Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Bin Derde deva Rize Kestane Balının Fiyatı Belli Oldu.

08 Kasım 2017

Bin Derde deva Rize Kestane Balının Fiyatı Belli Oldu.
Son yıllarda birçok rahatsızlığın iyileştirilmesinde tedavi amaçlı kullanılan Kestane Balının fiyatı 125 Tl.ye çıktı.

Rizeli Balcı Muzaffer Turgut 2017 sezonunda her şeyde olduğu gibi bal fiyatlarında değişiklik olduğunu ve hakiki bal arayanların tanıdık bildik arıcılardan bal almalarını söyledi. Balcı Turgut’bu sene Kestane Balı çok aranıyor. Üretim fazla olmadı ama yinede isteyen müşterilerimize temin etmeye çalışıyoruz. Geçen yıl 100 liraya sattığımız Kestane Balının fiyatını bu yıl için kilosunda 125 lira olarak belirledik. Kestane balı birçok hastalık için tedavi amacıyla da kullanılıyor. En kaliteli balımız olan Balın Başkenti olan İkizdere Anzerde üretilen Anzer Balımızı 900 liradan satıyoruz’ dedi.


 

Kestane Balının faydaları

Bağışıklık sistemi

Her gün kullanılan Kestane balı bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücudu bakteri ve virüs saldırılarına karşı korur. Araştırmacılara göre Kestane balı birçok vitamin ve büyük miktarda demir içermektedir. Kestane balının düzenli kullanılması akyuvarlar içerisindeki bakteriler ve virüslerle savaşan korpuskülleri de kuvvetlendirir.

Diş ağrısı

Bir kaşık toz tarçın ve 5 tatlı kaşığı Kestane balı karışımı ağrıyan dişe tatbik edilir. Ağrı kesilene kadar günde üç defa tatbik edilir.

Hazımsızlık ve grip

Toz tarçın 2 kaşık Kestane balı üzerine serpilip yemekten önce alındığında asit oluşumunu ve hazımsızlığı önler İspanya da yapılan bir araştırmada Kestane balı içerisindeki bir maddenin grip mikroplarını öldürdüğü ve hastaları gripten koruduğu saptanmıştır.

İdrar kesesi enfeksiyonları

İki kaşık toz tarçın bir tatlı kaşığı bal ılık su içerisinde eritilip içilir. İdrar kesesindeki mikroorganizmalar üzerinde etkilidir.


 

Atkestanesinin kanser hastalığına etkileri

Japonya ve Avustralya’da yapılan bir araştırmada mide ve kemik kanserleri üzerinde başarılı olunmuştur. Bu tür kanserlere yakalanan hastalar günde bir kaşık Kestane balı ve bir kaşık tarçını bir ay süreyle günde üç defa almalıdırlar.

Kalp hastalıkları

Kestane balı ve tarçınla bir karışım yap ve bunu her sabah kahvaltıda reçel veya marmelat yerine ekmek üzerine sür. Bu uygulama arterlerdeki kolesterolleri eriterek hastaları kalp krizinden korur. Bu uygulama ile daha önce kalp krizi geçirmiş kişiler ikinci krizden kilometrelerce uzakta olacaklardır. Bu uygulamayı düzenli olarak yapan kişilerde solunum güçlüğü ortadan kalkacak ve kalp atışları kuvvetlenecektir.

Kolesterol

İki kaşık kestane balı Üç tatlı kaşığı toz tarçın 450 gr. demlenmiş çay içerisinde eritilerek içildiğinde kan kolesterol seviyesi 2 saat içerisinde % 10 düşecektir. Artrit hastalarına tavsiye edilen kür de günde 3 defa kolesterol hastaları için uygulanabilir. Adı geçen dergideki bilgilere göre günlük gıda ile alınan bal bile kolesterolün düşmesine yardımcı olabilir.

Mide ağrıları

Kestane balı ve tarçın kürlerinin mide ağrıları için olduğu kadar mide ülserleri için de yararlı olduğu saptanmıştır.

Gaz

Hindistan ve Japonya’da yapılan araştırmalar kestane balı midedeki gazı giderdiğini göstermiştir.

Soğuk algınlığı

Bir kaşık ılıtılmış bal ve 1/4 tatlı kaşığı toz tarçın günde üç defa yenir. Bu uygulama birçok kronik öksürük, soğuk algınlığı ve sinüslerin temizlenmesi için de geçerlidir.

İSMET KÖSOĞLU

Paylaş
1.330 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Bin Derde deva Rize Kestane Balının Fiyatı Belli Oldu. için 2 Yorum

  1. Hasan dedi ki:

    yuzde altmiş ıhlamur oda en az

  2. Rizeli dedi ki:

    Kestanede yüzde kaçı kestane? Bide ihlamur oranıda yüksek çıkıyor bazen kestane balında. Bu seferde alerjisi olanın vay haline. Kestane balı alırken çok dikkatli olmalı
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle