Hoşgeldiniz   brazzers porno

Gençlik Spor Bakanlığından, Gençlik İçin Büyük Katkı

27 Kasım 2017

Gençlik Spor Bakanlığından, Gençlik İçin Büyük Katkı
Gençlik Spor Bakanlığından, gençlik üzerine akademik sahaya büyük katkı

Gençlik Spor Bakanlığı, gençlik üzerine akademik sahaya büyük katkı sunuyor.

Edinilen bilgiye göre; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 2013 yılı Haziran ayında yayına başlayan Gençlik Araştırmaları Dergisi, ülkemiz gençlik profili üzerine önemi çok büyük bilimsel bir çalışmaya imza atıyor. Gençlik alanında yapılan araştırmalar konusunda büyük bir boşluğu dolduran ve çalışmalara yön vermekte olan dergi 4 yıldır yayında. Dergi, nitel ve nicel çalışmalarıyla, gençlikle ilgili inceleme ve araştırmaların yapılması, farklı bakış açılarıyla gençliğin problemlerinin değerlendirilmesi ve çözüm aranmasını hedefliyor. Gençlik Araştırmaları Dergisi, Akademik, ulusal hakemli olarak, yılda 3 kez yayımlanıyor. Bu güne dek 12 sayısı yayınlanan derginin, Kasım ayında ise ‘Gençlik ve Katılımcılık’ temasıyla 13. sayısı yayınladı.


Kuramsal çerçevesi Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve  “Gençlik ve Katılımcılık” teması ile okuyucularına ulaşan Gençlik Araştırmaları Dergisinin son sayısında, “İnternet ve Siyasal Katılım”, “Gençliğin Toplumsal Katılımı”, “Türkiye’de Kırsal Gençlik Açısından İstihdam ve Tarımsal İstihdamın Geleceği” gibi çok çeşitli konulara ait makaleler yer alıyor.

Bilindiği gibi; Gençlik Araştırmaları Dergisi, özgün bilimsel çalışmalar için mecra olmayı, gençlikle ilgili nitelikli tartışmalar üretmeyi ve Türkiye’de gençlere yönelik politikaların geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Dergiye, ‘genclikarastirmalari.gsb.gov.tr’ ve ‘yayinlar.gsb.gov.tr’ web sitelerinden ücretsiz olarak ulaşmak mümkün.

Gençlik Spor Bakanlığı gençler için okuma seferberliği yürütüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı yaptığı çalışmalarla gençler için adeta bir okuma seferberliği yürütüyor.

2017 yılı içerisinde 48 farklı ve çok önemli eserden 135 bin adet basarak gençlere dağıtan Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü, şimdi de Romandan, Seyahatnamelere, Gezi kitaplarından, Biyografilere, Tiyatro metinlerinden, Tarih çalışmalarına geniş bir çeşide sahip eserler titizlikle seçilip çoğaltılarak gençlere ücretsiz olarak veriliyor.

“Rus ve Ermeni Kaynakları Işığında Ermeni Sorunu Ortaya Çıkış Süreci (1678-1914)” ile “Ermeni Sorunu 1915-1923 Sömürge Savaşı” adlı eserler de Bakanlığın bu yıl içerisinde gençlere dağıtmak için temin ettiği eserlerden bazıları.

Ayrıca “yayınlar.gsb.gov.tr” web sitesi bu seferberliğin 5 yıldır başlıca mecralarından biri. Gençler bu siteden, mevcut yayınları, yayınlanacak yeni eserleri öğrenebiliyor, eserlerin önemli bir kısmına da dijital kopya olarak ücretsiz olarak sahip olabiliyor.

Edinilen bilgiye göre; Bakanlığın gençlere yönelik kitap okuma seferberliği çerçevesinde, Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü 2017 yılında Gençlik Merkezleri, KYK Gençlik Ofisleri, MEB’e bağlı Okullar, Kulüpler, Yurtlar, Vakıflar, STK’lar, Kitap Kafeler ve Mobil Gençlik Merkezlerine toplam 123 Bin 304 adet eser ücretsiz dağıtıldı. Yılsonuna kadar 150 Bin adet eserin ücretsiz dağıtılması hedefleniyor.

Paylaş
168 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle