Hoşgeldiniz   brazzers porno

Sayın Rektör Milleti Aldatmayın !

11 Kasım 2017

Sayın Rektör Milleti Aldatmayın !
SAYIN REKTÖR; MİLLETİ ALDATMAYIN…!

Rektörün biz Gezetecileri de zimnen tehdit eden Tıp fakültesi Kadın doğum kliniğine yapılan atama ile ilgili açıklamalar yanlış ve yönlendirmelerle doludur. Bu açıklamada, anabilim dalı başkanlığından, (inceleme raporuna uygun olarak) dekanlıkça süküneti, eğitim hizmetleri ile sağlık hizmetlerinin devamını sağlamak üzere alınan Dr.Yeşim’in tekrar aynı göreve atattırılması işinde gizlenen çok şey var.


Bir kere bu atama emri, ikinci defa yapılmış ve rektörün bahsettiği gibi 2547’ye (Üniversite kanun) göre değil; genel hüküm içeren Anayasa maddesine dayandırılarak adeta zor kullanılarak yaptırılmıştır. O madde şöyledir: Anayasa Madde 137: Kamu hizmetlerinde herhangi bir sıfat ve suretle çalışmakta olan kimse, üstünden aldığı emri yönetmelik, tüzük, kanun ve Anayasa hükümlerine aykırı görürse, yerine getirmez ve bu aykırılığı üstüne bildirir.Ancak üstü bu emrinde ısrar eder ve bunu yazı ile yenilerse, emir yerine getirilir. Bu halde emri yerine getiren sorumlu tutulmaz” Yani bu madde ile rektör; dekandan kanunsuz bir işlemin yapılmasını istediğini peşin olarak kabul etmekte ve bunu tekrar istemekle de bu atamayı yapmak durumunda bırakmaktadır. Yaa işte durum böyle, gerçek böyle! Bunu ne için, neyin karşılığında yapmaktadır?

Rektör..! Niye dekanı zor durumda bırakmaktadır. Niye onu kendi öğretim üyeleriyle karşı karşıya getirmekte, fakülteyi yönetemez hale sokmaktadır. Neden bu maddeden bahsetmeden sözde başka mevzuata göre yaptığını ve son noktayı koyduğunu söylemektedir?…

Niye milleti aldatma yolunu seçmektedir?.. Gayesi nedir?..

İkide bir açıklama yaparak; açıklama yetkisi olmayan kendi birimlerini suçlamaktadır. Gerçekten anlamak mümkün değil.

Şimdi soruyoruz!.. Hesabın nedir?..

Sayın Rektör. Eğer tekrar rektör seçilmekse; niye bunu Tıp Fakültesi Dekanı üzerinden yapmaya çalışıyorsun?

Dahası bahsettiğin mevzuata göre atattırdığın bu Hocahanımın incelemesi ve soruşturması var. Bundan neden bahsetmiyorsun? Bunu görmeyip mevzuat diyorsun, ne hakla?… Bu uydurmalarla, cumhurbaşkanının özel olarak görevlendirdiği bir dekanı harcamaya çalışmakla kime hizmet ediyorsun?

Yakışıyor mu?


Anayasanın bir genel hükmünün arkasına saklanarak niye milleti yanlış bilgilendiriyorsun?

Enerjini üniversitenin hayrı için kullansan daha iyi olmaz mı?

Gönderdiği adamlarla uğraşman, onları bıktırıp usandırman ve buralardan uzaklaştırman için mi sana verildi bu makam?

Bu anlamda yazılı olarak yaptığın basın bildirin çok manidar.. Evet değerli okuyucularım; anlaşılan bu iş daha çok su kaldırır. Öyle rektörün dediği gibi son nokta değil herhalde. Ayrıca Sayın rektör unutma; senin hukuki hakların varsa herkesin de var.

Orhan Yazıcılar

Paylaş
2.166 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Sayın Rektör Milleti Aldatmayın ! için 47 Yorum

 1. Düşün dedi ki:

  ah ahhh

 2. Kemal Ağansoy dedi ki:

  Neyi konuşalım. RTEÜ’de yapılan 5 para etmez elektrikli arabayı mı? O arabadan çok daha iyisini ben 500 tl’ye çocuklara aldım. Evin içinde geziyorlar….

 3. Kadir Kutlu dedi ki:

  Bir idari tasarrufa ilkokul seviyesinde bir üslupla müdahale edip suni gündem oluşturmanın kime ne faydası var?

 4. Yasin Öztürk dedi ki:

  Üniversitenin iyi doktorları bezdiriliyor ve haksızlığa maruz kalıyor, sorunlu ve beceriksiz doktorlar da devamlı korunuyor. 15 temmuzdan önce de böyleydi Bu devran dönecek bir gün.

 5. Rizelim dedi ki:

  Orhan Hoca…
  Üniversiteler ilmin mekanıdır….
  Profesörler ilim adamı…
  Öğrencilerde ilim adamı….

  Deneyimli,tercübeli ilim adamlarımızdan olan Orhan Hoca…
  Orhan Hoca,olay ve hasiselerin çözümünde katkı sağlayıcı kültürü ve ilmi olan kiymetli insanların değerli olanlarından…

  Orhan Hoca…
  Önce bir televizyon programı hazırlıyacak…

  İlim dairesi kuracak…
  Birinci dairede profesörler…
  İkinci dairede üniversite gençleri…
  Üçüncü dairede meslek odaları,sivil toplum kuruluşları…

  Davet edilenlenlerden kurulacak ilim dairesi…
  Bu dairede üniversitenin sorunları ele alınacak. Çözüm yolları muhasebe edilecek…

  İskender 23 yaşında kral oldu.Filip’in oğlu…
  Filip’in ahırında hiç kimsenin binemediği bir at vardı; İskender çocuk denecek yaşta gitti ahıra ,atı dışarı çıkardı,güneşten gözü kamaşıp bir an görmesin diye yüzünü güneşe çevirdi ve o zaptedilmez atın üstüne atlayıverdi.

  Türk tarihinde atın gözü dünyayı görsün diye üzerine atlayan iki büyük genç kahraman var…
  Yavuz Sultan Selim…
  Fatih…

  Burada çiviyi bir vuruşta yerine oturtan iki büyük hahraman var…

  Doğunun sorunlarını çözen YAVUZ…
  Batının sorunlarını çözen FATİH….

  Rize’nin sorunlarını ilmi çerçevede akıl muhasebesini yapacak… Akıl hesaplayacak,zekâ da yapacak..

  Rize Üniversitemiz mutlaka, Uyrayna’daki bir üniversite ile müşterek çalışmanın plan ve programını yapmalıdır…
  Ankara’da Özel Bir üniversite,Ukratna’daki bir üniversite ile müşterek çalışıyor…
  Rize Üniversitesinden mezun olan gençlere sorunuz,hiç Çay Fabrikası gezdiniz mi? Hayır. Fabrika görmeyen üniversiye mezunu olur mu?

  Üniversite gençliği ilim Çin’de olsa gidip olacak…

  Mutlaka Rusya’daki üniversitelerle müşterek çalışacağız..
  Rusya’da Uçak Fabrikası,Gemi Sanayi, Tank ve Füze fabrikası gördüğümüz zaman sorunları çözmedeki aklımızın yarı çapı bir metreden bir kilometreye çıktığını göreceğiz…

  Rize’yi Japonya yapacak gençler gayret etmelidir…

  Bugünün gençleri, 25 yıl sonra kurdukları fabrikaların müdürleri olacak…
  İleri teknolojileri Rize’ye onlar taşıyacak…
  Biz dünyada olmayabiliriz…
  Kalıcı olan ilimdir…
  İlmin peşinde koşacağız…

  Altından daha kiymetli olan gençlerimiz…
  Onlar dünyanın her yerinde çalışıyor….

 6. adm dedi ki:

  Beyaz Eller
  11 Kasım 2017
  Kadın doğum kliniğinde yaşatilan zulmü 2 yıl boyunca görmezden gelenleri ve asistanları tek tek odalara çekip tehdit edenlerı görmezden gelenlerı tek bir asistana 60 gün araliksiz gece gündüz aktif nöbet tutturanlari görmezden gelen adaletsiz eller YETERR YAW YETER VİCDAN neyin mevzuatı neyin kanununda n bahsediyorlar gelsinler zulmü yerinde klinikte görsünler . Gelsinler bizzat bizden dinlesinler. Dekan hoca yasatilan zulme dur dedi ve bu duruma bir günde gelinmeDi gelin bizden dinleyin Allah rızası için nedir bu ya. Hiç kimsede vicdan merhamet kalmamış neyin mevzuatından bahsediyorlar 2 yıl boyunca yapılan mobing uygulamaları hangi mevzuatta var. Yeter gerçekten yeter birileri bizlere sahip çıksın. Engin hoca hiç bir derdi yokken bizim derdimizle dertlendi. Yoksa ne işi var ya kadın doğumun rezilliğini yüklensin. Doğruları yazanlardan Allah razı olsun. Masa başında karar verip kliniğe gelme cesareti olmayanları da Allaha havale ediyorum

 7. adm dedi ki:

  Tasdikliyorum.hemde ne lobi.ovit tüneli niye bitmiyor.RİZEYE TRABZONLU BÜROKRAT VERMEYİN VERMEYİN

 8. Beyaz Eller dedi ki:

  Teşekkürler…..

 9. Mühendis Hasan dedi ki:

  İlk Hastane mevzusundan başlayan ve daha sonra Kadın hastalıkları bölümüne atamayla gündeme gelen olayı Dekan ve Rektör arasında güç savaşı olarak lanse edilmesini Dekan beyi yıpratmaya çalışan maksatlı ve art niyetli bir çaba olarak görüyorum.
  Meseleyi bu düzlemde değerlendirirsek yanılırız. Dolayısıyla sayın Rektör cenahından Dekan beyin sanki makam sevdalısı imiş gibi hava verdirilerek itibarına halel getirilmeye çalışıldığı izlenimi ediniyorum. Sayın Rektörün bu hamlesi de tamamen saptırma açıklama ve itibar cellatlığından başka birşey değil.

 10. Hakan Arıkan dedi ki:

  Yürekli gazetecilik budur. Yüreğinize helal olsun.

 11. Besim çolak dedi ki:

  Mobbing Durumu Nasıl Ortaya Çıkar?

  • Mesleki yeterliliğin sorgulanması
  • Kişiye güvenilmediğinin hissettirilmesi
  • Kasten, verilen süre içinde bitirilemeyecek görevler verilmesi
  • Kişiden bilgi saklanması
  • Kişinin görmezden gelinmesi, gruptan izole edilmesi
  • Yetkilerinin azaltılması gibi durumlar olabilir.

  Bunun dışında, kişi aniden yetersizmiş gibi gösterilebilir, daha önce sorun olmayan küçük hatalar çok büyük hatalarmış gibi gösterilebilir ve kişiyi utandırma eylemleri yapılabilir. Bu yapılan şeyler sadece işveren değil diğer çalışanlar tarafından da yapılabilir. Yani yöneticiler tarafından bazı çalışanlar mobbing uygulamak için azmettirilebilir. Özellikle, çalışanlar tarafından yapılan bu gibi şeyler için kişi kurumun yetkili kişilerine başvurduğunda, bu kişiler tarafından da olumsuz bir tavır alır ve başvurusu reddedilir. Sonuçta kişi istifa etmeye mecbur olur ve sanki bu kendi isteğiymiş gibi gösterilir.

  Mobbing’in Etkileri

  • Mobbing, insanın mesleki bütünlük ve benlik duygusunu zedeler
  • Paranoyaya ve kafa karışıklığına neden olur
  • Maruz kalan kişi kendine güven duygusunu yitirir, toplumdan soyutlanabilir
  • Huzursuzluk, korku, utanç, öfke ve endişe duygularını yoğun bir şekilde yaşar.
  • Mobbing, ağlama, uyku bozuklukları, depresyon, yüksek tansiyon, panik atak, kalp krizine kadar giden sağlık sorunları ve travma sonrası stres bozukluğu yaratabilir.

  Yapılan bir araştırmaya göre Mobbing mağdurunun sağlık giderleri, kazancın üzerinde bir rakama tekabül etmektedir. Psikolojik tedavi, ilaç, doktor ve hastane masrafları yanında; iş veriminin azalması, hastalık izinlerinin artması gibi sonuçları sebebi ile Mobbing ekonomik bağlamda yüksek kayıplara sebep olmaktadır.

  1993’te İsveç’te çıkarılan ‘İşyerinde Kişilerin Mağdur Edilmesi’ adlı kanunla, dünyada ilk kez yasaya giren mobbing suçu Türkiye’de hala 1993 İsveçini yakalayabilmiş değil. Buna karşılık Türkiye’de hemen hemen bütün işyerlerinde en ağır haliyle mobbing yaşanmakta. Mart 2011’de resmi gazetede yayınlanan genelgede çalışanları koruyacak çeşitli tedbirler bulunmakta. Türkiye’de genel olarak mobbing uygulayan işverenler, İş Kanunlarının işçiyi koruyan tazminat ve işe iade hükümlerinden kurtulmak ve işçiyi istifaya zorlamak için uygular ve bu süreçte mobing’e maruz kalan işçi çoğu zaman psikolojik açıdan ciddi zararlar görerek istifa edip ayrılır.

  Mobbing’e Maruz Kalan Kişinin Yapması Gerekenler Nelerdir?

  Hukuksal olarak tanınan haklar

  • İş sözleşmesinin haklı nedene dayanarak feshedebilme hakkı vardır.
  • Belli şartlarda ayrımcılık tazminatı isteyebilme hakkı vardır (*).
  • Borçlar Kanunu ve Türk Medeni Kanunu’na göre tazminat isteme hakkı bulunmaktadır.
  • Mobing’e uğrayan işçi, mobbing yapan yöneticiyi dava edebilir ve manevi tazminat talebinde bulunabilir.
  • Koşulları sözkonusu ise işçi, kötü niyet tazminatı hükümlerine de başvurabilir.

  Working under the boss pressure

  Mobbing: Bunun dışında yapılabilecekler

  • Mobing yapan kişiye açıkça duruma itiraz ettiğinizi söyleyin, taciz edici söz ve davranışlarını durdurmasını isteyin. Yanınızda güvendiğiniz ve gerekirse tanıklık edebilecek bir iş arkadaşınız bulunsun.
  • Olayları, verilen anlamsız emirleri ve uygulamaları yazılı olarak kaydedin.
  • İlk fırsatta zorbayı yetkili birine rapor edin, eşitiniz ise üstünüze, üstünüz ise yönetim kurulu ve insan kaynaklarına durumu açıkça ve kanıtlarıyla bildirin.
  • Gerekiyorsa, tıbbi ve psikolojik yardım alın. Hem yardımcı olacaktır, hem de kanıt oluşturacaktır.
  • Şikâyetiniz hakkında kuruluşunuz içinde ne yapıldığını araştırın.
  • İş arkadaşlarınızla durumunuzu paylaşın, onlar da aynı şekilde rahatsız olabilirler, grupça başvurmanız daha etkili olabilir.

 12. Fatos dedi ki:

  Saban hoca rize icin bir mucizedir biz halk olarak ona sahip cikmak zorundayiz rizemiz biraz daha ilerlesin o herseyin dogru olanini bilir

 13. Ethem dedi ki:

  Beyaz eller kaddesim bunlar zulmu gormezden gelmeyi cok iyi bilirler, bu zulum dersiniz biz oyle uygun gorduk derler. Vatanini milletini seven hakki adaleti liyakati gozeten cocuk ruhlularin akliyla degil kendi akliyla idarecilik yapacak saygin birinin bu koltugu bir an evvel devr almasi size bu yapilana mudahale etmesi duasiyla

 14. Metin dedi ki:

  “Rizenin sesi” ni kutluyorum, diğer siteler gibi yoruma kapatılma dayatmasına karşı durabilmiş cesur gazetecilik örneği göstermiştir. Sayın Orhan Bey’i adam gibi adam duruşu için tebrik ediyorum, gerçekleri cesaretle haykırmış. Yorum yapanlardan “yanlış doğrular” sen fransız kalmışsın galiba olaylara, şu anda iki doçent birlikte hareket ederek mobing yaptıkları iddiasıyla soruşturma geçiriyor.

 15. İsmet Kösoğlu dedi ki:

  Recep hoca seni tehdit ederek telefon kapatan kim merak ediyorum.rize için güzel rüyalar görmeyenler

 16. Yabancı dedi ki:

  Nedenmi orhan hocam X şaban hocamın başarili olması durumunda;

 17. Kemal Ağansoy dedi ki:

  Bir örnek verebilir misin KTÜ den… Mesela bir rektör yardımcisi veya dekan bildiğin var mı…

 18. adalet ve doğru dedi ki:

  şu rizelinin başına bela olan kelebeği bile araştırma yapmak isteyen hocalara ödenek vermiyor (boş konuşmuyorum) anca yurt dışı gezilerine para harcasın neden rizede hastane istesin ki??

 19. Yanlış doğrular dedi ki:

  Bu iki hoca her zaman birlikte anılıyor.ama bütün sıkıntıların kaynağı ve sürece gelinmesinde ki en önemli pay sahibi mevcut anabilim dalı başkanı.evet dekanımızı seviyoruz .ve şunun da sorulması gerekmez mi neden diğer hoca anabilim dalı başkanı yapılmıyor.bence sürekli birlikte anılmaları diğer hocaya haksızlık oluyor.

 20. Ahmet dedi ki:

  Sayın Orhan bey öncelikle bu kadar cesurca gerçekleri dile getirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum.fazla söze gerek yok bütün olan bitenler gösteriyor ki reçeli sayın saban şimşek hocamız Rize için birşeyler yapmak istiyor ve yapıyorda ne yazıktır ki yine doğru konuşanı doğru düşüneni dokuz köyden kovmaya çalışıyorlar. Ama ben rizeli bir vatandaş olarak sayın dekanimizi destekliyor ve sonuna kadar yanındayız .hocamın yüreğine ellerine sağlık. ..

 21. Dr Zeki YILDIRIM dedi ki:

  Hakkında soruşturma olan bir Anabilim Dalı başkanını soruşturmanın selameti bakımından 2547 sayılı kanuna göre göreve atama ve görevden alma yetkisi çerçevesinde görevden alan Dekana üniversite hukuk müşavirliğinin kendilerini mahkeme yerine koyarak hükmünde vererek görevden almanın hukuka aykırı olduğu görüşüyle Anayasanın 137. Maddesinde düzenlenen kanunsuz emir düzenlemesini gerekçe göstererek soruşturma devam ederken yazılı olarak tekrar göreve atanmasını isteyen Rektörlük hukuka aykırı bir işlem yaptığının farkındamıdır? Ayrıca Yönetmelik uyarınca Anabilim Dalı Başkanının nasıl atanacağını belirten Rektörlük makamı bu usule uyulmasını istemeden Kanunsuz emirle üstelik soruşturması olan bir öğretim üyesinin atanmasını yazılı emirle istemedi bir çelişki olduğunu ve hukuka aykırı olduğunu bir akademisyen ve hukukçu olarak anlamakta zorlanıyorum. Güzel Rizemde neler oluyor?

 22. Bülent Kurt dedi ki:

  Şaban şimşek in sözcüsü.

 23. Kalemine sağlık dedi ki:

  Orhan Hocam ellerin dert görmesin 4 senedir üniversitemiz çok çekti ama suç bunun değil bunu oraya laik görenlerde.

 24. Anonim dedi ki:

  orhan bey vatanı ve milleti için gece gündüz çalışan ve rizemize bir simülasyon merkezi kazandırmış,bir yıldır hastane projesiyle uğraşıp hazırlamış
  Sayın cumhurbaşkanına takdim etmiş ve kabul görmüş. Tüm bu gayret ve çabaları başarısız gibi göstermeye çalışan ve sayın dekan beyi başarısız göstermeye çalışan herkesi ve yarumlarinda dekan beyi eleştirenleri şiddetle kınıyor ve buğz ediyorum. Gayesi vatan ,millet,ve devlet olan sayın prof.dr.şaban şimsek’i müsteşarlık yaptığı yıllardan bilen bilir. Rektör bey gitsin çoluk çocukla uğraşsın,aksi takdirde başı çok ağrıyacak.
  Vesselam.

 25. Kemal Ağansoy dedi ki:

  Helal olsun sana siyasetçilerde dahil Rizede adam gibi konuşan bir sen çıktın. Sevgi ve saygılarımla…

 26. MUHAMMED SARI dedi ki:

  NE REKTÖRMÜŞ YAAA… İŞİN İÇİNDE İŞLER VARMIŞ…

 27. Dursun Ali dedi ki:

  Sayin Yazar; Acaba neden Rize’nin hem valisi hem de universite rektoru Trabzonlu’dur? Ben bunu elestiriyorum. Trabzon lobisinin Rize’nin onune her yerde engel koyma cabasini goremiyor mu Rizeliler? Bunu neden dile getirmiyoruz?

 28. Doktor dedi ki:

  KAMUOYU’nu Aldatmak her babayiğidin başaracağı bir olay değildir

 29. Doğruluk adalet dedi ki:

  Orhan bey ağzına sağlık bu konularda bilgili olduğun halazir ortada senin gibi birinin idareci olarak üniversitede olması gerekir.

 30. yakışmıyor dedi ki:

  Rektör hocamız görev süresinin 6 aydan az kalması sebebiyle son hamlelerini yapıp gitmeyi planlıyor. Bu durum bana birilerini anımsattı. Ya sabır!

 31. Anonim dedi ki:

  Orhan hocam agzina yureginize saglik soylenmesi gereken tum gercekleri dogrulari soylediniz ..hak yerini eninde sonunda bulacaktir.

 32. Sanayi esnafı dedi ki:

  şaban hoca rize için bir şanstır hiç kimse kusura bakmasın bugüne kadar kim ne yaptı söylesin trabzonlu bürokratlar sayesinde hep geri gittik şimdi ise rizeli hocamıza sahip çıkma zamanı.

 33. Metin RTE dedi ki:

  Görevi hak etmeyenlere verince şu söz aklıma geliyor. “Çingeneye krallık vermişler ilk babasını kesmiş” Sayın Rektör’ün Yaptığı ne başarı ve emek varmış acaba Rize için? İş yapanların önünü kesenlerin artık önlerinin kesilme zamanı çoktan gelmiştir. Biz Rize’liler kimin ne yaptığını, kimin ne yapmadığını iyi biliriz. Beceriksizlik birilerinin çenesine vursada, emek ve icraat yapanlar bizim için aslolandır.

 34. Rizeli dedi ki:

  Şaban hoca kendi fakültesinde sevilen biri olduğu söyleniyor. Genelde işini yapana karışmazmış. Lakın rektör bey kurumun en tepesinde olduğu halde sadece koltuk verdiği kanat gerdikleri tarafından sevilmekte. Rektör bey ünivetsiteyi ileri götürmenin değil dediklerini zorla kabul ettirmenin yoluna bakıyor.

 35. Şadi dedi ki:

  Haaa şöyle Orhan bey yazında tek eksik Rize yi yönetenler nerede onada değinmeliydin

 36. Ali Semiz dedi ki:

  Yine Rize yine kaos! Ne bu yaaa…

 37. Dr Vicdan dedi ki:

  Teşekkürler Hakktan yana olanlara selam olsun

 38. Beyaz Eller dedi ki:

  Kadın doğum kliniğinde yaşatilan zulmü 2 yıl boyunca görmezden gelenleri ve asistanları tek tek odalara çekip tehdit edenlerı görmezden gelenlerı tek bir asistana 60 gün araliksiz gece gündüz aktif nöbet tutturanlari görmezden gelen adaletsiz eller YETERR YAW YETER VİCDAN neyin mevzuatı neyin kanununda n bahsediyorlar gelsinler zulmü yerinde klinikte görsünler . Gelsinler bizzat bizden dinlesinler. Dekan hoca yasatilan zulme dur dedi ve bu duruma bir günde gelinmeDi gelin bizden dinleyin Allah rızası için nedir bu ya. Hiç kimsede vicdan merhamet kalmamış neyin mevzuatından bahsediyorlar 2 yıl boyunca yapılan mobing uygulamaları hangi mevzuatta var. Yeter gerçekten yeter birileri bizlere sahip çıksın. Engin hoca hiç bir derdi yokken bizim derdimizle dertlendi. Yoksa ne işi var ya kadın doğumun rezilliğini yüklensin. Doğruları yazanlardan Allah razı olsun. Masa başında karar verip kliniğe gelme cesareti olmayanları da Allaha havale ediyorum

 39. Recep Koyuncu dedi ki:

  Seni tebrik ediyorum Orhan hocam. İlk defa bukadar açık ve korkusuzca ve de hakkaniyetle yazılmış bir yazı okudum Rize basınında. Hem ayrıca kimseyi ne tehdit ettiniz ne kimseye hakaret ettiniz. Gerçi bu site yapılan yorumların işine gelenini yayınlar, yazılara isimleri kaldırarak sansür uygular ama bu ülkede adalet var. Sizi karşılaştığımızda da sarılarak tebrik edeceğim. Bu şehirden bazı kişilerin bir derse ihtiyacı vardı ve siz bu yazınızla bunu başlattınız ben de adıma sitede küfür eden ve benimle yaptığı telefon görüşmesinde beni açıkça tehdit edip son cümlesini bana küfrederek telefonu yüzüme kapatan şahsı dava ederek devam ettireceğim. Tekrar teşekkürler Orhan Yazıcılar.

 40. Rizeli Akademik dedi ki:

  Sayın rektör yüksek öğretimi, üniversiteleri bilmeyen 2547 yi hayatında ilk defa duyan vatandaşlar için bir açıklama yapmış. Bu işlerin nasıl olduğunu bir önceki Sayın Rektör ün gidişatını sağlayan olaydan hatırlamak o kadar uzak değil…

 41. Rizem dedi ki:

  Ya birini översiniz yada birini eleştirirsiniz böyle atama yanlıştır gerısı boş rektör doğru yapmıştır zamanında başka idarecileri övüyordunuz hangisi görevde

 42. Ali can dedi ki:

  Orhan hocam hersey acik degilmi, rektor saban hocanin yeni donemde rektor olacagini bildigi icin onunu kesmeye calisiyo, malum genelde rektorler tip fakultelerinden secilir, Cumhurbaskaninimizin adini tasiyan universite bu faktoru kullanip zirveye tasiyamiyan bir yonetim var universitede, neden hukuk fakultesine hoca bulunaniyo mesela, oyle emanetci yonetimle ancak bu kadar olur….

 43. Mustafa Kemal Öztürk dedi ki:

  Sayın Orhan bey, öncelikle seni tebrik ederim. Bu olaya gösterdiğin duyarlılığından dolayı. Şimdi burada rektöre düşen bir görev var. Eğer samımı ise eğer, duyarlı ise hemen sn şaban hoca ile biraya delir ve aralarında sıkıntı olmadıklarını, bütün çalışmaların Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin daha başarılı olması için uğraşıyoruz mesajini vermeleri lazım. Aksı takdirde, Rizenin sahibi geliyor. O gereğini yapar. Rize li hiç merak etmesin.

 44. Işıl Akar dedi ki:

  Yüreğine sağlık.. Cesur kalemler ile bu problem çözülecek .. Geri gelenler Zafer zılgıtları atmaya başlamışlar fakat bu zafer algısı onların suçlu olduğu gerçeğini örtbas etmez

 45. Osman dedi ki:

  NEDEN ENGELLEDİNİZ PROFUN GELMESİNİ NEDEN?????

 46. selim dedi ki:

  Olayı Trabzonlu Rizeli döngüsüne çekmekle fitne ateşini alevlendirmeye çalışıyorsun.Trabzon da birçok bürokrat Rizeli ve Trabzon da böyle bir şey gündemde yok. Bundan Kimsenin gocunduğu da yok.

 47. DrHacer dedi ki:

  Helal olsun ağzınıza sağlık 👏👏👏EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle