Hoşgeldiniz   brazzers porno

Saadet Partisi Kongresine Katılmayan Başkan İstifa mi Etti ?.

11 Kasım 2017

Saadet Partisi Kongresine Katılmayan Başkan İstifa mi Etti ?.
SAADET PARTİSİ KONGRESİ, 2019 BAŞKANLIK SEÇİMİ VE SARAY ENTRİKALARI

Saadet Partisi’nin Rize İl Kongresine katılan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, ‘Bilge Lider’ anonsuyla çağrıldığı kürsüden net mesajlar verdi.

Eğitimden, ekonomiye, terörden dış politikaya ülkenin tüm meselelerine değinen Karamollaoğlu, Cumhuriyet tarihinde Atatürk dönemi dahil en uzun süreyle tek başına iktidarda kalan Adalet ve Kalkınma Partisinin, üretim ekonomisini bir kenara koyup, borçlanarak tüm yatırımı hizmet sektörüne yapmasının ekonomiyi bitirdiğini söyledi. SP Lideri Türkiye’nin durumunu, kornası dışında her tarafından ses gelen arabaya benzetti.Rize’de Kültür Merkezi’ni dolduran Saadet Partililer, Karamollaoğlu’nun uzun konuşmasını sabırla ve dikkatle dinledi. Salonda gözlerim Saadet Partisi’nin Rize’deki tek belediyesi olan Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım’ı aradı ama yoktu. Bilindiği gibi Yıldırım, 16 Nisan Referandumunda Genel Merkezin ‘Hayır’ kampanyasına karşı çıkarak ‘Evet’ diyeceğini açıklamıştı. Bugüne kadar Yıldırım’la ilgili, partisinden istifa ettiğine ya da partiden ihraç edildiğine dair kamuoyuna bir haber yansımadı.

Kongreye, beklendiği gibi Vakıf kanadından kimse katılmadı denilebilir. Ama birisi vardı ki, onu Saadet Partisi kongresinde görmek beni hayli şaşırttı. Bu isim, Erbakan Vakfının Karadeniz Bölge temsilcisi olan Araklı eski Belediye Başkanı Ümit Çebi’den başkası değildi. Demek ki Çebi, partileşme aşamasına gelen Vakıf’tan ayrılmış, yuvaya geri dönmüştü.

Referandumda adalet, hak, hukuk kavramlarını öne çıkarıp tek adam rejimi yerine demokrasi içinde kalmak gerektiğinden hareketle ‘Hayır’ kampanyası yürüten Partiye alternatif olarak Vakıf Başkanı Fatih Erbakan’ın ‘Havet’ tarzı tutumu ve sonrasında Genel Merkez binasını tahliye etme, genel başkanın makam aracına haciz yoluyla el koyma girişimleri, nihayetinde parti kurma kararı alınması, kamuoyunda saray destekli operason algısı oluşturduğu gibi, Vakıf’taki taşları da yerinden oynatmışa benziyor. Sarayı referandumda psikolojik olarak en çok rahatsız eden Saadet Partisi’nin kararlı ‘Hayır’ duruşu olmuştu. Her ne kadar Vakıf kanadı kabul etmese de Fatih Erbakan’ın Saray desteğiyle ‘Yeni Refah Partisi’ adıyla kuracağı konuşulan partinin, 2019 seçimlerinde tek adam rejimine karşı demokrasiden yana kararlı duruş sergileyeceğinden endişe edilen Saadet Partisinin mütedeyyin seçmen üzerindeki psikolojik etkisini azaltmaya yönelik bir Saray entrikası olduğu izlenimi var.

 

Deniz Varlı

Paylaş
1.172 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Saadet Partisi Kongresine Katılmayan Başkan İstifa mi Etti ?. için 1 yorum

  1. MUSTAFA AZDER SP İL YÖN KUR ÜYESI KALKANDERE İLÇE TEŞKILAT MUFETIŞİ ESKI BIR BASIN MENSUBU dedi ki:

    ARKADAŞLAR BU GAZETECI ADI ALTINDA YAYIN YAPMAYA ÇALİŞAN HER KIMSE KENDINI GÜNDEME TUTMAYA ÇALİŞİYOR SAYIN KENAN YILDIRIM BEYIM KATILMAMA SEBEBI KONGREDE OKUNDU CELENGIDE KAPIDA OLDUKI BELEDIYE MECLIS UYELERI HEPSI SALONDA VE BAŞKAN VEKILI OSMAN DOGAN DA SALONDA SEN HABER TAKIP EDEMIYORSAN BU YAPTIGIN NI HABERMI BUNA ALGI DA DENMEZ KARDEŞ KENDI İŞİNI IYI TAKIP ET BIZI DEGIL KENDI İŞİ KARISTIR KOMU OYUNA SAYGILAREN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle