Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’de Kaybeden Belli de, Kazanan Kim ?

29 Kasım 2017

Rize’de Kaybeden Belli de, Kazanan Kim ?
KAYBEDEN BELLİ DE, KAZANAN KİM?

Konuya bir Karadeniz fıkrasıyla girmek istiyorum:Temel, mezar taşına şöyle yazın diye vasiyet etmiş:”Hastayım hastayım dedum inanmadunuz, şimdi ne oldi?”

Şimdi Şaban ŞİMŞEK olayında, Temel’in sorduğu soruyu Rizeli soruyor:”ŞİMDİ NE OLDU?”

Evet, şimdi ne oldu? Kim kazandı, kim kaybetti?Kaybeden belli de, kazanan kim?

Kaybeden mi kim? Tabii ki, Rize halkı ve gözbebeğimiz Üniversitemiz!

Hocayı Rize’ye kimin gönderdiği önemli değil. Sayın Cumhurbaşkanı göndermiş de olabilir, göndermemiş de…

Nihayetinde bu hoca ki, Türkiye’de göz konusunda bilinilirliği olan ve az çok Rize’ye hizmet eden ve öğrendiğimize göre Rize için ciddi bir yatırım olan 3 milyon dolar tutarındaki Simülasyon Merkezini Rize’ye kazandıran bir kişilik!

Farzedelim ki bu hocayı Rize’ye Sayın Cumhurbaşkanı gönderdi! Geldikten sonra onu burada istihdam etmek kimin veya kimlerin işi olmalıydı? Rize’nin bürokrasisinin, siyasilerinin ve Üniversite yönetiminin değil mi?

Bu böyle olmadığı gibi el altından “bilek güreşi” başlamıştı bile!

Biz halk olarak bu durumu, hoca gitmeden önce son günlerde öğreniyoruz.

Şaban ŞİMŞEK’in yaptığı “Sağlık Külliyesi Projesi” işin bahanesi olsa gerek!

Yani Aysberg’in görünen yüzü!

Projenin bence de eleştirilebilir yanları vardı. Fakat konunun o olmadığı belli oluyor!

Esas konu, el altından bu mücadele sürerken, Rize’nin yetkililerinin konuya el atıp hal yoluna gitmemeleriydi!

Yani sonuç olarak Rize, Şaban ŞİMŞEK hocadan istifade edemedi! Neden edemedi? Rize’nin bu kısır mücadelelerinin sayesinde! Çünkü bizim avam halkın hoca gidene kadar hiçbir şeyden haberleri yoktu.

Giden gitti tabii ki! Önemli olan, Rize’mizin bu vurdumduymaz tavrının değişmesidir.Şahsen, şunu tutuyorum bunu atıyorum diye bir tavrım yok ve olamaz! Bizi tanıyanlar bilir!

Rahatsız olduğumuz şey, Rize’mize hizmet edenleri teşvik edeceğimiz yerde, adeta yermemizdir. En azından onlara mesafeli durmamızdır. “Padişahım sen çok yaşa” zihniyetiyle hareket etmemizdir.

Allah hepimize feraset versin ve Rize’mizi hak ettiği yere getirsin!

Buda benim penceremden bir değerlendirmeydi, hepinize saygılar…

 

Mehmet Emin TOPRAK

Paylaş
2.026 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Kaybeden Belli de, Kazanan Kim ? için 26 Yorum

 1. Abdullah dedi ki:

  Bütün mesele Rektörlük …

 2. cesur dedi ki:

  hocam bırak torniston yapmayı! şaban hoca rizeye beş gömlek fazla gelmiştir de noktayı koy!kendi ilinde kendi çocuğuna sahip çıkamayan milletin kaybettiğinin de ne olacağının da çok önemi yok…ne lazım bunlara hastanede doktor da vs…

 3. Akın dedi ki:

  Mesut Yılmaz,Nihat Mete zamanlarında ismini yazmadığım kişilerde vardır, eskiden Rize dedin mi daha ağırlığımız ve yaptırım gücümüz vardı. Şimdi daha güçlü olmamız gerekirken bırakalım ekstra hizmeti normal hizmetleri alamıyoruz. Nedeni belli…!!!

 4. MUHAMMED dedi ki:

  ONU BUNU BIRAKIN DA RİZENİN İLGİLİ KİŞİLER5İ BURAYA BİRKAÇ TANE ÖZEL HASTANE GETİRTEMİYORLAR MI? HEM DE CUMHURBAŞKANININ İLİ! HER TARAFTA VAR BU ÖZEL HASTANELERDEN…

 5. mustafa dedi ki:

  Rizelılere az bile ediliyor eskiden Rizeye sahip çıkan vardı şimdi ise sadece ezilmeden başka birşey yok çünkü hep destek olduk nasıl olsa keklik görüldük demek

 6. Hasan YILDIZ dedi ki:

  ADAM SANKİ TERÖR SUÇU İŞLEMİŞ, GÖNDERMENİN DE BİR KURALI OLMALIYDI…

 7. Emre Yılmaz dedi ki:

  O makamlar horozluk yapma makamları değildir

 8. N z dedi ki:

  Bir çöplükte birkaç horoz olmaz

 9. Hasan dedi ki:

  Nerde o eski siyaseti güçlü Rize şimdi kimlere kalmış

 10. AHMET YILMAZ dedi ki:

  BU İŞ BURDA BİTMEZ PEPEÇURA PARDON MENÇUNE

 11. Ziya Paşa dedi ki:

  Hulasa olarak: Kalkın ey Felah-ı Vatan dediler, kalktık. Herkes oturdu, biz ayakta kaldık.

 12. mençune dedi ki:

  Bir sen eksiktin sende yazdın ya tamam.Elinden kalemi alınmış ilk okul çocukları gibi ne ağlayıp durursunuz.Olan olmuş bitmiş.Sayın Cumhur Başkanı’nın haberi olmadan bu işler olmaz.Vardır bir bildiği ki görevden alma yapılmıştır.

 13. Ali Semiz dedi ki:

  Peşinden öbürüde gitmeli, yoksa bu tansyon düşmez! Benden söylemesi…

 14. YASER 53 dedi ki:

  Uyanık olanı, onları geçip proje üreteni sevmezler ve bu şekilde harcarlar. Rektörün bu cesareti almasını sağlayan Rizeyi yöneten yetkililerdir. Kaybeden RİZE’dir

 15. Selim K. dedi ki:

  Rektör yanlış yapmaz.Yaptıysa vardır bir bildiği.Ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız.Elinizden geleni ardınıza koymayın!

 16. Orhan dedi ki:

  Teşekkürler Hocam.. ”Anlayana sivrisinek saz; anlamayana davul zurna az” Sözün özü….

 17. Rize li dedi ki:

  Rize kaybersin önemli olan koltuklar gitmesin

 18. Mustafa dedi ki:

  Rize’de ki siyasiler iş yaptıramadigi kişiyi yerler… ne valiler i ne emniyet amirlerini yediler…cumhur başkanı na kim bilir ne yalanlar söylediler … il yönetimi uyuma ! Rize de Rizeli yi yedirtme!!!

 19. mustafa holoğlu dedi ki:

  sağlık sorunu ülkemizin önemli konusudur..Ancak ağırlıklı olarak ta sorunların kaynağı üç-beş dev şirketin kontrolü elinde tutmasıdır…İlaç’ta da yeni tesisleşmede de isimleri sağlıkta iyi bilinen şirketlerin oyunlarıdır…Devlete kazanç yerine kişilere dönük gelişimlerin sağlıkta yumak yumak sorunlar doğurduğu artık görülmelidir…Pastadan payları kapanların bugün sağlığı getirdiği nokta tüketim toplumudur…Üretim için devlet için ayağa kalkanlar hep kaybedenler listesine girmiştir…Ciddi sorunları dilerim ANKARA aşar..

 20. İkizdereli dedi ki:

  Rize’de gördüğüm en önemli konu,iş yapmayan amir memur denilen zevatlarin koltuklarına yapistigidir.

 21. MEHMET KARA dedi ki:

  BU İŞİN BURDA KALMAMASI LÂZIM! RİZEMİZDEKİ ÜNİVERSİTE, RİZE HALKININDIR! KİMSENİN MANEVRA ALANI DEĞİLDİR! YETER BE…

 22. vatandaş dedi ki:

  tüp bebek merkexi isteyen arkadaş, yaptığın milyon dolarlık yatırımın bir getirisi yoksa o ölü yatırım olur, zaten genelde herkes ankara istanbula gidiyor, kadın doğumcuların kavgalı olduğu bir yerde. sen hangi doktora müracat edeceksin,

 23. adm dedi ki:

  Demek ki Giden varsa kalan kimse onu da gönderin (r.kt.r)

 24. Şadi dedi ki:

  Kaybeden Rize kazandığını zanneden Rize’yi yönetenler yazık vekillere,ilbaşkanına,belediye başkanına,stk temsilcilerine hepiniz bu konulardan sorumlusunuz

 25. Tevfik Ağansoy dedi ki:

  Şaban Hoca, Rizemizin yetiştirdiği sosyal yönüde güçlü olan değerli bir hemşerimizdir. Biz bu hemşerimize sahip çıkamadık. Bu ayıp alayımıza yeter. Bir kısım insanlar onu kendine rakip gördü. Hızlı bir şekilde kitabını dürdü ve işini bitirdi. Rizeli saftır ve duruşu zayıftır. Sadece kendi küçük menfaatını düşünür. Rizemizde bir tüp bebek merkezi olsa fena mi olurdu? Trabzon yollarında Rizeliler rezil olmasa fena mi olurdu? Ama esas sorun Rizelinin duruşunun olmamasıdır.

 26. rizeli.. dedi ki:

  RİZELİ HERZAMAN KAYBETMEYE MAHKUMDUR,DEĞERLERİMİZE SAHİP CIKAMIYORUZ,NERDE BASİRETSİZ YÖNETİCİ VARSA Bİ KOLTUK KAPMIŞLAR,RİZE İÇİN BİRŞEYLER YAPMAYA NİYETLERİ YOK,KOLTUK ALTIMDA DURSUN MİLLET BANA SAYGI DUYSUN YETER HACASINDALAR,KİMİLERİDE ŞABAN HOCAYI KENDİLERİNE RAKİP GÖRMÜŞ OLABİLİRLER..EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle