Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’nin Gözü Kulağı TV Kanalının Yayını Borçları Yüzünden Kapatıldı.

05 Aralık 2017

Rize’nin Gözü Kulağı TV Kanalının Yayını  Borçları Yüzünden Kapatıldı.
BORÇLARINI ÖDEYEMEYEN KAÇKAR TV’NİN YAYINI TÜRKSAT TARAFINDAN KAPATILDI.

 

1990 yılından berıkarasal yayın yapan Son on yıldır uydu üzerinden yayın yapan  bölgesel-yerel Kaçkar tv, Türksat’a olan birikmiş borçlarını ödeyemediği için iki gündür kapalı.

Konuyla ilgili bilgilerine başvurduğumuz Kaçkar tv sahiplerinden Osman Delihasan yaptığı açıklamada Rize gibi reklam geliri oldukça az olan küçücük bir ilden yayın yapan bir kuruluş olarak bu maliyetlere dayanabilmemiz ve yayınlarımızı sürdürebilmemiz mümkün değil dedi.


 

Her ay Türksat’a 100 bin tl kapasite ücreti ödeyen bir yerel kuruluşun bu maliyetleri hangi gelirle ödeyecek diyen Delihasan;” Ayladır Türksat’a olan borçlarımızı ödemekte güçlük çekiyoruz, binbir emekle maliyetimizin yarısı kadar geliri bile elde edemiyoruz. Türksat’a olan borçlarımız arttı, üstüne üstlük RTüK de idari para cezalarıyla adeta yayınlarımızı sonlandırmamızı istiyor. Rize ziyareti esnasında bu sorunlarımızı sayın cumhurbaşkanımıza ilettik, komisyon kurulması talimatı verdi. Şu ana kadar bir gelişme olmadı. Bu arada da Türksat borçlarımızı ödeyemediğimiz nedeniyle kasım sonu itibarıyla yayınlarımızı kapattı. Hacizlerle boğuştuğumuz gibi,çalışanların maaşlarını dahi ödeyemeyecek durumdayız. 27 yıldır ilimize, bölgeye hizmet eden, katkıda bulunan kuruluşumuza yerel kurumlardan hiçbir destek yok. Kuruluşumuzu yayın amaçlı kullanıyorlar ama destekten uzaklar. Oysa birçok ilde bize benzer kuruşlar belediye, özel idare ve devlet kuruluşlarının desteğiyle ayakta duruyorlar. Başka türlü ayakta durmak imkansız” dedi.


 

Yetkililerden yardım beklediklerini ifade eden Delihasan, yaşanan sorunların aşılması için siyasi parti yetkililerinin konuya el atmasını istedi..

Paylaş
2.937 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’nin Gözü Kulağı TV Kanalının Yayını Borçları Yüzünden Kapatıldı. için 2 Yorum

  1. Emre dedi ki:

    Her is kapatana devlet sahip ciksaydi iflas eden is adami olmazdi

  2. adm dedi ki:

    İktidar yanliş yapiyor ,bazen müsbet ma’nada işin doğrusunu bulmak noktasinda muhalif fikir sahibleriyle program ve konuklar çikaran kaçkar tv’yi kapattirmak istiyor (devlet kurumları reklam ve sponsorlukla yardim etmeli ).kanala sahip çıkılması lazım .Aç çakallar bekliyor kanali almak için .ÇOK PİŞMAN OLURSUNUZ RİZELİLER SONRA SESİMİZİ DUYURAMİYORUZ DERSİNİZ ÇAY ,ULAŞİM ,SPOR SORUNLARINI,MADDİ VE MA’NEVİ SORUNLARI ÇÖZMEDE BÜYÜK BİR VASİTADIR BU KAÇKAR TV SAHİB ÇİKALİM .İLERİYİ DÜŞÜNELİM RİZELİNİN ELİNDEN HERŞEY’İ ALMAK , BİR KASABA GİBİ OLSUN İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYELİM.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle