Hoşgeldiniz   brazzers porno

Bu Tünel Rize Erzurum Arasını 70 Km. Kısaltır.

01 Aralık 2017

Bu Tünel Rize Erzurum Arasını 70 Km. Kısaltır.
Rize-Erzurum karayolu hakkında yaptığı kamuoyu çalışmasıyla dikkat çeken Erzurum AKP eski İl Genel Meclisi üyesi ve Erzurum Kent Konseyi başkan Yardımcısı Tahsin Bayramoğlu Kavaklıdere Tünelinin programa alınması için Cumhurbaşkanına mektup yazdı.

Kavaklıdere Tüneli hakkında bir açıklamada bulunan Erzurum Kent Konsey Başkan Yardımcısı Tahsin Bayramoğlu’ Rize-Erzurum karayolunda kısmen tamamlanan ve çalışmaların devam ettiği Ovit Tüneli, Kırık Tüneli ve Dallıkavak Tünelinden başka Kavaklıdere Tünelinin yapılmasıyla bu karayolu 70 km. kısalacaktır. Bu Tünelin yapılması lazım.Cumhurbaşkanımıza bu konuda bir mektup yazdım..Ovit bir rüyaydı bu rüyayı gerçeğe dönüştüren saygıdeğer cumhurbaşkanımıza Erzurum ve Rize halkı adına sonsuz teşekkür ediyorum. Bu tüneller bölge için çok önemli. Bilhassa Erzurum-Rize için ayrı önemi var Erzurum bu yol sonunda sahil şehri olacaktır. Ovit tünelinin devamı olan Kırık Tüneli devam ediyor. Dallı kavak Tüneli devam ediyor. En son ayak ise Dallı kavak-Kavaklı Dere arası bir tünel daha yapılırsa Erzurum-Rize arası 150 km.ye düşecektir. O zaman Erzurum Liman şehri olacaktır. Bu hizmetin neticesinde Erzurum gerçek ipek yolu üzerinde bir yatırım üssü olacaktır.


Bu konuda Sn. Cumhurbaşkanımıza bir harita gönderdim. Ancak gönderimin Cumhurbaşkanlığı genel sekreterliğinden Cumhurbaşkanımıza iletilmeden Ulaştırma Bakanlığına gönderildiğini düşünüyorum. Gönderdiğim haritada Dallı kavak-Kavaklıdere arasındaki mesafenin Sn. Cumhurbaşkanımızın dikkatine sunulmasını istiyorum’dedi.

İsmet Kösoğlu

Paylaş
2.032 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Bu Tünel Rize Erzurum Arasını 70 Km. Kısaltır. için 10 Yorum

 1. Uzman dedi ki:

  Burada bir kavram kargaşası görüyorum. Rize-İspir-Erzurum Yolunda şu anda yapılmakta olan tüneller ve proje iyileştirmeleri ile yaklaşık 45 km. kısalma oluyor. (Ovit Tüneli ile 4 km, Kırık Tüneli ile 34 km, Dallıkavak Tüneli ile 4 km ve diğer iyileştirme ve kısa tünellerle de 3 km olmak üzere). Belirtilen yerden Erzurum Çevreyolu giriş kavşağı arası zaten mevcut yolla 31 km, Dallıkavak Tüneli çıkışından belirtilen köye doğru bir tünelli varyant yapsan bile 20 km den kısa olmaz. Nasıl 70 km. kısalacak anlamadım doğrusu. Ama Dallıkavak Tünelinden İspir yönüne doğru yapılabilecek 3-4 uzun tünelle yol 20 km kadar kısalabiliyor. Aslında yolun kısa olmasından daha önemlisi standardının yüksek olması ve kışın kar buz tutmayan ve devamlı ulaşıma açık olabilecek bir güzergaha sahip olmasıdır….

 2. MUHAMMED dedi ki:

  KONTROLLÜ GEÇİŞİN TÜNELİN DIŞI İLE ALAKASI YOK DEMEK Kİ… GÖRECEĞİZ VE TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ…

 3. Muhammed'e dedi ki:

  Kontrollu geçişin amacı,Tüneldeki çalışmalar tamamen bitmediği için.Tünel tek tüp açılarak hizmet verdiği için kontrol amaçlı yol veriyorlar.

 4. MUHAMMED dedi ki:

  NİÇİN “KONTROLLÜ” GEÇİŞ SAĞLANIYOR? KARAYOLLARI, YOLU KARDAN DOLAYI AÇMAK İSTEMEDİKLERİNDE “BAHANELERİ” OLSUN DİYE Mİ? RİZEMİZE HİÇBİR ZAMAN AREFEYİ GÖSTERİP BAYRAMI GÖSTERMİYECEK MİSİNİZ?

 5. musa dedi ki:

  isabetli bir tespit dikkate alınmasında fayda vardır en kısa zamanda acilen gereğinin yapılması zorunludur yetkililerin d i k k a t i n e ……………….

 6. rizeli dedi ki:

  Bu projenin tam anlam kazanması için rize tarafından da ikizdere andon tüneli yapılmalı

 7. Düşün dedi ki:

  aklın yolu bir bölgeselcilikten kurtulalım artık bu tüneller ülkemize fayda saglar maliyeti azaltır ulaşımı geliştirir. acele ihale edilmeli ama yetmez yüksek hızlı trenle desteklenmezse artvinnden rizeden potamyadan mezopotamya öksüz kalır ülkemize bölgemize değer katanlara düşünüp çaba sarfedenlere emek katıp iş bitirenlere emeği geçenlere minnettarız ALLAH RAZI OLSUNLAR geleceği görmek bugünden planlamakla oluyor . çamlıhemşinden de yusfeline acil tünel yapılmalı ey kardeşim duy sesimizi

 8. BALEVABAL dedi ki:

  biran evvel çalışmalar başlamalı. ahhhhh trabzon ahhhhh

 9. ALİ SARI dedi ki:

  ziganalılar değil 4 km 1 km kısaltmak için bile tünel yaparlar! Onlar için önemli olan Türkiye değil zigana…

 10. RİZE dedi ki:

  RİZEM UYUMA GELECEĞİNE SAHİP ÇIK ZİGANADA YOL 4 KM KISALACAK DİYE TÜNEL YAPILIRKEN 70 KM KISALACAK YOL İÇİN DÜŞÜNMEYE BİLE GEREK YOK SAYGILAREN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle