Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize Kültürüne Sahip Çıkıyor. “Atma Türkü Şöleni”

06 Kasım 2017

Rize Kültürüne Sahip Çıkıyor. “Atma Türkü Şöleni”
GENÇLER KENDİ MÜZİĞİNİ YAPIYOR

RİZE’DE ATMA TÜRKÜ GÖSTERİSİ 

11 Kasım 2017 Cumartesi günü Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Salonda “Gençler Kendi Müziğini Yapıyor” adlı program gerçekleştiriliyor. 

Rizemize ait olan unutulmaya yüz tutmuş “Atma Türkü” geleneği gençlerle birlikte yeniden canlanıyor. Rize Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Asuman Bilgin Yurdaöz’ün Kültür ve Turizm Bakanlığı GENÇDES Programı kapsamında gerçekleştireceği proje, ilimize ait olan “Atma Türkü” geleneğini “Gençler Kendi Müziğini Yapıyor” adıyla sahneye taşıyor.


Atma Türkü geleneğinin son temsilcilerinden olan ve UNESCO tarafından 2015 Yılı Yaşayan İnsan Hazinesi unvanına sahip Osman Efendioğlu’nun da onur konuğu olacağı program 11 Kasım 2017 Cumartesi günü saat:13:30’da Gençlik Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Paylaş
826 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle