Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Öğrencilerimize En Konforlu imkanı Sağlıyoruz.

10 Kasım 2017

Rize’de Öğrencilerimize En Konforlu imkanı Sağlıyoruz.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Rize İl Müdürü Necmettin YAVAŞI,

YURTLARIMIZDA ÖĞRENCİLERİMİZE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Necmettin Yavaşı, “Geçen hafta 81 ilin KYK İl Müdürleri olarak, Ankara’da Sayın Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak’ın davetiyle sn. Bakanımızın İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldık. Çok faydalı bir değerlendirme toplantısı oldu. Sn. bakanımız her birimizi tek, tek dinlediler. Sn. bakanımız bizlere yaptığı konuşmada, üniversitelerde yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte KYK olarak çok yoğun bir dönemden geçtiklerini belirterek, KYK il Müdürleri olarak gayretli çalışanlarımızdan dolayı bizleri tebrik ettiler. Bizlerde KYK İl Müdürleri olarak bizlere tanımış oldukları yeni imkan ve yeni kapasitelerden dolayı teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunduk. ”dedi.


 

Rize KYK İl Müdürü Necmettin Yavaşı, “Rize’deki yurtlarımızda ailelerin bize emanet ettiği gençlerimizi, en konforlu, en sağlıklı, huzurun ve mutluluğun hakım olduğu ortamda, ülkemize, kendisine ve ailelerine en faydalı olacak şekilde eğitimlerini sağlamak için mesai mefhumu gözetmeden hizmet vermeye çalışıyoruz. Rize genelinde şuanda KYK olarak 9 yurdumuz bulunmaktadır. Bu yurtlarımız, dört kız, üçü erkek, iki yurdumuzda hem kız, hem erkek bloklardan oluşmaktadır. Yurtlarımızın 5 tanesi Rize merkezde, 4 yurdumuzda, Çayeli, Pazar, Derepazarı ve Fındıklı ilçelerimizde bulunmaktadır. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemizin bitişiğinde inşaatı devam eden ve iç donamına sıra gelen 600 kişilik ikinci yeni kız yurdumuz gelecek yıl öğrencilerimiz hizmetine açılacaktır. Pazar ilçemizde yakın bir tarihte 100 kişilik erkek öğrencilerin kalacağı bir bloğu hizmete açmış olacağız. Güneysu ilçemizde üzerinde çalıştığımız arsanın, Güneysu Kaymakamlığımız tarafından KYK ‘ya tahsisi yapılmış olup, burada da yeni bir yurt yapımına önümüzdeki aylarda başlayacağız. Ardeşen ilçemizde ise, RTE Üniversitemizin bize tahsisi etmiş odluğu bir arsamız vardı. İmama durumunun netleşmesini bekliyoruz. Akabinde, KYK olarak bu arasa üzerinde de iki bloktan oluşan genel toplamda 300 öğrenci kapasiteli bir yurdumuzun inşaatına başlayacağız. Yurtlarımızda öğrencilerimizin derslerini dışındaki zamanlarında hayata hazırlanabilmeleri için bütün yurtlarımızda, eğitim atölyelerimizde öğrencilerimizin, tercihleri, kabiliyet ve merakları çerçevesinde, tarih, felsefe, sosyoloji, siyer-i nebi, kur ’anı kerim, adabı muaşeret, resim, müzik vs. benzeri eğitim ve öğretimin yanında, milli ve manevi değerlerimizi doğrultusunda hayata hazırlanmaları noktasında destekler vermekteyiz. Yine gençlerimizin enerji ve sinerjilerini daha sağlıklı, birlik, bütünlük, dayanışma, yardımlaşma duygu ve düşüncelerini güçlendirme, ruhen ve bedenen sağlıklı, mutlu bir şekilde eğitimlerini ve boş vakitlerini geçirmeleri noktasında, futbol, basketbol, voleybol, masatenisi, bilek güreşi, satranç gibi çeşitli sportif etkinlikler ve kendi aralarında yarışmalar düzenlemekteyiz. Ayrıca her ay yaptığımız büyük salon konferans ve sunumlarına, ülkemizin yetiştirmiş olduğu tanınmış, yazar, bilim, ilim, fen, spor ve sanat adamı ve sanatçılarımızı ilimize davet ederek, bütün öğrencilerimize meslekleriyle ilgili bilgileri aktarmalarını ve öğrencilerimizin kamuoyuna mal olmuş bu önemli şahsiyetleri yakından tanımalarını sağlıyoruz. ”dedi.


 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü yanında yapılan 600 kişilik kız öğrenci yurdunun inşaatından görüntü.

Haber ve Fotoğraflar: BAYRAM ALİ KAVALCI

Paylaş
731 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Öğrencilerimize En Konforlu imkanı Sağlıyoruz. için 4 Yorum

 1. Emekli öğretmen. dedi ki:

  Taşlıdere Geçen yıl öğrenci yurdu olarak kullanilan kocaman modern bina bir km.otesinde berisinde kiz kuran kurslari varken yine kız kuran kursu yapıldı.Amaç önündeki iho okuluna devsirilecek kızları burada barindirmaksa ….Egitimde kaliteyi artırmak öğrenciye sunulan barınma desteğiyle de olur.

 2. ÇAYELİNDEN dedi ki:

  Sayın Müdür. KYK Olarak çayelinde bir projeniz yokmu.Zannediyorum ,sayın Bakanımızın haberi yoktur,yaklaşık beş yıl önce ,KYK olarak çayelinde 31 dönüm yurt yapımı için arsa alındı.4.5 trilyon para verildi buraya.O dönemde bunun yapımı önlendi.neden mi ,feto köpeğinin çayelinde çok sayıda evi ve yurdu vardı .Madem buraya bişey yapmıyacaktınız kurum olarak burayı neden aldınız.Haberi okudum ,çayeli için tek kelime yok orada.Çayeli Artvin sınırları içinde deyil.

 3. kapasite eksikliği dedi ki:

  20000 öğrencisi olan bir üniversite için ilimizde bulunan yurtların kapasitesi çok düşük. Bu durum dikkate alınmalı öğrencilerimiz el kapılarına terk edilmemelidir.

 4. yaşlıöğrenci dedi ki:

  Öğrenci olsam da okusam…
  Okumak için okul bulunmadığı dönemlerde okuduk…
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle