Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize Halkı Niçin Tepkisiz Bu Kadar ?

02 Kasım 2017

Rize Halkı Niçin Tepkisiz Bu Kadar ?

RİZE HALKI NİÇİN TEPKİSİZ BU KADAR?

Niçin sesin çıkmaz! Veyahut da yerinde ve zamanında niçin sesini yükseltmezsin!

Gereken tepkiyi niçin koymaz Rizel.! Saygı başkadır, hak arama daha başkadır! Hakkını aramak saygıya mani değildir!

Şayet verilmiş olan bir söz var da, bu yerine getirilmiyorsa, sesimi o işin önemine göre yükseltmeliyim! Baktım söz ile olmuyor, fiil ile tepkimi göstermeliyim!

Fiil ile nasıl tepki gösterebilirim? Kanunlar çerçevesinde kırıp dökmeden yürüyüşse yürüyüş, pankartsa pankartla protestomu göstermeliyim!


 

Hani Peygamber Efendimizin meşhur Hadis-i Şerifi ki “Bir kötülük(haksızlık) gördüğünde onu elinle, elinle gücün yetmiyorsa dilinle, ona da gücün yetmiyorsa kalbinle buğz et(kaşlarını çat)” buyuruyor.

Şimdi bu girişle beraber Rize’mize gelelim! Bize verilmiş olan sözler var dimi! Mesela nedir? Lojistik üs, Ovit Kış Sporları Merkezi, Teleferik Projesi, Terminalin taşınması veya yenilenmesi, Sahil yolunun sağlıklı bir şekilde denize atılması, Hastane ihtiyacı, Kentsel Dönüşüm, Trafik sorunu halletmek gibi konular! İstimlaklardaki mağduriyetler konusunda evine devlet el koyuyor ve yarı fiyatını bile vermiyor, yine sesini yükseltmiyor ve gereken tepkiyi vermiyorsun. Bunlar ilk aklıma gelenler!

Bunları kim yapacak? Türkiye yöneten iktidar değil mi? Peki yaptı mı? Ben fazla geriye gitmiyorum, 15 yıldır tek başına iktidardır da demiyorum, hatta burası (RİZE) 15 yıldır ülkenin kaderine hükmeden Sayın Cumhurbaşkanımızın ilidir de demiyorum!


 

Rize’mizi normal bir il olarak düşünelim! Yani Manisa, Muğla, Adıyaman, Konya gibi… bu sözler verildi mi Rize’mize, verildiğini cümle alem biliyor! Dikkatinizi çekerim bu sözlerin bazıları 15 yıl, bazıları 10 yıl, bazıları 8 yıl önce verildi Rize’mize!

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım! Dost acı söyler! Bu konuda iktidarı eleştirmek, işin en kolayı, eleştirmekte gerekir!

Onu da geçelim, çünkü adamlar siyaset yapıyor, duruma göre hareket ediyor filan!

Benim sözüm Rizelime!

NİÇİN SESİN ÇIKMAZ? NİÇİN TEPKİ GÖSTERMEZSİN? CUMHURBAŞKANIMIZ RİZE’MİZE GELDİĞİ ZAMAN NİÇİN PANKART AÇMAZSIN? Sayın Cumhurbaşkanı son Rize seyahatinde bize: “Seçimde niçin birinci değil de ikinci oldunuz?” diye adeta fırçaladı bizleri! Biz de halk olarak mevcud eksiklikleri kendisine hatırlatmamız gerekmez miydi? Bence gerekirdi! Bir yanlışlık gördüğümüzde hani, ya elimizle, ya dilimizle ya da kalbimizle buğz edecektik! Etmedik!

Bediüzzaman Hazretlerinin manidar bir sözü vardır: “Beşer zulmeder, kader adalet eder” diye…

Rizeli olarak bugüne kadar ki icraatımızla mevcut duruma kadere fetva verdirdik ki, bu haldeyiz! Bu işin bir yönü! Diğer yönü ise beşerin zulmü!

Onun için olaylara tek yönden bakmamalıyız! Yani mevcud olumsuz duruma bizim halk olarak ve aynı zamanda idare olarak da iktidarın katkısı var! Kimin ne kadar ve hangi oranda katkısı var? Bunu tespit etmek önemli olmakla birlikte, daha önemlisi iki tarafında katkısı olduğudur!


Sonuç olarak Allah indinde sorumlu olmamamız için, üzerimize düşen görev ve hakkımız olan makul tepkimizi gösterelim! Neticeyi Allah’a bırakalım!

Fakat şuna bilelim ki, gereken tepkiyi gösterdiğimiz oranda Rize’mize hizmetler adeta yağacaktır! Buna da inanalım!

Saygı ve hürmetlerimle!

MEHMET EMİN TOPRAK

Paylaş
590 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize Halkı Niçin Tepkisiz Bu Kadar ? için 9 Yorum

 1. vatandaş kemal dedi ki:

  Turizm ile bölge kalkınmaz. İspanya turizmde çok gidilenler yerdi.
  Suudi Kralı İspanyada turizm için 4 bin kişi ile 2-3 ay tatil yapardı.
  Şimdi Kral nerede ? Prensler aç kalınca birbirini öldürüyor.
  İspanya nerede? Aç kalanlar devlet kurmaya çalışıyor..
  Trabzon ve Rize milyarlarca parayı turizme yatırıyor…
  Turizm ötelciye kazandırıyor. Vatandaş nerede?

 2. Öğretmen dedi ki:

  Bugün Rize 15 yıl öncesine göre bin devir ilerdedir.
  Çayını 15 yıldır rahat satıyor. İster özel ister devlet hangisini istersen ona ver..Paranı alıyorsun..Ücretler zamanıda ödeniyor..
  Rize’nin acil ihtiyacı Gemi Sanayidır. Çünkü gemi sana bölgenin kalkınmasında lokomotiftir. Yat limanları ve balıkçılık sektörü gelişir…
  Artvin,Rize Trabzon ve Giresun Turizme yatırdığı paraları 15 yılda Gemi Sanayine yatırsa idi bugün Karadeniz Bölgesine teknoloji taşınacaktı. Teknoloji yan sanayinin gücüne güç kadar..Gemi Tersanesindeki torna tezgahi,her makinenin ihtiyacı olan parçayı yapar…Çay Sanayini geliştirir.. Yerli otomobil parçalarının üretimine Ardeşen de katkı sağlar….
  Peygamberimiz tasarrufta en acil olanı Savunma sanayidir. Sonra gıda ve sağlık ihtiyacı gelir…
  Paraları gelir getirmeyen yatırımlara yapmak, yarınki nesillerin iş ve aş ihtiyacı artar…

 3. Şadi dedi ki:

  Bediüzzaman bilgisi ve ufku bazı gruplar tarafından kullanılmaya çalışıldığı için halkın bir kısmı olumlu bir kısmı olumsuz yorum yapıyor ama esas olan, gerçek bilgilere ulaşmadan varsayımlarla hüküm vermemektir

 4. Yalcin dedi ki:

  Güzel ve doğru yazdın da su said nursiyi ise katmasan iyi olurdu kafamı karistirdin

 5. Ali Sarı dedi ki:

  Milletvekillerimizde cumhurbaşkanımızın arkasına sığınıyorlar! Öylece durumu idare ediyorlar

 6. Müftü halkı dedi ki:

  Ben seçim sandığında konuşacağım. O zaman kimse darılmasın.

  Benim evimi ocağımı avm için istimlak edip sonra kimse bana vatan millet edebiyatı yapmasın.

  Bu gün müftü mahallesi halkını insan yerine koyup muhatap olarak görmeyen ve avm zenginlerinin yanında saff tutanlar yarın da oy ve toplumsal destek lazım oldu mu onlara danışsınlar ve talepte bulunsunlar.

 7. YETİMOGLU OTO KİRALAMA VE EMLAK A.Ş dedi ki:

  Bakkal Hüseyin Amca, kaportacı Mustafa , Ayakkabicı Halil vs. Küçük esnaflar tabiri .. pankart asarak. . Yürüyüş yaparak olmaz . Çünkü küçük esnaflar kendi dertlerine düşmüş. Önce can sonra canan misali. . Onun içindir ki. . Rize mizin meşhur iş adamları var nerde ler. . İş adamları dernekleri var.. koperatif başkanları var.nerde bu başkanlar. Bu rize esnafların yada rize gençlerinin veya bağda bahçede uğraşan amcaların ayıp değil. Bu başkanların ayipidir. Pankart aşacak olan yürüyüş yapacak olan . Rizemizde başkan olan kişilerdir.

 8. Mustafa dedi ki:

  Rizeli hakkını arayanlara allahsız komünist damgası vurur.kalkmis niye tepkisiz
  bu halk diye dert yaniyorsunuz!bu halki 60 yıldır tanımayadinmi hocam

 9. Şadi dedi ki:

  Ne güzel yazdın yorum yazmama gerek yok aynen katılıyorumEN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle