Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’deki FETÖ Davasında Belediye Başkanı Dahil 2 Tahliye

05 Aralık 2017

Rize’deki FETÖ Davasında Belediye Başkanı Dahil  2 Tahliye
Rize 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Zeki Rıza Çemberci, Şaban Arı, Yunuz Kotiloğlu, Nihat Işık, Yusuf Karadağ, Sebahattin Uzun, Rıdvan Çiriğ, Mehmet Bostan, Rıdvan Mat, Mustafa Külünkoğlu, Kamil Önerbay ve Songül Kızılkaya ile tutuksuz sanıklar, avukatları ve sanık yakınları katıldı.

Tutuklu sanıklar Ruşen Çolak ve İlhami Dülgeroğlu ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla ile duruşma salonuna bağlandı.

Sanık Külünkoğlu, yasa dışı hiçbir faaliyette bulunmadığını ve 15 aydır tutuklu olduğunu belirterek, “Hakkımdaki iddialardan aklanmak için Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy Belde Belediye Başkanlığından kendi isteğimle istifa ettim. Siyaseten önümün kesilebilmesi için hakkımda karalama kampanyası yapıldı. Örgütle ilişkili olduğu iddia edilen dernekten 2013, okuldan ise 2014 yılında fikir ayrılıklarına düşünce ayrıldım. Siyasi iftiralar nedeniyle buradayım. 25 yıllık birikimlerimi 15 ayda kaybettim. Tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

Ovit Dağı’nda “darbe toplantısı” düzenlediği iddiası ile yargılanan Yunuz Kotiloğlu da hakkındaki iddiaları reddetti.


Ovit Dağı’nda, davada yargılanan Ruşen Çolak ile 15 kişinin “darbe toplantısı” yaptığı iddialarının hayal ürünü olduğunu söyleyen Kotiloğlu, “Ruşen Çolak ve benim dışımda bu toplantıya katıldıkları iddiası ile ilgili kimse yargılanmıyor. Tutanakta adı geçen polisler ise FETÖ örgütü üyesi olduğu için yargılanıyor. Bana isnat edilen suçun ispatı yok. Toplantıya katıldığım yönünde isimleri geçenlerden bazıları ise lehime tanıklık yaparak bu toplantının olmadığını söyledi. Tahliyemi talep ediyorum.” şeklinde savunma yaptı.

Diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmeyerek tahliye talebinde bulunurken, Savcılık mütalaasında, sanıkların mevcut durumlarının devamını talep etti.


Mahkeme heyeti, dosyada adı geçen ve firari olan Orhan Tornacı, Mustafa Konak, Fikri Kılınç, Haluk Mataracı, Harun Çevlik ve Mustafa Özönder ile bazı sanıkların dosyasının ayrılmasına, Mustafa Külünkoğlu ve Zeki Rıza Çemberci’nin ise yurt dışı çıkış yasağı ile tahliyesine karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. 

(53habermerkezi)

Paylaş
1.200 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle