Hoşgeldiniz   brazzers porno

Enflasyon Rakamları Açıklandı. Memur ve Emekliye EK ZAM

04 Aralık 2017

Enflasyon Rakamları Açıklandı. Memur ve Emekliye EK ZAM
Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı. Aylık TÜFE yüzde 1,49 aylık ÜFE yüzde 2,02 oranında arttı. Yıllık TÜFE yüzde 12,98, yıllık ÜFE 17,30 oranında arttı. Tüketici fiyatları bazında kasımda en yüksek fiyat artışı yüzde 45,29 ile domateste görülürken, en fazla fiyat düşüşü yüzde 19,95 ile karnabaharda oldu. Kasım enflasyonu ile birlikte memur, memur emeklisi ve sözleşmeli personele de ek zam umudu doğdu. Net rakam aralıkta belli olacak.


MEMUR VE EMEKLİYE ZAM UMUDU 

Kasım enflasyonu ile birlikte memur, memur emeklisi ve sözleşmeli personele de ek zam umudu doğdu. 

Temmuz ayında yüzde 4 zam alan memurlar, 6 aylık enflasyonun bu oranı aşması halinde enflasyon farkı zammı alacak. Temmuz-kasım dönemindeki 5 ayda enflasyon, yüzde 4’lük zam oranını 0,94 oranında aştı. Ek zam konusunda rakam, aralık ayı enflasyonu ile kesinleşecek.

Paylaş
479 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Enflasyon Rakamları Açıklandı. Memur ve Emekliye EK ZAM için 3 Yorum

 1. ali dedi ki:

  bana inanmayan tuik i takip etsin. aralık ayı enflasyonu eksi çıksın diye plaj şemsiyesini ve güneş kreminisepete ekleyip portakalı çıkacaklar. sonrada al sana zam!

 2. çArşı dedi ki:

  Kimse kelime oyunlarıyla halkı kandırmasın. memura %7 zam verildi ve 11 aylık enflasyon %12.98 çıkarak memurun maaşı 11 ayda %5.98 eridi. ilk 6 ayı gizleyip temmuz aralık dönemini baz almak insanları aptal yerine koymaktır. ocak zammı zaten şubatta erimiş haziran sonuna kadar hep cepten gitmişti. temmuzda verdikleri %4 ilk 6 aylık enflasyonu karşılamadı bile.
  kendilerine gelince para var ama iş kamu çalışanlarına ve emeklilere gelince binbir oyunlarla hak ettikleri refahı vermediler. toplu sözleşme masasına oturan sendika kendi adamları, hakem heyeti de kendi bürokratlarından oluşursa memurun hakkını kim savunacak? sokağa çıkın, geçinebiliyormusunuz diye bir soru sorun halkın %70 i geçinemiyoruz diycektir. nedense anket şirketleri keşke böyle bir anket yapsa. işin enteresan tarafıysa %70 yaşam standartlarından memnun olmadığı halde kendisini ezen iktidara hep oy verir. neden veriyosunuz diye sorunca yol yabdı yol..! derler. aybaşını getiremiyorsun, borç içinde yüzüyorsun sana ne faydası var yolun?

 3. emekli öğretmen dedi ki:

  enflasyonun %12.98 çıktığı bir ülkede memur ve emeklisi %6 zam alınca maaşı eriyor mu, erimiyor mu?
  aralıkta ali cengiz oyunlarıyla enflasyonu düşük gösterip tek hanelere indirecekler ve çalışan ve emeklileri enflasyona ezdirmedik diyecekler. Bu yalana dünyanın hiç bir halkı inanmaz ama bu ülkede yarısı inanır.! makalenin son bölümünde ise enflasyon zam oranını 0.94 aştığı söyleniyor. gerçekte ise 6.98 aştı. bu resmi rakamlarla çıkan sonuç. gerçekte ise bu rakamların çok üstündedir. vergilere bile en az %14 zam yapıldı.
  iktidarın politikası fakirleştir sadakaya muhtaç et sosyal yardım vererek gönlünü daha doğrusu oyunu al iktidarını sürdür. böyle biatçı bir toplum afrikada kalmamıştır.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle