Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’de Kız Öğrenciler İçin İcazet ve Taç Takma Töreni

30 Kasım 2017

Rize’de Kız Öğrenciler İçin İcazet ve Taç Takma Töreni
Çayeli’nde hafızlık eğitimini tamamlayan İmam Hatip Ortaokullarından 7 hafız kız öğrenci için icazet ve taç takma töreni düzenledi.

Çayeli İlçesinde Çayeli müftülüğüne bağlı Rabia Kur’an Kursunda hafızlık eğitimini tamamlayan İmam Hatip ortaokullarında okuyan 7 kız öğrencimiz için 29 Kasım Çarşamba Mevlid-i nebi günü icazet ve taç takma töreni düzenledi. Öğretmenevinde düzenlenen tören Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İlçe Müftüsü Mehmet UZUN yaptığı konuşmada, hafız yetiştirmenin zorluğuna değinerek emeği geçenlere teşekkür ederken programın İlçe milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü arasında imzalanan ve kaymakamlığımız tarafından onaylanan  İmam Hatip Ortaokulu Hafız yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Protokolü” çerçevesinde bir proje olarak yürüdüğünü ve bu çerçevede daha önce 14 öğrencinin hafızlığını ikmal ettiğini bu gün de 7 öğrencimizi hafız olarak mezun ettiklerini önümüzdeki yıllarda da bu sayının Yüce Allah’ın izniyle artacağını ifade etti.

İl Müftüsü İsmail Yalçın da hafız olan öğrencileri tebrik ederek, Müslümanların Kur’an’ı doğru öğrenmesi ve anlaması gerektiğini ifade etti.


 

Programa Ak parti İstanbul İl başkanı Selim Temurci’de katıldı. Temurci programda yaptığı konuşmada hafızlığın değerine vurgu yaparken, icazet merasiminin mevlid-i Nebi gününde olmasının çok anlamlı olduğunu ifade etti. Hafız öğrencileri, hocalarını ve hafızların ailelerini tebrik etti.

Programda hafızlık projesine yaptıkları katkıların anısına müftülükçe Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim TEMURCİ’ye, Hayırsever Bilal KARAHAN’a Çayeli İmam Hatip Mezunlar ve Mensuplar Derneğine, Çayeli İmam Hatip Lisesi Vakfına ve Gaye Gıda Sanayi Ticaret Pazarlama Anonim Şirketine plaket takdimi yapıldı.

Hafızlara taç takılması altın ve çeşitli hediyeler verilmesinin ardından hafızlığını bitiren öğrenciler; Şeyma ÖZEN, Hafsa ÇATAKLI, Yağmur ÇEVİK, Zeynep GÜMÜŞLER, Melike EYÜBOĞLU, İlayda BİÇER, Hanzade ERTEN’in kısa sureleri okuması ve İl müftü yardımcısı Ali ÇAKMAK’ın yaptığı dua ile sona eren programa Madenli Belediye Başkanı Necip YAZICI, Büyükköy Belediye Başkanı Hamza SARUHAN İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Salih YELKENCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı İshak KARAHAN, Okul Müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir çok davetliler katıldı. 

Paylaş
556 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Kız Öğrenciler İçin İcazet ve Taç Takma Töreni için 1 yorum

  1. Ali SARI dedi ki:

    Maşallah kızlarımıza, pırlanta gibiler…EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle