Hoşgeldiniz   brazzers porno

Toplantıdan İzlenimler.

05 Aralık 2017

Toplantıdan İzlenimler.
TOPLANTIDAN İZLENİMLER

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, “Cesur Yüreklerle, Onurlu Geçmiş, Umutlu Gelecek” temasıyla 30 Kasım–3 Aralık tarihleri arasında Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile Eğitim ve İstişare Toplantısı düzenledi.

Eğitim ve İstişare Toplantısında, Rize Şube Başkanımız Murat Köseoğlu ile yönetim kurulu üyeleri olarak Genel Başkanımız İsmail Koncuk ve diğer kurullarla görüşmeler yaparak fikir alışverişinde bulunduk.

Toplantıda ortak vurgu; birleştirici ve bütünleştirici olarak kimseyi dışlamadan, dışarıda bırakmadan, siyasi bir tabana hizmet etmeden, ideolojik bir amaç gütmeden, eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını geliştirmek, mesleki gelişimlerinin, yükselmelerinin önündeki engelleri kaldırmak, çağdaş, bilimsel ve milli bir eğitim ortamı oluşturmak, çalışma barışını sağlamak, haksızlıklarla mücadele etmek için hukuk zemininden çıkmadan her türlü eylem ve etkinliği yapmak, oldu.


 

Bunun yanında, değişen dünya düzeni içerisinde çağdaş, milli, eşitlikçi, gelişime, değişime açık bir eğitim sistemi ile sosyal adaletin ve refahın en üst düzeye çıktığı, düşünen, üreten, fikri hür, vicdanı hür katılımcı bireylerin yetiştirildiği, bu eğitim sistemini yürütecek, geliştirecek eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal kaygılarının olmadığı bir Türkiye vurgusu öne çıktı.

Anayasada ifadesini bulan, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne, milli ve manevi değerlere, insan haklarına, demokratik ve laik cumhuriyete, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak sendikal mücadele yapmak her üyemizin üzerinde mutabık olduğu konuların başında geliyordu.

Üyelerinin haklı mücadelesinde “her türlü demokratik eyleme evet, maceraya hayır” diyen bir anlayışla, siyasal bir yapılanmayı üyelerine giydirilen bir deli gömleği olarak gören, siyasi bir partinin koruması altına girmenin veya siyasi bir partinin avukatlığına soyunmanın, başta kendi üyelerine karşı yapılacak bir haksızlık olacağı düşüncesi üzerinde fikir birliği vardı.

Bu anlayışla hareket eden ve memuru temsil ettiğini savunan sözde sendikacılık yapan bir kurumun, toplu sözleşmelerde memurun aleyhinde imzaladığı kararlarla, çalışanlardan ziyade kime hizmet ettiği de herkesin malumu…

Toplantının son gününde katılımcılara hitap eden Genel Başkan İsmail Koncuk; ”Sube Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımıyla bir toplantımızı daha selametle tamamladık. Toplantımız süresince bir kez daha gururla şahit olduk ki; Türk Eğitim Sen’in asıl kaynağı, karşılıklı samimiyet, inanç ve itimat ile yek vücut olmuş teşkilat kadrosu ve değerli üyelerimizdir. Allah hepinizden, tüm üyelerimizden razı olsun.” ifadeleriyle, şube yöneticilerine yeni bir heyecan ve çalışma azmi aşılamış oldu.

 

Ceyhun KALENDER

Türk Eğitim Sen
Rize Şubesi Basın ve Dış İlişkiler Sorumusu 

Paylaş
248 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Toplantıdan İzlenimler. için 3 Yorum

 1. Öğretmen dedi ki:

  Yeni yönetime başarılar…

 2. Ceyhun KALENDER dedi ki:

  Kadir Bey,
  Umarım arkadaşlar bu uyarınızı dikkate alır ve doğruyu bulur.

 3. Kadir demir dedi ki:

  Memurlar mali haklarini elde etmek istiyorlarsa; 3.5 luk zamlarla surunmek istemiyorsa yandas sarı sendikadan ayrilmali gercek sendikacilik yapan muhalif sendikalara uye olmalidir.Bunun baska yolu yok…EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle