Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Kadınlara Kodlama Eğitimi

24 Ekim 2017

Rize’de Kadınlara Kodlama Eğitimi
KADINLARA KODLAMA EĞİTİMİ

“Kodlama ve Kadın Hareketi” mottosu kapsamında düzenlenen “Djangogirls Rize Etkinliğinin” İlki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Çayeli Eğitim Fakültesi Bilişim ve İnovasyon Topluluğunca SoftTech ,Dikeyeksen Yayınevleri,Github,Python Software Foundation,Django Project ve RİSEDER sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Etkinlikte otuz Kadın’a Python dili ve web sitesi oluşturma ilgili bilgi verildi. Rize BİNOT topluluğunda bulunan 10 mentör 30 katılımcı ile gerçekleştirilen eğitimin son derece başarılı olduğu görüldü.


Program Sonunda açıklama yapan Rize BİNOT Topluluk Başkanı Kaan Alp CAN Bu etkinliğin Rize ayağının düzenlenmesin de büyük pay sahibi olan Djangogirls Rize Organizatörü Öznur Özel’e,Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mehmet Küçük’e,Böte Bölümü Bölüm Başkanımız Doc.Dr.Ömer Faruk Ursavas’a ve Böte Bölümü Hocaların’a,Programa destek olan Türkiye’nin yerli sermayeli en büyük yazılım şirketi SoftTech,Kitap sponsoru olan dikeyeksen yayınevleri uluslararası sponsorlardan Github,Django Project,Python Software Foundation,Rize yerelinden etkinliğe sponsor olan Rize İktisadi Sosyal Çalışmalar ve Eğitim Derneğine Teşekkürlerini ifade etti.

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi BÖTE Bölüm Başkanı Doc.Dr. Ömer Faruk URSAVAŞ, Yapılan atölye etkinliğinin amacının Nasıl websitesi yapılacağını öğrenmek isteyen öğrencilerimize süreci anlatmak ve özellikle kadın öğrencilerimizi teşvik etmek amacıyla tek günlük bir atölye ile öğrencilerimize temel oluşturmak olduğunu söyledi.Yapılan çalışmaları bölüm olarak desteklediklerini ifade eden Doç.Dr. Ömer Faruk Ursavaş, gelecekte pek çok etkinliğin planlandığını görüşmelerin devam ettiğini ve vakti geldiğinde duyurulacağını söyledi.

RİSEDER adına programa Başkan Bülent AKBULUT ve Dernek Danışmanı İrfan TOPAL katıldılar. RİSEDER adına açıklama yapan Dernek Başkanı Bülent AKBULUT İlimizde kodlama eğitiminde önemli çalışmalar yapıldığını, RİSEDER olarak eğitim anlamında yapılan her türlü çalışmaya destek olmayı ilke edindiklerini belirtti. Bu amaçla Rize BİNOT Öğrenci Topluluğuyla imzalanacak iş birliği protokolüyle oluşturulacak olan yirmi dört eğitimcimizle ilimizdeki kodlama faaliyetlerine destek olacaklarını söyledi. Yirmi dört kodlama eğitimcisiyle öğrencilerimize birebir kodlama eğitimi vermeyi hedeflediklerini belirtti.

Program sonunda BİNOT tarafından program sponsorlarından SoftTech,ve RİSEDER’e plaket takdim edildi.

Paylaş
438 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Kadınlara Kodlama Eğitimi için 2 Yorum

  1. vatandaş dedi ki:

    Kadınların ne işi var kodla modla. Kadınlara çocuk yetiştirmeyi, anne olmayı öğretin. Günümüz neslini hiç mi gözlemlemiyorsunuz? Gelecek nesilleri düşünün.

  2. ahmet yücel dedi ki:

    rizede bu işi hakkıyla iyi yapan nar grafik var tavsiyemdir çok dürüst insanlar. Sevgiler
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle