SES ÇIKMIYOR…

 35. HÜSEYİN HUTOĞLU RİZELİ dedi ki:

  2 GÜN ÖNCE CİMERE YAZDIĞIM YAZIMI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM CESARETİ OLAN BENİM GİBİ ADINIDA YAZAR TELEFONUNUDA Kİ KİMİN NE OLDUĞUNU KİMİN KUKLASI OLDUĞUNU BİLELİM.

  Sayın REİSİ CUMHURUM
  Ben Rizeli olarak Rize nin size yakışır bir memleket olması için yapılacak projelere destek olmak yardımcı olmak gerekirse koşturmak için her zaman varım.
  Rizeliyi siz daha iyi bilirsiniz hiçbir proje üretmez üretene de destek olmaz aksine yapılanı da engellemeye çalışır.ben yapmıyorum o niye yapsın,benim yok onun neden olsun benim bu işte menfaatim yok neden yapılsın bu düşünceler olduğu sürece proje üretilmediği sürece Rize ye yapılabilecek hiçbir şey olmaz.proje üreten Rizelilerde zaten Rize nin dışında sanayici olmuş tüccar olmuş Rizeyle bağlantıları zayıflamış insanlar.
  Sene 1984 te Malatya ya gittim gideceğim adresi sorunca bana hangi Malatya da diye sordular bende kaç Malatya var diyince bana cevaben yeni bir Malatya kuruldu orda olmasın dediler oysa rahmetli Özal bir yıllık seçilmişti bir yılda yeni bir şehir kurmuş.
  2009 yılında çocuklarımı üniversiteye kaydetmek için Eskişehir e gittim çocukların kalacağı apart ın sahibi nereli olduğumu sordu bende gururla Rizeliyim deyince oda bana ne mutlu size yıllardır başbakan Rizeli Rize de ne yatırımlar yapılmıştır deyince bende aradaki farkı gördüğüm için Rize Eskişehirin kenar mahallesi durumunda diye cevap verince şaşırdı ve nasıl olur dedi.
  Sayın reisi cumhurum Rizeliyi siz benden daha iyi tanırsınız,Rizeli hep bireysel işi için koşar memleketinin menfaati için adım atmaz atanı da engellemeye çalışır.
  Yerel tv de seyrettiğim bir oturumda üniversitenizin tıp fakültesi dekanı sayın Prof.Dr.Şaban Şimşek hocamızın bir konuşmasını izledim tıp fakültesinin yanında projesi çizilmiş maketi yapılmış Rize nin 50 yıllık sağlık sorununu karşılayacak kompleks için çalışmaların yapıldığını ve size sunulduğunu olumlu kararlar verildiğini yatırım için gerekli yerlere talimat verildiğini inşallah kısa sürede onaydan çıkacağını fakat ne rektörün nede STK ların ve kimsenin destek olmadığını herkesin yardımcı olup desteklemesi gerektiğini söyledi.
  Biz Rizeli olarak yıllarca ovit tüneli için mücadele verdik Allah sizden razı olsun hayallerimizi gerçekleştirdiniz.önemli olan şuki nedense ovit tüneli temeli atıldıktan sonra hiç gündemde olmayan ,tartışması bile yapılmayan batımızdaki ilde Zigana ve Maçka tünellerinin yapımına başlandı Gümüşhane tünelleri yapıldı tabi ki gerekliyse ülkemiz için yapılması gerekir.
  Temelini attığınız Rize- Artvin hava alanı yapımını engellemek için her türlü çabayı sarfettiler onlardaki mantalite bizde varsa Rize de neden olsun,bizde yoksa Rize de hiç olmasın.bunların altında yatan gerçek Rizeli bürokraside zayıf, yıllardır Rize valisi Trabzonlu rektorümüz Trabzonlu genel müdürler hakeza öyle.
  Bir dergide eski FB kulübü başkanı Ali Şen in Rizeliyi anlattığı çok güzel bir yazı vardı biz Ali Şen in anlattığı Rizeli ne zaman olacağız ,hep birilerinin engelinemi takılacağız hiçbir projemiz olmayacakmı,neden yapılanı desteklemek yerine engel olmaya çalışacağız.
  Sayın reisi cumhurum Rize size yakışır bir il olamadı bu konularla ilgili bir vatandaş olarak belediye seçimlerinde hazırladığım ve tüm başkan adaylarına verdiğim Rizede gördüklerim adlı başlıklı dosyamda her şey yazılı.
  Ben bir Rizeli olarak sizlere görüşlerimi bildirmek yapılan ve yapılacak işlere destek olmak koşmak isterim,her zaman yanınızdayim bilesiniz.sevgi ve saygılarımla Allah yar ve yardımcınız olsun.
  Hüseyin HUTOĞLU
  0532 261 22 24

 36. hakiki rizeli dedi ki:

  RTE ÜNİVERSİTESİNDE YAPILACAK OLAN SİMİLASYON MERKEZİNİN MALİYETİNİN NE OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ .TÜRKİYEDE ÜNİVERSİTELER ARASINDA 1 NUMARA OLACAK OLAN RTEÜ VE RİZEMİZ ÜLKE GENELİNDE KONUŞULACAK HALE GELECEK BUNUNDA RİZEMİZE EKONOMİK KATKISI OLDUKÇA FAZLA OLACAKTIR BUNU BAŞARAN SAYIN ŞABAN ŞİMŞEK HOCAMIZA VE EKİBİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

 37. Rizeli dedi ki:

  Bilip bilmeyen herkes bişey yazmız. Şabam bey kişi olarak iyi biri olabilir ancak idari görev aldığı her kurumda sorunlar yaşamış. Hekim ladrosuda bakıyorum herkes sallamış bişey. Şuanda kadro olarak en zayıf araştıröa hastanelerinden biri. Atmakta milletin üstüne yok. Şaban hocanın partizanı olabilirsiniz lakin rizedeki hekim sıkıntını göz ardı etmek akıl ları bir durum değil. Farabiye çocuk polikliniklerinin olduğu yere yukarda yorum yazanlar gidip bir baksın yarısı rizeden gelen hasta! İnsanın başına gelmeden anlamaz bazı şeyleri. İllede yolunuz farabiye düşünce mi anlayacaksınız hekim sıkıntısını.Aklı selim idareci elin de çekiçle değil kazandırdığı hekim kadrosuyla poz verir

 38. Emrah beşikçi dedi ki:

  Rizeli senin adın yokmu

 39. Milliyetci rizeli dedi ki:

  Eyy rizeli kardeslerim tutturmussunuz bir sehir hastanesi sagir sultan duydu siz duymadinizmi sayin cumhur baskanimiz sehir hastanesi kucuk illerde olmaz rizeye hic gerekyok demedimi ..rizenin saglik alaninda neye ihtiyaci oldugunu birakinda tip fakultesi kokenli tip doktoru isin ehli ustasi yillarin tecrubesiyle yogrulmus tip adami karar versin okadarolsun..

 40. Anonim dedi ki:

  Way be saban hocanin gittigi yerlerden kavga ederek ayrildigini biliyorsaniz neden kavga ettiginide iyice ogrenin bence..burdan sallamak ne kadar kolay.saban hocam yer konusunda paketlemenin yeri icin israr etmesinin sebebide ortada siyasillerlede ta basindan bu yana surekli davet edip her ayrintiyi paylasmistir.rektor bey nerdeymis bu saate kadar..,cumhur baskanimizin onay verdigi bir projeye burdan karsi gelmek de ayri bir konu..ilginc..
  Hangi akla hizmettir cozemedim bu saatten sonra cumhur baskanimizin onay verdigi bir projeye kostek olmak

 41. evladı vatan dedi ki:

  İşte, tam beklenilen oldu. Üniversitedeki fetoşçu avane, Şaban Hocayı kumpaslamak için düğmeye bastı. Şaban hocanın aleyhinde bir ağızdan yaptıkları yorumlara bak sen: safi fetoşçu ağzı, yok oymuş yok buymuş. x şimdi hakkında teknik tespit yapılsa çok muhtemelen, şaban hocayı hiç tanımayan alakasız birisin. Şaban hoca profesörken, müsteşarken siz ortada yoktunuz daha. Konuşmanızdan, yazmanızdan bile anlarız biz sizi, gidinin fetoşçuları. Araştırsan bak kimler çıkacak Şaban hocaya laf atanların arkasından ve onların arkasından. Tehlikeli sularda yüzüyorsunuz fetoşçu hainler. Üniversitede biraz saklanınca bir özgüven geldi fetonun yamaklarına, atlattık sanıyorsunuz değil mi ? Öyle ya gene pis tezgahlara başladınız orda burda. Bakın fetonun uşakları, bu sefer o tezgahlarınız başınıza geçer, biliniyorsunuz, zaten eninde sonunda alınacaksınız, akıllı olunda gün evvelinden alınmayın. Şaban hocayı harcayamazsınız, çok ağır gelir altında kalırsınız. Şaban hoca devletin adamı ve devlet adamıdır. Bu yazdıklarıma, gavura kiraladığınız kafalarınız basmaz ama Türkiye Cumhuriyetine ihanet etmenin ne olduğunu her fetoşçu (kafası basmasa da) zamanı geldikçe çok iyi öğrenecek hiç merak etmeyin.

 42. kızma birader dedi ki:

  Rizede asrın belası kelebeği araştırma için 5 kuruş bütçe ayırmayan zihniyet hastaneyi neden ana tamirin oraya ister hayır dua değildir

 43. Gizli özne dedi ki:

  Tablo gurur verici herkesin her konuda fikri var maşallah daha kadroların atamaların hangi makamdan yapıldığını bilmeden dekan doktor getirmiyor demek kadar talihsiz yorum olamaz. Önce 1 yıldır üzerinde çalışılan hastaneye karşı çıkıldı şimdi ise yeri. Amaç çözümse Rizeye bir şeyler kazandırmaksa Rizeyi kalkındırmaksa. Karalama kampayanlarını kenara bırakıp ortaya daha güzel proje koyup fikir üretmektir. Ülkemiz ve Rizenin kalkınması bu tarz yaklaşımlara bağlıdır tabi eğer fikirlerinizde yorumlarınızda samimiyseniz…… Sanırım mesele üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

 44. pektaş dedi ki:

  KTÜ ye bakın Tıp fakültesi -araştırma hastanesi – diş hekimliği fakültesi-hemşirelik bir arada kompleks burdada böyle olması lazım bizde onkoloji hastaneside var

 45. cevap dedi ki:

  ne bilir ne dersin be densiz ne çekiyormuş muhafazakarlar. fitne yaymayın millete yaptığın suçtur yalan yere kışkırtma yakışmadı

 46. kale53 dedi ki:

  Tıp fakültesinin yanında hastaneyi istemeyip uzaklaştırmaya çalışanlar tıp fakültesinide hastanenin yanınamı yapacaklar. kısır düşünmeyelim şaban hocanın hakkını yemeyelim yeni hastanenin emaresi okunmazken şaban hocamız bu projeyi yaptı köstek olmayalım destek olalım.

 47. sarı selim dedi ki:

  bencede diş hekimliği fakültesinin temelini paketlemenin yanına atan zihniyet neden hastanenin ana tamirin orda olması gerektiğini söylerler. düşündürücü ???manidar.???

 48. Karındaş dedi ki:

  Hastane projesinin hiç bir kenarında köşesinde yer almayanların konuşması fikir beyan etmesi ayrı bir ironi. Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışılan proje bugün neden bu kadar tartışılıyor anlamak mümkün değil. Rize bürokrasi si bu zamana kadar nerdeydi neden tek kelime etmedi neden katkıda bulunmadı neden projeye yön vermedi. Proje reise kadar gitmiş Ankara bürokrasisini aşmış tam hayata geçecek engeller çıkarılmaya başlanıyor. Açıktırki Akpartinin içinde ve yakınındaki devlet düşmanı akpliler temizlenmedikçe bu işler hep böyle devam edecek.

 49. Çayelili dedi ki:

  Şaban Şimşek hoca hiçbir istikbal kaygısı gütmeyen elini taşın altına koymuştur. Gecesini gündüzüne katarak bir proje ortaya koymuştur. Bize düşen köstek değil maddi ve manevi yanında olmaktır.

 50. YETER ARTIK dedi ki:

  Rektör bey eğitim araştırma Hastanesine bazı bölümlerde Prof. alımını nasıl durdurduğunu 2013 de hastaneye asistan alamadığını ve 4 sene de tıp fakültesine ve üniversiteye ne faydası olduğunu çıksın anlatsın. Bu işler 450 bin tl ye araba almaya benzemez. Aslında şaban hoca 4 yıldır kimsenin diyemeğini diyor şimdi rektör beye. Anlatılacak o kadar şey varken herkes susuyor açık kapatıyor. Hastanemize asistan ve Öğretim Üyesi alınamazken TORPİL ile işçi alınıyor. Son sözüm kimsenin ahı kimsede kalmaz.2013 ü iyi hastırlayın…

 51. Bilgisayar kurdu dedi ki:

  Dekan hocanın 11 aydır hekim sayısını ve kalitesini arttırmak için neler yaptığını bilmeden ve bilip de bilmemezlikten gelenler aslında fakültenin nitelikli tıp fakültesi haline gelmesini engelleyinin de kim olduğunu biliyorlar…
  Rize’de herkes Tıp Fakültesine işinin ehli hekimlerin niye gelmediğini ya da gelenlerin de neden ayrıldığını ve gönderildiğini gayet iyi biliyorlar…
  Dekan hocayı doktor getirmemekle suçlayanlar, Rize’ye son yapılacak mecburi hizmet kadro atamalarını gördüklerinde/duyduklarında ne diyecekler…
  Tıp Fakültesine getirilmek istenen doktorların kadrosunu dekanlık mı rektörlük mü açıyor, son karar kimin, bu konuda son kararı rektör vermiyor mu? Dekan hocanın binbir zahmetle bulup Rize’ye Tıp Fakültesine kazandırmak istediği nitelikli, kendini kanıtlamış hocalar için var olan kadroları Rektör niye açmıyor?

 52. Çayelili dedi ki:

  Büyük şehir adayı ilimizde doğru dürüst yoğun bakım yok bundan kimse bahsetmiyor herşey günü birlik bina var içi boş gidin rte kapısında duran hasta yakınlarına bi sorun bakın neler anlatıyolar yazık bu rezil hizmeti hak etmiyoruz daha iyisine layığız vatandaş olarak paran varsa özelde iyi hizmet buluyor parandan dolayı adam yerine koyuluyosun

 53. Bozo dedi ki:

  Ne sandınız arkadaşlar senin reisin ülkeyi yönetir ancak sen rizeyi yönetecek bir tane rizeli bulamazsın rektörün trabzonlu valin trabzonlu me sanıyorduk bu şehre yatırım mı olacak meydan projesine bi bakın asrın fiyaskosu rize için hani nerde secimde vaad edilen projeler ovit tüneli güya bitiyor ancak ovit e ulaşacak yollarda bir çivi dahi çakılmıyor hani nerde senin resim paylaşmaktan başka bir işe yaramayan x yöneticilerin neredeler bu şehri yönetenler belli onlarda hiç bir yatırıma izin vermiyorlar rizelide bu sizde bürokratlara yalakalik olsun diye başkanım başkanım diye peşlerinde gezsin

 54. Rizeli dedi ki:

  Bir defa dekanın televizyonda yaptığı açıklamalar büyük bir talihsizliktir. Türkiyenin hiçbiryerinde canlı tayında Rektörü, Valiyi ve ilin Milletvekillerini eleştiren bir dekan bulamazsınız.iki, amacımız Rizeye vizyon bir hastahane yapmaksa, amacımız Rizenin 50 yılına hitap etmekse, amacımız Artvine ve Gürcistana hitap eden bir bölge hastahanesi yapmaksa bu paketlemenin oraya olmaz. Böyle bir hastahaneyi 40 dönümlük Paketleme çay fabrikasının yerine yapmaya kalkmak en hafif ifadeyle Rizenin ufkunu daraltmaktır, Rizenin geleceğine köreltmektir. Anayol kenarına, 40 dönüme hastahane yapılmasını savunanları anlayamıyorum. Orhan Yazıcılar il sağlık müdürüne, il başkanına, Valiye, Milletvekillerine ve Bakana sorsun bakalım orayı istiyorlarmı. Akıllı olalım lütfen. Bu güne kadar çalıştığı her yerden kavga ederek ayrılmış olan Şaban Hocanın peşine takılmayın. Tıp fakültesinde muhafazakar doktorlar ne sıkıntılar çekiyor bilen var mı.

 55. Rizeli dedi ki:

  Şaban Hoca bir senedir televizyon da Rize’de Rize için en doğru ve iyi olan Hastsne projesini anlatıyor proje başlayınca mı rahatsız oldunuz Rektör ve yalakaları bir RİZELİ olarak en zoruma giden şeyde ne zaman Rize için iyi şeyler konuşulmaya başlansa veya yapılmaya başlansa sanki aynı yerden koro halinde mahalle dedikoducuları ve kasaba siyasetçileri dedikodu yapmaya başlıyor yazık Güzel Rizeme.Hem trabzonlu ilahiyatçı rektör ne anlar tıptan hastaneden Rize’nin yardımına her zaman Rizeliler koşmuştur.

 56. Rize Sevdalısı dedi ki:

  Trabzonlu ilahiyatçı akademisyen Rektör köyündeki siyasi çalışmalar ve sandık sonuçlarıyla ilgilendiği kadar Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Tıp Fskültesi ile ilgilenmesini beklerdik Ama heyhat nerde koltuğunu koruma peşine düştü. Tıp Fskültesi sürekli kan kaybetti komaya girdi. Cumhurbaşkanımız Şaban Hocayı gönderdi Şaban Hoca Rize için iyi şeyler yapmaya başlayınca mı Rahatsız oldunuz Trabzonlu Rektör ve Rizeli avaneleri. Cumhurbaşkanımızın dinleyip desteklediği projeyi dinlemeden anlamadan sabote ederek mi Rize’ye hizmet edeceksiniz. Pes doğrusu Şaban Hocam Allah yolunu açık etsin Rize’ye hizmet gayretini artırsın. Rize’ye hizmetin önündeki en büyük engel Rize’ye hizmet edenlerin sürekli dedikodusunu yapanlardır.

 57. Dış kapının mandalı dedi ki:

  Yapılması planlanan ve yapılacağına inancım tam olan hastanenin yerini tartışmaya açanların dünya görüşünü gülerek okuyorum.Mevcut eğitim araştırma hastanesi kar zamanı kapanırken tek yön yolu varken konuşulmayan ulaşım sorunu. Otoban kenarında yapılacak hastane için mi ulaşım yok deniyor.Herkes elbette fikri olacak ama bugüne kadar nerdeydiniz demezler mi adama yaklaşık 1 yıldır bu çalışmanın merkezinde biri olarak söylüyorum. Gaza gelip yanılgıya düşmeyin. Dışardan biri olarak söylüyorum Şaban hocam Rizeye ve Rizelilere verilmiş en büyük nimettir. Son olarak yorumları okuduktan sonra en sevdiğim söz bir kez daha aklıma geldi. HİÇ BİR BAŞARI CEZASIZ KALMAZ.

 58. Mühendis Hasan dedi ki:

  Öncelerikle şehir hastanesi diye ısrar edenlerin bilmedikleri bazı konular var. Bir şehir hastanesi bir ilde kurulabilmesi için en az 250 dönümlük bir alan lazım, sağlık bakanlığı bunu şart koşuyor. Ayrıca günlük hasta sayısının belirli bir seviyenin üstünde olması da gerekiyor. Ayrıca bir yerde şehir hastanesi kuruluyor ise o şehirdeki diğer hastaneler de kapanması şartı var. O zaman yeni kurulan valiliğin yanındaki vakıf malı hastane ne olacak? Hem şehir hastanelere büyük illerde kurulacakmış. hem bu nüfusu az olan Rizemiz için pek rantabl da değil. Yani anlayacağınız şehir hastanesi Rize için hayal. Bunu gören Şaban hoca alternatif bir projeyi büyük emek ve güçlükle Allah ondan razı olsun. Belki de bu proje olmasa Rize sağlık yönünden başkaca yatırım alamayacaktı. Bir de düşünün bir ilde tıp fakültesi var ama ona bağlı bir hastane yok, Olacak iş mi bu?
  Bu proje ile Fakültemiz güzel bir hastaneye sahip olacak. Tabiki biz de isteriz şehir genişlesin ancak Tıp fakültesi ordaysa hastanede yanında olmalıdır yakışan da budur.Son sözüm Paketlemenin yeri yıllar önce bir hastane yapılması için Üniversiteye devredilmişken biz neyin kavgasını veriyoruz?? Yoksa bu yer birilerine peşkeş çekilmesi için çok mu değerli?

 59. işin doğrusu dedi ki:

  arkadaşlar yeni yapılması planlanan hastane tek başına değil onkoloji hastanesi-var olan hastane- tıp fakültesi ile beraber olması şart ana tamirin orda olması diğer yapılarında orda olması gerektirdiğini düşünün artı masraf ve o arazi hepsini alma mümkünatı yok birde yapımına yeni başlanan diş hekimliğinide bu kompleksin içinde olduğunu düşünün-yeni başlanan diş hekimliğinin temelinin atanlar neden anatamirin oraya atmadılar temelini de paketlemenin oraya attılar bu kompleksler birbrinden ayrılmaz. ayrıcalığı yan yana olmalarıdır eğitim ve sağlık kopleksleri iç içe saygılar

 60. Anonim dedi ki:

  Emre bey bilip bilmeden konusuyorsunuz saban hocanin ne is yaptigi nelerle ugrastigi gayet acik ve net ortadadir bilenler biliyor.bilmemek ayip degil ogrenmemek ayiptir sizede anlatayim da ogrenin.dekan bey geldiginden buyana bir cok kaliteli isinin ehli hekimleri arayip buldu ama sayin rektorumuz onay vermemis vermissede bir kacini binbir zahmetle vermistir.halen bos kadrolara dekan hocam hekim bulup getirmek istiyorfakat hastane konusunda oldugu gibi bu konuda da kostek oluyorlar. Malesef..bisey daha dekam her zaman gundemde olan bir akademusten profesor yazar mimar ne derseniz deyin.onun reklama kendini gundeme tasimaya ihtiyaci yoktur.bunu dekan hocanin gecmisini bilen iyi bilir hele hele makama koltuga hic ihtiyaci yotur.bilmem anlatabildimmi emre bey..

 61. Şenol Eyüboğlu dedi ki:

  Arkadaşlar hiç bir şey yapmamak bir şey yapmaktan daha kötüdür diyerek başlamak istiyorum Bütün yorumları okudum üşenmeden herkes yok o öyle dedi bu böyle dedi birbirini eleştiriyor Rize için önemli olan bir şeyler yapmaktır Şaban hocam da bu kısa zaman da ne yapabilirim demiş gecesini gündüzüne katarak bir ekip kurmuş bir şeyler planlamış yapmaya çalışıyor siz destek olup yardımcı olacağınıza ona köstek olmaya çalışıyorsunuz Arkadaşlar Rize de en zor olan arsa üretmektir bunu çoğunuz biliyorsunuz öyle 250- 300 mt kare yer üretmek imkansızdır bu vesileyle elde olanı nasıl verim li hale getirir kullanirizin onun peşinde olmamız lazım Şaban hocam da onu yapmanın peşin de siz daha iyi bir yer veya daha iyi bir plan yaparsanız onu da oturur tartışırız yoksa işe takoz olmaktan başka bir şey yapmamış oluruz Rize için

 62. Anonim dedi ki:

  Siz cok biliyosunuz ya rizeye neden isin ehli kaliteli hekimlerin gelmek istemedigini gelenlerinde nasil gonderildiginide biliyosunuzdur.onlarida anlatin bari..dekan hocanin tulumalep ettigi kadrolara neden rektor beyin onay vermedigini de biliyosunuzdur.ne kadar guzel taziyosunuz bunlarida yazin

 63. Doktor dedi ki:

  Havva hanım Ağzınıza sağlık efendim, gerçeklerin ta kendisidir söylemleriniz.

 64. Elif dedi ki:

  Projeyi detaylı olarak bilen biri olarak şunu söyleyeyim ki Şaban hocamız en başından beri rizeli siyasilerden hep destek bekledi. Hatta en son programında da gelin bu projeyi elele yapalım çağrısında bulundu. Kimseden ısrarla ses çıkmıyor. Ki bu proje maketiyle beraber Cumhurbaşkanı, Başbakan, sağlık bakanı ve müsteşarı gibi mevkilerle istişare edildi ve onay aldı. Teknik şartlar tabi ki tartışılır/iyilestirilir. Sıkıntı o değil. Siyasilerin biraz aklı olsaydı projeye sahip cikarak kendilerine de reklam payı cikarabilirlerdi ama egolari bu konuda yanlış yapmalarına sebep oldu 🙂 Amacımız halka hizmet olsun şahsi banka hesaplarına değil.

 65. Doktor dedi ki:

  Dünya beş’den büyük

  Üniversiteler 1’den büyük !!!

 66. MUSTAFA DEMİRCİ dedi ki:

  ŞU HAKLIDIR BU HAKLIDIRDAN ZİYADE ÖNEMLİ OLAN ŞEY, ÜNİVERSİTENİN İYİ YÖNETİLMEDİĞİDİR! REKTÖRDEN HABERSİZ DEKAN İŞ YAPIYORSA NİÇİN HESAP SORMUYOR DEKANDAN? AYRICA KONU TA CUMHURBAŞKANINA KADAR GİTMİŞ, SAYIN REKTÖR BU ZAMAN ZARFINDA NİÇİN BASINA BİR AÇIKLAMA YAPMAMIŞ? YOKSA İŞİN DAHA KARMAŞIK HALE GELMESİ İÇİN Mİ BEKLEMİŞ? HER ŞEY İNSANIN AKLINDAN GEÇİYOR!!!

 67. Ali Semiz dedi ki:

  İlin milletvekilleri olaya el koyup bu kargaşayı bitirmeli! Arada ezilen Rizeliler oluyor, kaybeden Rizeliler oluyor……

 68. Havva dedi ki:

  Yorumlariniziokuyorumda herkez mimar olmus muhendis olmus. Yeni bir hastaneye ihtiyacimiz oldugu bu kadar aciķen ve suan elimizde cizimleri bitmis yeri belli olmus bir proje varken buna sahip cikmak yerine birbirinizi yiyorsunuz. Yazik gercekten yazik. Evet hastanede ciddi bir hekim sikintisi mevcut. Ama yeni ve tam donanimli bir hastaneye sahip oldugumuzda bu sikintida ortadan kalkacaktir. Hic bir dr alaninda eksikliklerin oldugu bir yerde durmak istemiyor.
  Bu yuzden Saban hocamizi tebrik ediyorum ve rize halkini bu projeye sahip cikmaya davet ediyorum..

 69. Hakiki rizeli dedi ki:

  İşin iç yüzünü bilmeden rektörün adamları yargısız infaza başladı saygıdeğer rizeliler bugüne kadar rizeye bir şey yapılmamışsa hep bu xxlu yöneticiler sayesindedir artık bunları rizede görmek istemiyoruz

 70. Anonim dedi ki:

  Madem okadar akillisiniz cesaretlisiniz isminizi yazma cesurlugunuda hosterseydiniz keske..

 71. Emrah beşikçi dedi ki:

  Hiçbiriniz Şaban hocanın tırnağı olamazsınız bee

 72. hakiki rizeli dedi ki:

  yazılan yazıları okuyorumda şaşırmamak elde değil bu güne kadar rizemize hiç bir şey yapılmamışsa bu yorumları yapan zihniyetlerin yüzündendir isim vermiyorlar çünki nereli oldukları meydana çıkar kime yalakalık yaptıkları belli olurdiye. sayın ndekan şaban şimşeğin bu işlere hiçmi hiç ihtiyacı yok sadece rizeli oluşu onu bir şeyler yapmaya itiyor r.t.e ünüversitesi göz ana bilim dalı başkanı iken ne zorluklarla cihaz ve ekip kurduğunu bizzat ben biliyorum göz bölümü karadenizde konuşulur hale gelmişken malum zihniyetler onu ve araştırma hastahanesini yerle bir ettiler işte bu zihniyetler yine birileri için devredeler ama başaramıyacaklar çünki işi bilen rizeliler şaban hocayla beraberler. rakip zihniyetler kendi çöplüklerine geri dönsün ve işlerine baksınlar. RİZE İÇİN KİM İYİ BİRŞEYLER YAPIYORSA BİZLER ONUN YANINDAYIZ.BUGÜNE KADAR RİZEDE GÖREV YAPAN TRABZONLU BÜROKLATLAR HEP ÖNÜMÜZÜ KESMİŞLERDİR BUNDAN SONRADA OLDUKLARI SÜRECE KESECEKLERDİR KESİNLİKLE BUNDAN SONRA MÜMKÜNSE İSTEMİYORUZ..

 73. Emrah beşikçi dedi ki:

  Bu rektör Trabzonlu dimii… Daha ne bekliyirsunuz

 74. rizeli dedi ki:

  mayıs 2018 de yeni rektör seçilecek.yök ilana çıkacak.rektör olmak isteyenler başvuru yapacak.yök başvuranlar arasında 3 kişiyi cumhurbaşkanına gönderecek.

  Rektörlük görevi meşakkatsiz bir görevdir.aylık geliri 25-30 bin arasındadır.Lüks dubleks lojmanlarda otururlar.yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri olur.

 75. Ali Sevinç dedi ki:

  Şu aşağıda VATANDAŞ Rumuzuyla yazılar yazan arkadaş her halde Kukudalıdır. Ne çok rahatsız olmuş. Rektör bey belki de onun kadar rahatsızlık duymamıştır. Zaten baştan aşağı hatalıdır.
  Burada Devletin en zirvesindeki Değerli Cumhurbaşkanımız bu konuda aylar önce bilgilendirilmiş, her şeyden haberi vardır.
  Ancak Cumhurbaşkanımız Rektör’ün Şaban Hocayı hiç bir zaman ciddiye almadığını nereden bilsin. Bu yazı çok iyi oldu. Çünkü kim ne yapmak istiyor; kim de engel olmak istiyor. Her şey net ortada Orhan Hocama teşekkürler. Bu tarz haber ve Programları yapmaya lütfen devam edin. Bir çok gizli olaylar ortaya çıkmış oldu. Sağol Hocam…

 76. Rize dedi ki:

  Bu konuya en iyi cevabı sayın cumhurbaşkanı zamanı gelince verir bence. Ülke nelerle uğraşıyor siz burada neleri tartışıyorsunuz. Altı üstü kaç tane hekim, branş varki araştırmada? Pediatri bölümünde birçok branşta tek bir hoca bile yok önce şaban bey bu açığı bir kapatsın. Yoksa koca koca hastaneler yapın cihazlar getirin ehil uzman doktorlar olmadıktan sonra ne işe yarar! Rizenin neminde küflenip gider hepsi. Bir Allahın kulu çıkıpta yeterli hekim kadromuz yok demiyor? Takmışlar kafayı dinayı hayırdır binanın ihalesini siz mi alacaksınız. Sayın Yazıcılar o kadar rize sevdalısısanız ve seviyorsanız buranın insanı önce hekim eksikliklerini yazın yada şaban beye söyleyin 😉 Rizeli önce rizeden her branşta hekim olmasını istiyor!

 77. Mürteza Keskin dedi ki:

  Arkadaşlar.. Yorumları okuyorum da gerçekten çok yazık.
  Şaban Şimşek Hocamızı eleştirenler onun ne yapmak istediğini bilmeyenlerdir. Çünkü onu Rektör anlayamadı, sizler nasıl anlayacaksınız. Bakın bu proje Rize için hayati önem taşıyan bir proje. Bunu ciddiye almayan Rektör çok yanlış yapıyor.
  Bir arkadaş Rektörün işi yok da her yoruma cevap versin.. Diyor..
  Arkadaşım bu Rektör bugüne kadar Üniversite adına hangi başarıyı gösterdi de burada cevap vermesine gerek yok diyorsun. Onda sadece çekememezlik var. Enaniyet var. Bu kadar.

 78. Mustafa İPEK dedi ki:

  Biraz İnsaf, başlıklı yazıyı yazan kişi keşke adını yazma da korkak davranmasaydın. Çünkü çok iyi tahlil ettin sizi tebrik ederim.

 79. Aciz bir kul. dedi ki:

  Emre, büyüklaf konuşmuşsun ama Şaban Hocanın Tıp Fakültesi Dekanlığına REİS’in onayı olmadan atanmayacağını biliyorsun. Onun için Şaban Hocaya attığın taşlara dikkat et, “atanması talihsizliktir” filan diyerek eleştiri sınırını ve haddini aşma.

 80. Ali Sarı dedi ki:

  ANADOLU, SANA NE AHMET BEY İSMİNİ AÇIKLADI ÇOK DOĞRU BİR TESPİT ETTİ. SENDE AÇIK KIMLIĞINI YAZDA BAKALIM TETİKÇİMİSİN.

 81. MUZAFFER DELİBALTA dedi ki:

  AHMET BEY SİZİ TEBRİK EDERİM. TAM TESPİT ETMİŞSİNİZ. İKİSİNİN ARASINA MEMLEKET FARKI VARDIR.

 82. Hakiki Rizeli dedi ki:

  Vatandaş Rıza, çok bıkmış gibi gözüküyor sun ama gelişmelerden bir habersın. Şehir hastahanesi mevcut sanayi sitesi, sebze halı ile öğretmen evine kadar bölümde yapılma kararı verildi. Sanayinin taşınması içinde bakanlar kurulu karar alındı bileşim.

 83. Rizeli Esnaf dedi ki:

  Hekim, bulalım derken beş yıl geçti. Bir olsun sen hekimlik yap. Ona mühendisler karar verir.

 84. Rizeli Esnaf dedi ki:

  Sana ne sen üniversite yorumcusu musun. Şaban hoca milli eğitim de Müsteşar yardımcı olarak çalıştığında, hüseyin hoca doçent değildi. Yoksa akrabasımısın.

 85. AHMET KARA dedi ki:

  SAYIN REKTÖR HER YORUMA TABİİ Kİ CEVAP VERMESİN, FAKAT BU KONU GİBİ ÖNEMLİ BİR KONU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPMASI GEREKMEZ Mİ? BU POLEMİĞİ KİM SONA ERDİRECEK? VE BU POLEMİK YÖNETİMİ ALTINDA OLUYOR!

 86. rizelli dedi ki:

  bir göz ameliyatı oldunuz diye bukadarx etmenin sebebi nedir orhan yazıcılar.. devamlı dekanı tv ye çıkartıp üzerinden prim yapıyorsunuz. siz onu bunu bırakın da derdiniz nedir ondan bahsedin ne manfaatiniz var. hastane yeri üzerinde tartışma var hastane yapılması üzerine yok.. demekki bir hastane yapılacak.. daha öncede düzköydemi yapılsın pazarköydemi yapılsın tartışması kampanyaları vardı.. ozamanlar hi konuşmadınz şimdi nedir yaranız. yoksa rektör size çok yüz vermiyor diye mi..??

 87. Anadolu dedi ki:

  Rektörün işi gücü yok. Her yaxıya her yoruma cevap versin iyi da

 88. Rizeli dedi ki:

  Rektör maalesef işi ehline değilde farklı hesaplar uğruna Rize’yi değil kendini düşünmektedir. Yönetme kabiliyetini yitirmiş ve sözüm ona ilgili olduğunu gösterme çabasına girerek hepten çuvallamıştır.

 89. AHMET KARA dedi ki:

  BİRÇOK KİŞİ REKTÖR ADINA KONUŞUYOR, REKTÖRÜN DİLİ YOK MU? ÜNİVERSİTEYİ KİM İDARE EDİYOR? EDEMİYORSA İSTİFA DİYE BİR KURUM VAR! REKTÖR YA İŞİ ELE ALIP HALLETSİN YA DA ÇEKİLDİN! RİZE ARTIK BU POLEMİKLERİ KALDIRAMIYOR…

 90. mimar dedi ki:

  aynen katılıyorum

 91. Emre dedi ki:

  Şaban hocanın geliş nedeni hekim kadrosunu güçlendirmektir. Ancak bunda başarısız olmuş ve başka işlere ve özelliklede reklamlara yönelmiştir. Bu tür insanların rizeye katkı sağlaması mümkün değildir. Rizede işleyen bir bürokrasi var öyle şaban bey istedi diye rasgele hastane yapılmaz. Böyle deli zırvası bir yazı neden kaleme alınır? Rektörlük sayın Cumhurbaşkanına danışmadan iş yapmaz. Burada eleştiride bulunanlar rektörü değil dolaylı yoldan devletin başını eleştiriyorlar. Ne oldu da “reis biz senin arkandayız” söylemlerinizden vaz geçtiniz. Şaban bey rize için büyük bir talihsizliktir. İcraatsız reklamcılık rizemize zarar vermekte. Ayrıca burada devleti temsil eden rektörlük makamıdır. Bunun hılafına bir dekanın davranması kafasına buyruk olması bu işler için ne kadar yetersiz olduğunu gösterir. Şaban beyin rektörlüğünü isteyenler hayalde olsa gerçekleşmesi durumunda ilk isyan edecek böyle de rektör mü olurmuş diyecek kimselerdir.

 92. VATANDAŞ dedi ki:

  X Sayın Orhan Hocam ; hayatınızda hiç hasta veya hasta yakını olmanın dışında bir hastaneye daha doğrusu hastane inşaatına girdiniz mi ? Muhtemelen cevabınız hayırdır . O zaman bırakında bu işi profesyoneller yapsın. Size sadece şu kadarını söyleyeyim yapılması planlanan bir hastanenin arsa alanı hesaplanırken yatak başına 200-250 metrekare arsa olarak planlanır. Yani toplam arsa miktarı yatak sayısı X 200 metrekaredir. Gerisini siz düşünün X

 93. VATANDAŞ/RIZA dedi ki:

  ALİ DERMAN.sen şaban hocanin yaverimisin.hocan tek başina gündem yaratmaktan başka ne işe yarıyor.bu rizenin ticaret odasından tutunda,tuttuğunu koparabilen vekilleri varken,kendi çıkarları için birşeyler yapmak adına gündemden düşmemekten başka ne eder.onun ne pröjesi lazım nede,çekiç alıp duvar kırması.hastenenin içii dışını gezip,hastanedeki ağlanacak vahlanacak durumlara çare arasın.bu işler,siyasilerin,ve oda başkanlarının kurum kuruluşların işi olmalıdır.yorum ederken,burda yazanları değil,kendi işini yapamayanları kınayanları karalamayın.milliyetçi olun.sizler gibi şehir fitnecileri olursa,rize bir adım ileri gidemez.burda ben bukadar yazdım,x rizenin yaralarına parmak basardın.şaban beyin yağsız tavasına yumurta kırmazdın.ha senı birköşeye koymuşta başka köşe istıyorsan,onu burda ytazarak değil,şaban hocanın gözüne girerek alırsın.oldumu..unutma yxa bir edabı üsülü vardır.

 94. VATANDAŞ dedi ki:

  Siz hala şehir hastanesinin yerini bilmiyormusunuz trabzon akyazı stadı tesislerinin yanında yapılacak rizeye ne lazım hastane.Rektör trabzonlu olursa tabiki trabzona yapılacak günaydın rizem uyu

 95. İsmail DİLSİZOĞLU dedi ki:

  İşte Rizelilerin acizliği ve nekadar okuduklarını anladıkları ve kimlere aracilik etikleri,kimlerin yandaşları olup destekledikleri,yorumunda.vay zavallım rizemle başlayan,syn RECEP KOYUNCU kardeşimizin bir nebzede olsa,konuya halkın ve bizlerin anlayacağı dilden sezenişiyle,VATANDAŞ/RIZANIN nedemek istediğinide anlamak istemeyen,biri orhan hocasına kıyak eden,diğeride şaban hocanın yalakalığını eden,her,şaban hocanın her yazısında,hocam doğru dıyor dıyen bu RİZE DUŞMANI,ALİ DERMANIN.BURDA KİMSEYİ KARALAMAYA VE YORUM EDEN KARDEŞLERİMİZE Tepki vermesi yerine,bazılarını aydınlatmak adına kendi irade ve aklıyla kımsenın yorumlarını eleştirerek yazmadan kendi görüşünü beklerdim.sen vatandaş rızanın neyi anlatmak istediğini anlayabilmen için,on fırın ekmek yemen gerekecek.çünkü tarzından ne kadar boş olduğun bellidir.şimdi ali derman beni iyi dinle vatandaş rızanın yorumuna parmak basacağim.şehir hastanesi konusu çıktığından beri,rizede neler olup bittiğinden,en az benim kadar syn orhan yazıcılarında haberı varken,ogun başka yazarken bugun,şaban hocayla aynı olan,ve ne kokusu almişssa birde ranta bağlamişssa,elbettekı vatandaş rızanın düşündüğünü bende düşünürdüm.ikincisi vatandaş rıza bu fırsat varken,yanı ımkanlar varken anlayın sızde,bir an önce bu şehir hastanesinin en uygun yerde en uygun biçimde hayata geçirilmesini istemesinden neden gocunuyorsunuz.ozaman şunu sormak lazım,siz rize duşmanımısınız.eğer bir çivi çakılacaksa,boz yapla olmaz,adam gibi sıfırdan ilerisi için yatırım yapılır.şaban hocanız almiş eline çekici binadan duvar kırıyor,sizde olumlu dıyorsunuz.yazık valla.vatandaş rıza kardeşimiz,,olsun artık madem bu senede daha fazla hasta sayımız artarken,bırkaç sene sonra bu şikayetlerden kurtulmak için,bir an önce bu imkanlar ve reisimiz ve yöre vekillerimizle şehir hastanesine kavuşmak istemesini neden mantıksız görüyorsunuz.biz birey olarak birbirini tenkit ederek,biryere varamayız,adam kayırmakla birilerine yalakalık etmekle ancak sehrimize zarar veririzbu yüzden başkalarını değil,görüşlerini yazacak şekilde beyan ederseniz,bizleri başka okuyanlarınd anlamasını sağlarız.bende vatandaş rızanın görüşüne katılıyor,RİZEMDE ŞEHİR HASTANESİ istiyorum.ama trafığin yoğun olacağı yerde değil,şehre en yakın trafiği aksatmayacak,büyümeyi sağlayacak,şehrımıze çehre katacak yerde olsun istiyorum.

 96. KTK dedi ki:

  rektör haklı dekanın düşündüğü eski paketlemenin yerine yapmak istiyor .ANA TAMİRİN ORASI EN UYGUN YER

 97. aliusta dedi ki:

  “Günlük- Yıllık bakılan hasta sayısı da on sene öncesine göre kıyaslanmayacak kadar yüksek. Bu sebeple yeni bir hastaneye ihtiyaç var. Ama bunu 15-20 senelik düşünmek lazım.” ifadesini “Sayın Rektör!.. Hem sıkıntı çok diyorsun, hem de 15-20 sene sonraya işi uzatıyorsun.” şeklinde anlamak için art niyetlilikten başka bir şey değildir sayın yazar! Rektörün ne dediğini anlamamışsınız, üzerine döktürmüşsünüz. Temeliniz yanlış, art niyetli!

 98. VATANDAŞ dedi ki:

  Sayın Yazıcılar: son programınızı hayretler içinde izledim. İlin tüm bürokratları, siyasetçileri ve valisini hedef alan x söylemleri ikinize de yakıştıramadım. 40 dönümde bahsettiğiniz projenin olması bir kere fiziken imkansızdır. Sayın Dekan bölge insanına ve tüm öğretim üyelerine fiziken mevcut alanda yapılması imkansız olan hayali bir proje pazarlamaktadır. Maalesef sizde sorgulamaksızın bu hayalin peşinden yol almaktasınız. Olamayacağı anlaşılınca nasıl bu işten kahraman ilan edilerek sıyrılırımın sahnelemesini yaptınız o akşam. Arsanın karşısında Belediyenin tesis projesi varmış da Başkan niye bize söylemiyor söylemi bile projenin ne kadar il idarecilerinden uzak hazırlandığını gösteriyor. Sizlerde bilirsiniz ki projeler bir kişi tarafından hazırlanmaz, hazırlanamaz. Dekan beyi Dekanlık birimlerinin işleyişine vakit harcamaya davet etmek en güzeli olacaktır. Asistanlarına söz geçiremeyen öğretim üyelerinden işe başlayabilirler mesela. İlde en güzel yerde hastane zaten ilgililer tarafından planlanır nasıl olsa. Herkes işine bakmalı. Kalın sağlıcakla.

 99. anzerli dedi ki:

  ya soruyorum rızeli rektör olamaz mi acaba bu unıversıteye…

 100. Biraz insaf dedi ki:

  Sondan başlayacağım, tüm Rize, Sayın Milletvekilimiz Hasan Karal’ın bilgisi var destekliyor diyorsunuz… Bu ifade izahata muhtaçtır… Siz, hangi İl’de bir Fakülte Dekanı, o ilin Milletvekillerini, Vali’sini Belediye Başkanını ve daha önemlisi Üst amiri olan Rektör’ü aşarak tek başına böyle bir girişimde bulunduğunu duydunuz? Duymadınız, duyamazsınız çünkü doğru bir yaklaşım değil. Böyle olursa halkı o İl için gecesini gündüzüne katıp çalışan siyasetçilerini, İlin bürokrasisini ve Rektör’ünü tam da sizin yaptığınız gibi halkın önüne atar ve dolayısıyla bu insanlara haksızlık etmiş olursunuz. Böyle bir hizmet, daha işin planlanma aşamasında o İlin tüm tarafların destekleri alınarak ve kamuoyu bilgilendirilerek yapılmalıdır. Burada maalesef böyle bir durum sözkonusu olmamıştır. Yoksa geçmiş tarihlerde biraz araştırma yapılırsa görülecektir ki, İlin siyasetçileri ve üniversite yöneticileri bu konuda gerekli hassasiyeti göstermiş, çalışmalar yürütmüş ve kamuoyunda düşüncelerini paylaşmışlardır.

 101. Abdullah akar dedi ki:

  Maksat üzüm yemekse rektör haklı, o bolge hastane kaldırmaz. Ama amaç bağciyı dovmekse o başka. Rizede birbirinin kuyusunu kazmakla meşgul olan bir yapi çıkıyor karşımıza malesef. Enerji ve imkânlarımızı birilerini engellemede kullaniyoruz. Tribüne oynuyor söz ve makam sahipleri. Şehir hastanesini doğru düzgün takip edip şehri de genisletsek daha güzel olur.

 102. mehmet dedi ki:

  hocam paketlemenin ordaki gömülmüş radrasyon çayı bir bilsen 2004 te bina yapmaya kalktılar apartopar vaz geçtiler

 103. Anadolu dedi ki:

  Paketlemenin oraya hastane yapmak ancak narkozlu beyinler ile olur. Aklı selim hiç bir insan oraya hastane yapılmasını onaylamaz. Bu körlükte olmaz

 104. İsmail dedi ki:

  Rektör haklıdır diyen Akademisyene katılıyorum. Uygun ve geniş bır yere hastahane yapılmalıdır. Paketlemenin yerinde yapılanma trafiği ne denli felç edeceği hiç mi hesaba katılmıyor. Resmen Dekan bey Rektörü hedef tahtasına almış, yakıştıramadım.

 105. dAVUT dedi ki:

  REKTÖR BİR ZAMANLAR, AKILLARA ZİYAN BİR ŞEY DEMİŞTİ.ŞU AYNEN;BİZ ÜNİVERSİTENİN SAYISAL OLARAK DEĞİL NİTELİK OLARAK İLERLEMESİNİ İSTİYORUZ DEMİŞTİ.DOĞRU AÇIKLAMA ŞU OLMALIYDI;BİZ ÜNİVERSİTENİN HEM NİCELİK DEĞİL NİTELİK OLARAK DA İLERLEMESİNİ İSTİYORUZ .PEKİ BU DOĞAL AÇIKLAMAYI YAPMAK VARKEN NEDEN SAYISAL OLARAK ÖĞRENCİ SAYISINI ARTTIRMAMAKTAN BAHSETTİ BU REKTÖR DİĞER REKTÖRLERİN AKSİNE..SAHİ BU REKTÖR NERELİYDİ

 106. İsmail dedi ki:

  Akademisyen
  12 Ekim 2017
  Rize için vizyon proje olacaksa bu paketlemenin yerine olmaz. 40 dönüm araziye hastahane mi olur. Hem vizyon projeden bahsediliyor, hem de bu hastahane ana yol kenarına yapılmak isteniyor. Hastahaneye günde 4000 kişi geliyor. Paketlemenin orada hastahane olsa bu dört bin kişi oraya nereden gelip gider. Trafik ne olur. Rizenin ufkunu vr geleceğini daraltmayın. Havalimanı, lojistik merkez yapılacak. Hastahane de ona göre bölgeye hitap edecek bir şekilde yapılmalıdır. Paketlenenin orayı bakanlık da uygun bulmuyor. Trabzon stadın yanındaki 250 dönüm araziye hastahane yaparken birileri Rizede 40 dönüm araziye hastahane yapmak istiyor. Bu olmaz. Rektör haklıdır. Uygun ve geniş bır yere hastahane yapılmalıdır. Bu görüşe katılıyorum.

 107. Süleyman Mete dedi ki:

  Bu kadar konu konuşuldu, rektörün haberi olmamış mı? Rektör nereyi yönetiyor? Kim kime dum duma yani!!! Kaybeden kim oluyor? Rizeli…..

 108. Mehmet yılmaz dedi ki:

  Tıp fakultesi Dekani Şaban Şimsekin rektör yapilmasiyla universitenin bu sorunu cozulur yoksa bu kafalarla zor…

 109. hakan yılmaz dedi ki:

  akademisyen arkadaşım Rize nin şehir merkezine alış veriş merkezi oluyor da paketlemenin olduğu yere nasıl olurda hastane olmaz.Böyle akademisyenler olduğu sürece bizimTrabzon a bağımlılığımız devam eder.Sizden ricam Şaban beye desteğiniz onun yanında olun

 110. Doktor dedi ki:

  Sayın dekanımızın projesine saygı duyuyoruz lakin Rize için planlanan 800 yataklı hastanenin 40 dönüm arazi üzerine yapılamayacağını düşünüyorum. Planlanan alan Deniz seviyesinin altında olduğundan inşaattan sonra kısa sürede çürümeye başlayacaktır. Mevcut yollar hastanenin günlük 5000 başvurusuna yetmeyecektir. Sayın cumhurbaşkanımızda binaların yatay mimari ile planlanması gerektiğini belirtmiştir. Bundan dolayıdır ki Trabzon da olduğu gibi kıyı kanununda değişiklik yapılarak 300 dönümlük dolgu alanı yapılarak hastanemizi bu dolgu alanı üzerine yapabiliriz. Böylece rantında önüne geçmiş olabiliriz. Sayın şaban hocam etrafındaki birkaç kişi tarafından yanlış yönlendirilmekte olduğunu düşünüyorum. Rektörümüzle birlikte olabilirseler üniversitemize İSMİNE yakışır projeler ortaya çıkarabilecekleri kanaatindeyim…

 111. efe eren dedi ki:

  40 dönümlük paketleme fabrikası yerindeki yüksek katlı hastane binaları ile dağ deniz arasına tıkıştırılmış şehir daha da sıkıştırılarak kıyıya hapsediliyor. böylelikle kıyı şeridi boyunca fahiş arsa fiyatları daha da fahiş hale getirilerek zengin daha da zenginleştiriliyor. 110 bin nüfuslu kentte trafik sıkıntısının olmasının en büyük nedeni daha büyük arsa rantı için şehrin kıyı aksı boyunca dar bir şerit gibi uzanmasından kaynaklanmaktadır.

 112. Emin dedi ki:

  Orhan beyfendi biraz saçmalamış. Bu işlerin bir usulu var. Yol kenarı şehir içine sağlık kompleksi olur. Ayrıca bu tip yatırımlarda karar merci rektörden önce kimlerin olduğu malum. Şaban hocanın işi laf olsun reklam olsun

 113. Hasan Yılmaz dedi ki:

  Ne biçim iş, ne biçim üniversite…

 114. İslam Öztürk dedi ki:

  Sayın Yazıcılar. Dün akşamki konuşmalarınızıda izledim .zaten gaz akmak için bahane arayan şaban hocaya yeterli gazıda verdin. Peki eline ne geçti . xxxx Bu şehre hani şaban hoca ikide bir laf arasında kullanıyorya sayın çumhurbaşkanım istedi ben geldim diye, ha işte aynı Cumhurbaşkanı’da Rektörü onaylamıştı.aynı zamanda Şaban hocanın ismini sayın cumhurbaşkanımıza verende Rektör. Şaban hocayı öncesinde çokta tanımazdı. Ama geldiğimiz şu anki noktada şaban hocanın egosu bütün şehre zarar veriyor. Dün akşamki konuşmada . Validen, rektöre, il başkanından , milletvekillerine hatta hızını alamayıp Onkoloji binasını yapan yaptıran dahil hepsinix dedi. x. Altı aydın burdasın ne hizmet ettin?. İki tane doktormu getirdin.? xx . Bu arada çok Rize’ye hizmet aşkı ile yansa idin göz polikliniğinde yıllar önce görev yaparken kalırdın. xxx

 115. Ali Derman dedi ki:

  Vatandaş Rıza Şehir hastanesinden bahsediyor. Bu yapılması planlanan hastane nedir? Bunu bilmeden tutturmuş bir şehir hastanesi gidiyor. Bakınız Şaban Hoca’nın düşüncesi son derece önemli. Biz buna nasıl katkı verebiliriz? Onu konuşalım. Şehir hastanesi büyük şehirlerde yapılacağını Cumhurbaşkanımız her defasında söylüyor. Biz daha bu hastanenin yerini bulamıyoruz, adam şehir hastanesi istiyor. Bence bu proje çok önemli ve en rantabl olanıdır.

 116. YASER 53 dedi ki:

  Orhan bey yazınız güzelde, yazıyla kalmaz umarım.

 117. Akademisyen dedi ki:

  Rize için vizyon proje olacaksa bu paketlemenin yerine olmaz. 40 dönüm araziye hastahane mi olur. Hem vizyon projeden bahsediliyor, hem de bu hastahane ana yol kenarına yapılmak isteniyor. Hastahaneye günde 4000 kişi geliyor. Paketlemenin orada hastahane olsa bu dört bin kişi oraya nereden gelip gider. Trafik ne olur. Rizenin ufkunu vr geleceğini daraltmayın. Havalimanı, lojistik merkez yapılacak. Hastahane de ona göre bölgeye hitap edecek bir şekilde yapılmalıdır. Paketlenenin orayı bakanlık da uygun bulmuyor. Trabzon stadın yanındaki 250 dönüm araziye hastahane yaparken birileri Rizede 40 dönüm araziye hastahane yapmak istiyor. Bu olmaz. Rektör haklıdır. Uygun ve geniş nır yere hastahane yapılmalıdır.

 118. Recep KOYUNCU dedi ki:

  Vah zavallı Rizem vah.Kimlere teslim edilmişiz?Bu rektör denilen zat-ı muhterem şehrimizin gelişmesi için hangi katkıda bulunmuş ki şimdi de hastane yeri için bizlere yardım edecek? Araştırma hastanesi yeterli olmaz tabii sanki suçlusu bizleriz. Göreve geldiği andan itibaren ne gibi katkılar sağladı ki buraya da şimdi de şikayet ediyor? Bu şehirin ekmeğini yiyip suyunu içip şikayet etme hakkına sahip midir ki serzenişte bulunuyor şimdi? Rizeli bürokratlara sesleniyorum,artık bizi kurtarın bu tip yorgunlardan,Allah için kurtarın bizi Rizeye düşmanlık yapanlardan.
  NOT:Bu fikrime yorum yapacak olan kişiler,biraz medeni cesaretiniz varsa adınızı yazarak yorum yazın. İsimsiz yazılan her yorum benim için Rize düşmanı olmanıza sebep olacaktır,biline.

 119. ALİ SARI dedi ki:

  ÜNİVERSİTEMİZİN BAŞI OLARAK REKTÖRDEN ACİLEN AÇIKLAMA BEKLİYOR RİZELİ! YOKSA HERKESİN KAFASINDA SORU İŞARETLERİ DOLANIR!

 120. alı dedi ki:

  xxx bu yatırım rızeye yapılsın rızelının rızeden başka dostu yoktur xxx

 121. AHMET YILMAZ dedi ki:

  BU KADAR BİRBİRİNDEN KOPUK BİR ÜNİVERSİTE OLUR MU? REKTÖR AYRI DEKAN AYRI DÜNYALARDA ANLAŞILAN! REKTÖR VE DEKAN KONU İLE İLGİLİ HİÇ Mİ BİR ARAYA GELMEDİLER? BU KADAR KONUŞULDUĞUNA GÖRE REKTÖR DEKANI HİÇ Mİ ÇAĞIRMAZ! YETKİLİSİ OLDUĞUNUZ KURUMLA İLGİLİ BİRİLERİ BASBAS BAĞIRIYOR ANLAŞILAN! BU KADAR VURDUMDUYMAMAZLIK OLUR MU? RİZEMİZ KİMLERİN ELİNDE KALMIŞ! MİLLETVEKİLLERİMİZ NE YAPAR KONUSU AYRI BİR SIKINTI…

 122. VATANDAŞ/RIZA dedi ki:

  SYN YAZICILAR,sende yanar döner oldun ya.bir ara syn şaban şimşeğin yanında olup,onun ŞEHİR hastanesine karşi olup,hastaneye lüxs bloklar yapmak için sözde cumhura gitmiş,olumlu sonuçlar almişti,yi gururla beyan etmiş,yayınlamiştınız.bende şimdi bir Rizeli vatandaş olarak şunu sormak isterdim,yukarda üstüne basarak hastanemizde daha yoğunluk olduğunu,belirttiğiniz halde,şehir hastanesini hiç dillendirmeyip,birilerinin rantınamı dokunuyor yazmanızdan,acaba,diğerinde sizlerinmi rantı vardı fikri akıllara soru işareti oldu.syn yazıcılar,madem bağıracaksın,sesini duyuracaksın,şehir hastanesini için yazılarınızda ve haberlerinizde bas bas bağırmanızı,her gün dile getirmenizi beklerdik.artık rize küçümsenecek bir il değildir,bugunlerde olmazssa,yarınlarda üstümüze karabulutların çökeceğini çök iyi biliyoruz.bu yüzden birilerini tenkit ederek,zaman çalmayınız,şehir hastanesi olsunda neresi olursa olsun demek yerıne,sadece il dışında yapılırsa daha yerinde olup,şehrin açılmasınada vesile olsun.bunlara eğilip,çalişmalarımızı ona göre dile getirelim derim.umarım kırılmadan hak verip,şehrimize bir şehir hastanesini bir an önce kazandırırız.yarına eyvah diyenlerden olmayalım derim…

 123. hekim dedi ki:

  paketlemenın oraya hastane olmaz.yol kenarı.olmaz rektör bey dogru soylemıs genıs uygun arazı bulmalı
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle